Crusader Kings 3 İlk İzlenimleriniz
#1
header.png

Crusader Kings III hakkındaki ilk izlenimlerinizi burada paylaşabilirsiniz.
Laglamak seçim değil yaşam sebebidir
Ara
Cevapla
#2
Ekran kartı baya yoruluyor ve kasıyor maalesef üzgünüm en iyisi yeni laptop almak.
“Lead me, follow me, or get out of my way.” — George S. Patton
Ara
Cevapla
#3
Din çeşitliliği harikulade, fakat tek panelden piety yeterli ise geçmek iyi gelmedi bana ama dinler cidden güzel olmuş çeşitlilik bakımından.
“Lead me, follow me, or get out of my way.” — George S. Patton
Ara
Cevapla
#4
Evet harita diğer PDX oyunlarından kapsam olarak küçük ama bence bunun dışında da tuhaf bir şekilde küçük hissettiriyor.
Ara
Cevapla
#5
Portreler (Sultan Alparslan bazında konuşursak) inanılmaz kötü geldi gözüme. CIV6 tadında şişkin yanaklar, bebeksi bir yüz. Evet, biliyorum, bu bir grafik teması-tarzı fakat CK oynuyoruz be kardeşim. Avrupai halkların krallarının yüzleri biraz daha maskülen olmuş ama hayallerimdeki gibi değil. Umarım düzeltilir. Sanmıyorum ama.
Ara
Cevapla
#6
Rastege bir sıra ile bütün gördüklerimi anlatayım:
1) Portreler güzel, ama gerçekçi değil.
2) UI'yi detaylı olsun diye diye anlaşılması zor yapmışlar.
3) CK2deki gerçekçi olan zorlukların çoğu yok. Paradox'un kolaylaştırma politikasının kurbanı olmuş.
4) Teknoloji sistemi eğer kültürün lideri değilseniz kanser edici derece kısıtlı oluyor oyuncuya.
5) Yeni mezhep oluşturma güzel ama ne gerçekçi, ne de yararlı. Yayması da zor.
6) Performansı daha iyi ama fark çok fazla değil.
9) Grafikler oldukça güzel.
10) Ama oyun ekran kartını bir Paradox Development Studio oyununa göre aşırı fazla kullanıyor.
11) Harita daha büyük coğrafi olarak CK2'den ama nedense bana CK2'den küçük geldi.
12) Bazı alertlerin direkt üstte çıkmaması ve en sağdaki kısımda çıkması sinirimi bozdu.
13) Govermentler var ama yok! Sadece "adla varlar" seviyesinde duruyorlar. Hatta CK2'de olanların çoğu bildiğiniz gibi yok! Niye böyle bir şey yaptılar hiç anlayamıyorum.
14) İlk günden Türkçe yamasının çıkması kötü oldu. Kötü bir kitleyi çekebilir. Yamanın olması güzel ama.
15) Steam Workshop'a fazlaca mod yüklendi ilk 12 saatten! Total overhaul bile yüklediler!!
Fact: Strategyturk'e sadece EU4 ve CK3 dev diaryleri için geliyorum.
[+] 1 üye Otto500206 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#7
Öncelikle ben oyunda tamamen gerçekçiliği sağlamanın ne iyi ne de mümkün olduğunu düşünüyorum. Ne de olsa hiçbir Paradox oyununda tarihi çizgilerle belirlenen bir yolda ilerlemiyoruz, yolu kendimiz yapıyoruz. Yeni eklenen mekaniklerin bir kısmı bahsettiğim "kendi yolunu yapma" fikrini çok daha detaylandırmaya imkan veriyor.

Karakter portrelerini beğendim. Gayet hoş görünüyorlar ve daha çok özelleştirme imkanı sunmaları çok güzel oldu.

Arayüze gelince, arayüzü CK2'den daha anlaşılır yapmışlar. CK3'ün arayüzü oynadığım hiçbir Paradox oyununa benzemediği için biraz zorlandım ama zamanla alışırım diye düşünüyorum. CK2'nin gereksiz karmaşıklığı yerine iç içe tooltipleriyle CK3 çok daha açıklayıcı.
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#8
Tooltip fetişim olduğunu öğrendim. Tooltip okumaktan oyunu oynayamadım henüz. Arka arkaya 25 tane falan tooltip açmış olabilirim. Çok fena bir batak. Ben düştüm siz düşmeyin.
Sic Parvis Magna
[+] 11 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#9
En başta oyuna girdiğimde arayüz gözüme karışık gözüktü ama 1 saat kadar oynayınca o kadar karışık olmadığını anladım. Ck2'nin daha iyi hali gibi geldi bana genel olarak. Gelecek olan güncellemeler ve DLC'ler ile içerik eklenirse daha güzel olacaktır.
[+] 1 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#10
Ben de yama haberinin heyecanından oyuna doğru düzgün odaklanamadım bile. Yarın eski dostum Murchad ile bir oyun açıp daha detaylı görüşlerimi paylaşırım. Arayüze de alışabileceğimi umuyorum bir süre kurcaladıktan sonra
Ara
Cevapla
#11
*Bilgisayarımı yakan Astellia'dan sonra ikinci oyun.1050 Tİ olmasına rağmen sıcaklığı düşünmekten oynayamıyorum.Düzgün bir yama vs gelmediği sürece bilgisayarım daha önemli kusura bakmasınlar oynamayacağım.

-İçeriğe gelirsek, menüler Imperator rome tarzında gözüme inanılmaz küçük geliyor.Yükseltiyorum bu sefer de ekrana sığmıyor.Bir türlü düzeltemediler yada bende bir sorun var.
-Din reformlama mekaniği inanılmaz güzel ve bayıldım.
-Karakterlerin görünüşleri garip.Çözemedim.Bazıları neden çıplak duruyor ?! ben kralların veya kraliçelerin çıplak dolaştıklarını sanmıyorum.
-Savaşlar ve idari mekanikler güzel olmuş.

Oyunu bilgisayarıma güncelleme yapana kadar veya optimizasyon ile ilgili bir yama gelene kadar oynamayacağım için daha fazla bir şey söyleyemiyorum.İlk izlenimim bu kadar.
7/10
n3.png
[+] 1 üye KARTAL nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#12
@KARTAL Masaüstü bilgisayarımda ekran çözünürlüğüm 1440*900. Ben de arayüzde benzer sıkıntılar yaşıyorum ama 1920*1080 ekranımda denediğimde bir sorun yaşamadım.


Çoğu arkadaş optimizasyondan yakınmış ama benim bilgisayarımda çalışan en iyi PDS yapımı oyun olabilir. En yüksek hızda bir saniyede bir ay geçebiliyorum ve FPS drop yaşamıyorum.
Vir sapit qui pauca loquitur
[+] 1 üye Emirhan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#13
Hiç ck2 oynamamış biri olarak oyunu açıp tutorial oynadım Tüm İrlandayı fethedip krallık olduktan sonra yapacak bir şey bulamayıp oyunu kapadım.
Ara
Cevapla
#14
(01-09-2020, 23:58)Wayfear : Hiç ck2 oynamamış biri olarak oyunu açıp tutorial oynadım Tüm İrlandayı fethedip krallık olduktan sonra yapacak bir şey bulamayıp oyunu kapadım.

Bu oyun sadece savaş oyunu değil, bunu diyelim.
Fact: Strategyturk'e sadece EU4 ve CK3 dev diaryleri için geliyorum.
[+] 1 üye Otto500206 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#15
@KARTAL nudity kapatma ayarı var.
Sic Parvis Magna
Ara
Cevapla
#16
(02-09-2020, 00:05)altnkurt : @KARTAL nudity kapatma ayarı var.

Çıplaklık ile bir sorunum yok.Sadece neden öyle geziyorlar mantıksız geldi.
n3.png
Ara
Cevapla
#17
Oyunu üç buçuk saat oynadıktan sonra görüşüm oyun yaptığı şeylerin neredeyse hepsini ck2'den iyi yapıyor olduğuna yönelikti. Oyunda gözüme takılan şeylerden ilk sırada oyunun performansı beklediğimin oldukça üstündeydi bilgisayarımın kötü olmasına rağmen. Oyunda bir çok şey ck2'ye göre hem daha kolaylaşmış hem de daha zorlaşmış gibi geldi örnek olarak artık claim atmak dolayısıyla savaşla genişlemek çok daha kolay olmuş ama eski deyimle gavelkind ck3'teki adıyla patritiondan kurtulmak artık çok daha zor bir hal almış 1066'da irlanda da başladığımda 1 nesilde confederate patririondan normal patritiona geçemedim ve high patrition çok uzak bir hayal gibi görünmeye başladı ama biraz daha oynayıp görmek lazım nasıl işlediğini. Oyunu kapattıktan sonra aklıma gelen tek şey biz nasıl ck2'ye tahammül edebilmişiz oldu çünkü oyun oynaması daha rahat bir hale gelmiş denebilir.

En sona düşmek istediğim bir not gemilerin eksikliği bazı savaşlarda hissediliyor düşmanın aşırı hızlı gelebilmesinden.
Laglamak seçim değil yaşam sebebidir
Ara
Cevapla
#18
Kadınlar çirkin.
Ara
Cevapla
#19
30 Saatlik bir oynanıştan Sonra Oyunun çok süslü olması bazı derinlikleri gizlemiş Önü çok açık DLC olarak ve süslemeler mekanikler dlc olarak çok gelişeceği belli Ticaret olmaması bir handikap Sonra Nomadların olmaması hepsinin tribal olması Artıfacts olmaması büyük sıkıntı evet süslü görsel olarak iyi ama böyle çıkmamalı dedirtti + Ekran kartını sömürüyor yanıyoruz.. :)
Zafer esnasında uyguladığım taktikleri herkes görebilir, ancak kimsenin göremediği, zafer yolunu açan stratejilerimdir. [sun tzu]


https://www.youtube.com/watch?v=ZjHt3KW6S4g
[+] 1 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#20
Oyunda crusader kings ruhu var. Yani gidip düşmanımın gelinini dürtükledim torunu benden olunca adam kahrından öldü üzerine de ülke içi savaş açabilmek için huck lazımdı onuda kraliçeyi yatırarak aldım düklüğü alıcam tamam mı vuruyorum kırbacı felan tamam işte crusader kings budur
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.