Crusader Kings III Türkçe Yama - İndirme Konusu: 1.12 (%100)
Steam veya Paradox mods üzerinden abone olmaktan ibaret. Kurulum denen şey herhangi bir Paradox oyununda lokal mod oluşturma anlatılmış, bu moda has bir "kurulum" değil.
Ara
(27-03-2022, 05:33)Kronos : Steam veya Paradox mods üzerinden abone olmaktan ibaret. Kurulum denen şey herhangi bir Paradox oyununda lokal mod oluşturma anlatılmış, bu moda has bir "kurulum" değil.

Ben manuel kurulumdan bahsediyorum dostum. Steam üzerinden oyunu oynamıyorum. Tam olarak neyden bahsettiğinizi anlamadım açıkçası. Herkes aynı platformlardan ya da aynı şekilde oyunu oynamıyor.
Ara
Manuel kurulum dediğin Paradox Modstan dosyayı alıp lokal moda dönüştürme işlemi. Ona ihtiyaç duymanın sebebi oyunu korsan oynuyor olman ve orada anlatılan şey bu moda has bir şey değil. Yani çevirinin kendisine has zor bir kurulumu yok, Abone ol a basıyorsun bitiyor, senin zorlandığın süreç Paradox Modstan indirip lokal mod yapmak, o da bu çeviriye has bir şey değil. Paradox Modstan indireceğin her modu orada anlatılan maddelerle lokal moda dönüştürüp kullanabilirsin.

Kurulumunda en çok uğraştıran yama dediğin için bunu yazıyorum. Oyunu satın alırsan Abone Ol a basıp kullanırsın. Platformla vs alakası yok bu işin. Diğer zorluk da açıkladığım gibi "yamanın kurulumu" değil.
Ara
elinize sağlık. acaba yama game pass üzerinde çalışıyor mu?
Ara
Evet, Paradox mods üzerinden abone olursanız Game Pass üzerinde de çalışır. Launcher üzerinden aktifleştirmeyi unutmayın.
WhaW8Am.gif
Ara
Selam ben yeniyim gamepass üzerinden oynayacağım fakat mod 1.6 destekli olmadığı için oyuna entegre edemiyor steam üzerinde de oyunum yok. 1.6 entegresi ne zaman çıkacak bilginiz varmı sizin acaba? Şimdiden yamada emeği geçen kişilerinde eline sağlık.
Ara
(18-06-2022, 00:16)Algos98 : Selam ben yeniyim gamepass üzerinden oynayacağım fakat mod 1.6 destekli olmadığı için oyuna entegre edemiyor steam üzerinde de oyunum yok. 1.6 entegresi ne zaman çıkacak bilginiz varmı sizin acaba? Şimdiden yamada emeği geçen kişilerinde eline sağlık.
Selam. Hazır olunca çıkar.
Ara
Launcherda Mod Sekmesinin Gözükmemesi(Xbox Game Pass):

• Xbox uygulaması üzerinden Ayarlar>Hesap>Gizlilik Ayarları>Yönet kısmına girin.
  • "You can see and upload community creations" seçeneğini "Everyone" olarak düzeltin.

Oyun ile Yama Sürümünün Uyuşmaması ve Entegre Hatası:
(Türkçe yamayı launcher ile kurduğunuzda sürüm farklılıkları mevcutsa yama çalışmıyor. Eğer sürümler uyuşuyorsa launcher ile kurmanızı tavsiye ederim fakat uyuşmuyorsa ve yamanın bir sonraki sürümünü beklemek istemiyorsanız bu çözümü uygulayabilirsiniz.)
  • Öncelikle launcherdan yamayla ilgili modları  ve oynanış setlerini silin. 
  • Yamayı Paradox Mods sitesinden indirin.
  • İndirdiğiniz .zip dosyasını "Crusader Kings III\Content\game" klasörünün içine çıkartın.
  • Oyuna girerken de "Crusader Kings III\Content\binaries\ck3.exe" den launcher olmadan girin.

Yamada emeği geçen herkese teşekkürler, elinize sağlık.
[+] 2 üye James Anderson nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(29-05-2022, 23:49)PCOyun : Evet, Paradox mods üzerinden abone olursanız Game Pass üzerinde de çalışır. Launcher üzerinden aktifleştirmeyi unutmayın.

(18-06-2022, 19:12)James Anderson :
(18-06-2022, 00:16)Algos98 : Selam ben yeniyim gamepass üzerinden oynayacağım fakat mod 1.6 destekli olmadığı için oyuna entegre edemiyor steam üzerinde de oyunum yok. 1.6 entegresi ne zaman çıkacak bilginiz varmı sizin acaba? Şimdiden yamada emeği geçen kişilerinde eline sağlık.

Merhaba bende game pass üzerinden 1.6.0.1 sürüm ile oynuyorum.
v.1.5.1h sürüm Türkçe yamayı launcher ile kurdum, ilk başta bende de entegre uyarısı veriyordu ve yama çalışmıyordu.
Sonrasında oynanış setlerini ve modları sildim. v.1.5.1h sürümünü siteden indirip zip dosyasını, "Crusader Kings III\Content\game" klasörünün içine çıkarttım. 
Oyuna girerken de "Crusader Kings III\Content\binaries\ck3.exe" den launcher olmadan girdim şu an yama sorunsuz çalışıyor.
Yamada emeği geçen herkese teşekkürler, elinize sağlık.

Eyvallah dostum oldu şuan Türkçe oynuyorum teşekkür ederim.  :smiling: :heart:
[+] 1 üye Algos98 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yama için çok teşekkür ederim
bu arada resim gönderemedim ben resmi kopyala yapıştır yapıyorum olmadı
Ara
Elinize sağlık.
Ara
elinize emeginize saglık teşekkürler arkadaşlar
Ara
Dostum. çevirinize büyük bir hayranlık duyarak oynamaya başladığım oyuna 2 gün sonra güncelleme geldi Türkçe devre dışı kaldı. Nazar etmiş olma ihtimalimden dolayı herkesten Özür Diler, Çeviri için Büyük Saygı ile Tebriklerimi İletir, Güncelleme durumunu bildirmek isterim.
Ara
(09-09-2022, 18:09)Soysal : Dostum. çevirinize büyük bir hayranlık duyarak oynamaya başladığım oyuna 2 gün sonra güncelleme geldi Türkçe devre dışı kaldı. Nazar etmiş olma ihtimalimden dolayı herkesten Özür Diler, Çeviri için Büyük Saygı ile Tebriklerimi İletir, Güncelleme durumunu bildirmek isterim.

çeviri gelene kadar eski sürümde oynayabilirsin.
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
Ara
Yama 1.7'de çalışıyor ama bazı yerler ingilizce.
Ara
Her DLC ya da büyük güncellemede sürekli yama sorulurdu ama bu yeni paket kimsenin dikkatini çekmemiş sanki ehe.
Ara
Paradox Mods'tan modu indirmeye çalıştığımda link sadece paradox modun anasayfasına gönderiyor. Arayarak bulmaya çalıştığımda da bulamıyorum.
[+] 2 üye Sedat35 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Paradox Mods Linki'ne tıkladığımda modun anasayfasına atıyor. Yama Paradox Mod'dan kaldırılmış galba.
[+] 2 üye Aspavati nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-09-2022, 19:35)MarcussCrassuss : Her DLC ya da büyük güncellemede sürekli yama sorulurdu ama bu yeni paket kimsenin dikkatini çekmemiş sanki ehe.

Son çıkan DLC'nin hiçbir olayı yok ya da oyuna bir derinlik falanda katmamış. Gereksiz bile denebilir.
Ara
Mod linkine tıkladığımda paradox mods un ana sayfasına atıyor, mod gözükmüyor. Kaldırılmış galiba
[+] 1 üye Sekiro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.