Company of Heroes 3 - Nasıl Olmasını İsterdiniz?
#1
Company of Heroes resmi forumu yöneticisi tarafından oyuncuların ilk iki oyun hakkındaki görüşleri isteniyor. Her iki oyun için de görüş istemeleri üçüncü oyun için hazırlık yapmaya başladıklarını gösteriyor. Yöneticinin sorduğu sorular şu şekilde.
  • Birinci oyunda sevip, ikinci oyunda bulamadığınız özellikler hangileri?
  • Birinci oyunda geliştirilebilecek özellikler hangileri?
  • Birinci oyunda sevdiğiniz, ikinci oyundan daha iyi olduğu özellikler hangileri?
  • İkinci oyunda en sevdiğiniz özellikler hangileri?
  • İkinci oyundan hangi özellikleri çıkartırdınız?
  • İkinci oyundan görmek istediğiniz özellikler hangileri?(Üçüncü oyun)
  • İki oyunun da eksik olduğu kısımlar var mı? Bu kısımlar hakkında görüşleriniz.
  • İki oyunu için de favori oynayış şekliniz?(Hikaye modu, modlu oyun, 1v1, takım oyunu, yapay zekaya karşı, rekabetçi vs.)

Konu linki: https://community.companyofheroes.com/di...ack-wanted
Ara
Cevapla
#2
3. Oyun da olabilir oyuna DLC getirecek gibi duruyorlar
Ara
Cevapla
#3
Hikayesi bana her zaman yavan gelmiştir ciddi anlamda zorlayacak bir hikaye güzel olabilir coh 2 de bir çok farklı cephe görmek güzeldi ama benim istediğim işlenmemiş olaylar mesela İtalya eklenebilir Çöl savaşları olabilir Japonya ve Çin eklenebilir gibi gibi 3.Oyundan beklentilerim şahsen bu yönden biraz fazla olduğunu kabul ediyorum ama artık cidden Rusya ve Batı Cephesi sıktı Başından itibaren bir batı cephesi olabilir Fransızlara karşı olduğumuz filan ama 1943 ve 1944 yılları artık sıktı diyebilirim.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 2 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#4
İkinci oyundan görmek istediğiniz özellikler hangileri?(Üçüncü oyun)

-Axis'e yeni bir ulus. İtalya veya Japonya. Tercihim Japonya :smiling:
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Cevapla
#5
COH 3 Axis tarafında Almanya-İtalya-Japonya, Müttefik tarafında USA-İngiltere-Sovyetler olmalı ve oyun Akdeniz/Afrika ile Pasifik bölgesine de kaymalı. Taraflar konusunda yıllardır oyuncuların arzu ettiği budur. Ayrıca haritalar cidden çok yetersiz. Automatch te aynı haritalar dönüp duruyor. İnsanları custom haritalara yönlendirmenin saçma bir yolu. 3. oyunda bu eksiklik giderilmeli.
Ara
Cevapla
#6
Daha fazla şehir haritaları olabilir.
Ayrıca kuzey afrika ve italya güzel olur
giphy.gif
Ara
Cevapla
#7
Fransa gelebilir özelliğide retreat yaparken daha hızlı koşsunlar :D
[+] 1 üye Yukare nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#8
Oyunda daha çok yükseltilebilir birim seçenekleri isterdim. Özelleştirme vb.
Daha derin bir oynanış olmasınıda bir o kadar çok isterdim.  (her ne kadar şuandada yeni gelen güncellemelerle sürekli rutinleşmiş taktiklerin bir çoğu etkisini yitirsede yinede hep aynı taktikten gidenler var buna karşı counterliyorkende bazen sıkabiliyor o açıdan daha derin bir oynanışa sahip olmasını bekliyorum coh3'ün)
Farklı farklı oyun modlarıda olmasını isterdim.
Mesela çok ilginç bir fanteziye kaçılıp cephe savaşları yapılabilir :D Çok çeşitli oyun modlarından (community modlarından bahsetmiyorum) kastım mesela mikro savaş modları falan olabilir. Binaların arasında geçen 1945 berlin sokaklarında dönen olaylara benzer. Ama tabi coh2'deki gibi yine büyük savaşlarda olmasını isterdim.
Belki bu önceki yıllar bu özellikleri yapmak zor olabilirdi ama teknoloji çok gelişti.  İlerleyen yıllarda yapılabilir diye düşünüyorum.
Ara
Cevapla
#9
Steel Division'daki gibi bir hava sistemine ek olarak farklı oyun modları ekleseler iyi olur derim ben.
[+] 1 üye GespensterPanzer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#10
(12-02-2018, 16:04)turkish lokum : Daha fazla şehir haritaları olabilir.
Ayrıca kuzey afrika ve italya güzel olur

Kuzey afrika haritası community'de var ben denedim çok güzel harita. Tek sıkıntı automatchta community mapları yok. Relic bi eklese. Ama public game listte server açılınca o map'ta oynayabiliriz.
Ara
Cevapla
#11
- Optimizasyon istiyorum. 3 katı güçlü bir PC'ye geçmeme rağmen %20 fps artışı yaşamak mutlu etmedi (i53210M>i54210H/hd7670M>GTX960M)

-5v5,6v6 gibi daha kalabalık oyunlar istiyorum. STD44 de 10v10 olduğu için sevmiştim.

-Oyundan düşünce yeniden bağlanabilme yada bir başkasının bağlanıp YZ'den kontrolü almasını istiyorum.

- İki oyunda 1944. 2. yarısı ve 1945 başında geçiyor gibi bir atmosferdeydi. CoH2 senaryosu 1941'den başlasa da oradaki bazı eski birimler mp de kendine yer bulamadığından pek etkisi olmamıştı. Bt-7, pz3 gibi 1-2 sene öncesinin teçhizatlarını da oyunda aktif görmek istiyorum.

- Allies tarafında rusları, ingilizleri, amerikalıları ekleseler de axis tarafında hep alman kaldı. Piyade ağırlıklı da olsa japon ve italyan güçlerini görmek istiyorum. Hiç olmadı Rumenler vs de eklenebilir.

Bunlar dışında zaten çok çok memnunum Relic ve onun CoH serisinden. 3. oyunda iyi bir optimizasyon olsun diğer dediklerim olmasa da olur.
Ara
Cevapla
#12
Deniz savaşları. Deniz savaşlarından kast ettiğim büyük savaş gemileri değil. Nehirler, göller ve küçük körfezler için küçük botlarla takviye yapabilme ve onları koruyacak küçük silahlı gemiler.
Ara
Cevapla
#13
Daha 2 sini tadamadık.
Ne 3 ü ? :)
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.