Company of Heroes iPad [Ana Konu]
capsule_616x353.jpg?t=1521736892
Company of Heroes - iPad
RTS'de yeni bir çağı aralayan Company of Heroes şimdi iPad ile mobile geliyor.

Company of Heroes serisinin bende apayrı bir yeri vardır.  2006 yılında çıkış yakaladığında dönemin sistemlerini neredeyse bir Crysis edasıyla zorlayan bir yapısı vardı.  Yüksek poligonlu modellemeleri, yeni Directx 10 tabanlı ışıklandırmaları, Physx tabanlı çevre etkileşimleri ile strateji de görsel kalite algımızı değiştiren bu büyük oyunu malesef çıkışından 3 sene sonra deneyimleyebildim. 2009 yılında başlayan CoH serüvenim hala tam gaz devam etmekte. CoH'un iPad'e gelecek olması benim açımdan yılın en iyi oyun dünyası gelişmesi oldu. Zamanın da (ve hala daha) oyunun oynanış derinliği ve çeşitliliği beni benden almış, adeta aşık etmişti. Ses ve oyun modları konusunda da hayli cürretkar olan yapım, THQ'nun kısmen yanlış pazarlama hamleleri ile (CoH Online denemesi) hak ettiği ticari başarıdan uzak kalmıştı. 2. Oyun çok daha başarılı oldu ve ses getirdi, fakat o başka bir konunun yazısı. Bir kaç senedir serinin 2. oyunu sayesinde hali hazırda klasik ilk sürüme olan ilgimi kaybetmiştim. Fakat şimdi mobil bir versiyonda tekrar eğlenceli saatler geçirebilirim. Gelin bu konu altında toplanalım ve iPad versiyonu için istişare edelim. 

Oyun Hakkında
YAPIMCI STÜDYO: Feral Games. Daha evvelden Rome Total War, GRiD, Tropico 5 gibi yapımları mobile getirdi. Ayrıca bir çok büyük yapımı da Linux ve MacOS'a getiren bir firma. Daha da iyisi, Company of Heroes 2'yide zamanında Feral Games Linux'a getirmişti. Yani Relic ile eskiye dayanan bir ilişkileri mevcut. 

ÇIKIŞ TARİHİ: Net Değil, 2019 Sonbaharı deniliyor.

OYUN MODLARI: Fragmandan anladığımız kadarıyla senaryo modu var. Ayrıca skirmish modunu da bir ekran görüntüsünden anlayabiliyoruz. Twitter'da oyunun iPad versiyonunu hazırlayan Feral Games ile bağlantı kurdum ve maalesef multiplayer sürümünün olmayacağını öğrendim. Belki ileride eklenebilir diyerek açık kapı aralasalar da beni hayli üzen bir ayrıntı oldu. 

yG9qPM.png

OYUN EK PAKETLERİ: Henüz bir ayrıntı yok fakat ben tam versiyon olan 4 ordulu, 6 senaryolu ve 3 harici modlu paketin olacağını varsayıyorum. Yine de daha evvelden Rome TW'de ek paketleri ayrı satmışlardı.

MİNUMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ: iPadOS için çıkacağını varsayarsak minumum 2gb RAM isteyecektir. Bu miktara sahip en düşük cihaz iPad Air 2 olup muhtemelen akıcı biçimde çalıştıracaktır. 

iPAD DIŞI PLATFORMLAR: Feral genelde aynı yolu izliyor, çok uzak olmayan bir zaman da iOS, bir süre sonra da elbet Android versiyonu çıkacaktır. Buna yüzde yüz eminim.

OYUNUN FİYAT: Muhtemelen 10 dolar/ 70 türk lirası olacaktır. Opposing Fronts ve Tales of Valor paketlerini de 5 dolar/ 35 türk lirasından satabilirler. 

SATIN ALACAK ÜYELER LİSTESİ
1- napolyon94
2-

Gelişmeler oldukça ekleyeceğim...
[+] 2 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
https://twitter.com/feralgames/status/11...67520?s=09
Yeni bazi goruntuler ve bilgiler var. Gorunen o ki Gruplandirma yapmak hayli kolay. Apple pencil ile oynamak eglencelibolacaktir, zira benzer sekilde çoklu gorev vermek icinde ince dokunuslar yapmak gerekiyor.
Ara
https://twitter.com/feralgames/status/11...11328?s=09
Yeni bir gif paylastilar, uzun basarak birimlerin menusunu açip emir verebiliyoruz gozukuyor.
Ara
Forumda iPad'e çıkışını tek ipleyen benim sanırım. Oyunu almadım, sebebi hali hazırda ki masaüstü Coh1'in sahip olduğu içeriğin %25'ine bile sahip olmaması. Birde 70 lira beklerken 95 lira gibi bir rakamla geçen hafta çıktı. Alana iyi oyunlar, benim tüm heyecanım çıkışı ile birlikte söndü gitti.
[+] 2 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ne tür eksikler var?
giphy.gif
Ara
(29-02-2020, 07:52)turkish lokum : Ne tür eksikler var?
Mp yok, oprration modlari yok, 6 senaryodan 5 i yok, 4 ordudan 2 si yok, 13 ozel arac yok, haritalarin yarisindan fazlasi yokmus. Satin almadigim icin tam kesin soyleyemiyorum fakat ciddi eksik.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.