Crusader Kings III Türkçe Yama - Ana Konu
(03-09-2020, 13:14)quAro : Xbox Gamepass'den oynuyorum ben. Yamayı yapabilme şansım var mı ?

https://forum.strategyturk.com/konu-crus...pid=205714

İndirme konusunda Paradox Mods linki var. Oradan Paradox hesabınızla abone olduktan sonra gamepass'ten oyuna girdiğinizde launcher'da hesabınıza giriş yaparsanız yamayı otomatik olarak indirir.
Ara
Merhabalar öncelikle muhteşem hızınız ve yamanız için sizleri tebrik ederim Ck serisinin güzelliğinden sırf İngilizce sebebiyle uzak duran gençlere bu oyunun ne kadar harika olduğunu göstermiş oldunuz sayenizde strateji oyuncularına adeta yeni bir perspektif açılmış oldu.

Ayrıca bir yayıncı olarak (twitch + youtube) İngilizce rehber çekerken bir anda sizin yamanızla karşılaşınca hemen bu yamayı kullanarak rehbere devam etmeyi ve bu esnada yamanın sizler tarafından yapılıp ne kadar iyi olduğunu belirtmeyi ihmal etmedim. Tabiki gerekli linkleride videoların her yerine sürekli olarak yerleştirdim böyleylikle durumdan haberi olmayıp Youtube girip sadece CK3 ile ilgili türkçe içerik arayan kişilerin artık sizin yamanıza ulaşması kolaylaştı. Bu içerikler birkaç günde toplamda 8k fazla izlenme aldı ve birkaç ayda emin olun 20-30k geçecektir üstelik hepsinde yamanın size ait olduğu ve gerekli linklerde mevcut olmakla beraber bende video içeriğinden sizlerden övgüyle bahsettim.

Üstüne burada kalmadık her gün yaptığımız ortalama 80 - 120 kişinin izlediği twitch yayınlarında yine bu Türkçe yamayı kullanıp oyunu göstermeye devam ettik ve yaklaşık 4 gündür yüzlerce kişiyi yine mod sayfalarınıza ve sitenize yönlendirdik. Ayrıca içinde 1500 kişi bulunan discord sunucusuna ve yine 3500 üyeli bir başka facebook grubumuda yine sizlerin bu harika başarısını paylaşarak oyuncuları size yönlendirmeyide ihmal etmedik.

Şimdi bir adım daha öne giderek sizlere nasıl daha fazla yardım edebilirim düşüncesindeyim. Yaptığınız işi taktir etmek adına hiçbir karşılık olmadan isminizi 30 bin takipçili kanallarda (youtube + twitch) her yere yazdık sosyal medyanın dört bir yanınada çıkardık ama yetmez. Yamanın bazı ufak hataları var ve %20 eksik olma durumuda söz konusu bu konuda büyük bir kitleye sahip olan bir yayıncı olarak ne yapabilirim diye düşünerek buraya gelmeye karar verdim.

Şahsi olarak ingilizce yayın yapacak seviyede bilgi sahbiyim yani tekil olarak bende sizlere katkı sağlayabilirim ancak daha fazlası gelirse elimizden lütfen belirtin...

Not: Amacım kesinlikle reklam olmadığı için sosyal medya sayfaları yada kanallar hakkında link vs paylaşmıyorum niyetim sizleri tebrik etmek ve daha ne yapabiliriz diye sormaktır detay lazım olursa yamanın yapımcıları ile gerekli paylaşımları yapabilirim ayrıca tekrardan teşekkürler...
[+] 6 üye bugrabasgan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yamanın şöyle güzel bir tarafını söyleyeyim Tutorialdaki herşey Türkçe bu şekilde oyunu iyice anlayıp CK 2 oynamaya bile başladım. Benim için büyük bir gelişme oldu bu. Ne kadar teşekkür etsek az. Umarım en kısa zamanda yama eventlerle birlikte tamamlanır aldığımız zevk 2 kat daha artar.
[+] 1 üye bypr010 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(04-09-2020, 19:24)bypr010 : Yamanın şöyle güzel bir tarafını söyleyeyim Tutorialdaki herşey Türkçe bu şekilde oyunu iyice anlayıp CK 2 oynamaya bile başladım. Benim için büyük bir gelişme oldu bu. Ne kadar teşekkür etsek az. Umarım en kısa zamanda yama eventlerle birlikte tamamlanır aldığımız zevk 2 kat daha artar.
kesinlikle ben de ck serisin de yeni oyuncuyum. StrategyTurk sayesinde tutorial deki muhteşem çeviri sayesinde oyunu öğrendim. İnşallah %100 yaknıda biter.
Ara
Emeği geçen herkesin tekrardan eline sağlık, yamanın ironman moduyla uyumlu çalışması gibi bir durum söz konusu olacak mı ilerleyen zamanlarda?
Ara
Merhaba, Paradox oyunlarında Imperator'dan beri herhangi bir yazıyı değiştiren her mod checksum'ı değiştirip başarım almanızı engelliyor. Bu bizden kaynaklı bir şey değil, Paradox'un yeni sisteminin bir özelliği.

Geçen yıl Paradox geliştiricileri Groogy ve Taytay ile bir soru cevap etkinliğimiz olmuştu. Bu soru sorulduğunda kısaca localisation yani çeviri sistemi üzerinden hile yapılabildiğini, bu yüzden eklenmediği cevabını vermişti.

Cevabının tamamını buradan okuyabilirsiniz: https://forum.strategyturk.com/konu-2019...#pid161429

TL;DR Bizim tarafımızdan düzeltilebilecek bir şey yok. Paradox'un bunu düzeltmesi gerekiyor.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(04-09-2020, 22:50)altnkurt : Merhaba, Paradox oyunlarında Imperator'dan beri herhangi bir yazıyı değiştiren her mod checksum'ı değiştirip başarım almanızı engelliyor. Bu bizden kaynaklı bir şey değil, Paradox'un yeni sisteminin bir özelliği.

Geçen yıl Paradox geliştiricileri Groogy ve Taytay ile bir soru cevap etkinliğimiz olmuştu. Bu soru sorulduğunda kısaca localisation yani çeviri sistemi üzerinden hile yapılabildiğini, bu yüzden eklenmediği cevabını vermişti.

Cevabının tamamını buradan okuyabilirsiniz: https://forum.strategyturk.com/konu-2019...#pid161429

TL;DR Bizim tarafımızdan düzeltilebilecek bir şey yok. Paradox'un bunu düzeltmesi gerekiyor.

Buna ilişkin bir girişim olabilmesi mümkün mü acaba diye sormaya çalışmıştım aslında. Sanırım değil. Elimizden gelen bir şey olabilecek mi ya da ?
Ara
Paradox tarafına bağlı bir olay tamamen.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Umarım %100'ünü yakın zamanda görürüz :heart:
Ara
Ellerinize sağlık mükemmelsiniz :hearteyes: :hearteyes:
Ara
Çeviriyi gördüğüm gibi oyunu da satın aldım aldım.Hepinize teşekkür ederim.Eğer donation gibi birşey olursa elimden geldiğince yardım etmek isterim.
Ara
Elinize sağlık çeviri on numara olmuş. Adamlar profesyonel bir çeviri şirketine verseler ancak bu kadar çevirebilirlerdi. Olay çevirilerini de sabırsızlıkla bekliyorum.
Ara
elinize sağlık inşallah bu çeviri devam eder dlcler olaylar dahil her şey çevrilir.
Ara
Profesyonel işi olduğu belli bir yama olmuş. Ellerinize sağlık. Emeği geçen herkese saygılarımı sunarım.
Ara
Ellerinize sağlık. Gerçekten türk strateji oyuncularının amiral gemisi oldunuz.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Merhabalar öncelikle çeviriniz için çok teşekkürler. ama oyunun içindeki OLAYLAR oyunun büyük bir kısmını oluşturuyor. ve oralar türkçe değil. oralarada yama çalışmanız olacak mı acaba olacak ise ne zamana kadar olur? teşekkürler
Ara
her gün girip bakıyorum varmı bir plan güncelleme ile ilgili, eventlerin çevrilmesini bekliyorum oyunu aldım :)
süper çevrilmiş biraz oynadım. ama eventlerle çok daha zevkli olacaktır.
yardımlarıda kabul etmediniz :) ne durumdasınız bir bilgilendirme rica ederim.

Teşekkürler.
Ara
Evet, bende gelip kontrol ediyorum. Acaba yüzde kaçı bitti, ne kadar kaldı? Bilgilendirme yapabilirmisiniz? Teşekkürler.
Ara
Mükemmel bir çalışma, türkçe olmasının yanı sıra kullanılan dil ve özen resmi yamaymış gibi hissettiriyor. Emeklerinize sağlık umarım %100e tamamlanır. Başarılar diliyorum
Ara
Güncelleme gelecek mi %100 e tamamlayacak mısınız acaba?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.