Deus Lo Vult (Haçlı Seferleri Forum Oyunu)
Mobilde olduğumdan dolayı rengi değiştirmem çok zor ancak renk olarak gri istiyorum, bayrak ekledim. Birde 100 gemi yaptırıyorum.
[+] 1 üye savastutkunu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu arada gemi başına 19 kişi fln düşüyor öyle sayıyı biraz azaltman lazım (gemi sayısı)
giphy.gif
Ara
50 olsun o halde.
[+] 1 üye savastutkunu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Onur34 Büyük Endülüs Savaşı
Map_1.jpg
Adem ibn-i Hakkı'nın birlikleri meydana geldiler. Kendisi Endülüsün en zengin tüccarlarındandır ayırca çok milliyetçi ve dindar birisidir. Ormanlık alanın güneyinde bir birliğini kıstırdılar birliğin direnmeyip teslim oldu. Hendeklerin sol tarafında birliklerin düşmana göre mevzilendiler fakat ufak bir sorun var batıdaki atlı birlikleri. Bunlar hem kılıçlı piyadelerinin etrafını sarabilir hemde tepelere doğru ilerleyip okçularını öldürebilir. Düşman bu kadarla sınırlı değil daha geliyorlar. Emirleriniz nedir efendim?
giphy.gif
Ara
Güneyde kalan kılıçlılarımız tepeye doğru geri çekilirken, kuzeydoğuda kalan birliklerimiz kuzey kanadını korumak için kuzeybatıya kaydırılacak.
Ara
Map_1.jpg
Hahaha atlı birlikler kılıçlılarını çevirmek için saldırdılar fakat arkadan gelen mızraklıları ve tepedeki okçuları düşünmediler. Hepsi geberip gitti fakat bir kılıçlı birliğini kaybettik. Adem ibn-i Hakkı ise güneybatıdan meydana geldi. Ayrıca tepelerdeki birliklerin düşmanın baltalı piyadelerini ok yağmuruna tutuyor fakat aynı durum senin ormanın kuzeyindeki birliklerinin başına da geliyor. Ormanın güneyinden sürekli bir ok yağmuru geliyor. Ayrıca General Gabriel bütün komutanlara yardım çağrısı yolladı kendi savaşını bir an önce bitirip ona yardıma da gitmelisin.

@Onur34
giphy.gif
Ara
Map_1.jpg
Ormandan olabildiğince çekilelim ve güneydeki birlilklerimiz tepenin boş kalan batı kısmını korumak için çekilirken,  Kuzey Batıda kalan askerlerimizi düzenlerini bozmadan formasyonlarını alacaklar ve düşman baltalılarını taciz edecekler. Düşman o birliklerimize doğru saldırıya geçerse tepedeki okçularımız düşmanı yandan ok yağmuruna tutacak. Bu durum karşısında eğer tepeye karşı saldırıya geçmeye çalışan düşman olursa yandan ok atışları yapmayan arbaletlerimiz ve yerlerini değiştirmiş okçularımız tarafından ok yağmuruna tutulacaklar.  Düzlükte kalan okçularımız ise takviyeye gelen fazladan düşman olursa onlara ok atacak eğer yoksa oklarını saklasınlar.  Tepenin savunmasız bölgesinden sarkıp bizi arkadan vurmaya çalışacak bir birlikleri ise gördüğüm kadarıyla yok. 
Ara
(08-10-2018, 21:47)Onur34 :
Map_1.jpg
Ormandan olabildiğince çekilelim ve güneydeki birlilklerimiz tepenin boş kalan batı kısmını korumak için çekilirken,  Kuzey Batıda kalan askerlerimizi düzenlerini bozmadan formasyonlarını alacaklar ve düşman baltalılarını taciz edecekler. Düşman o birliklerimize doğru saldırıya geçerse tepedeki arbaletlerimiz düşmanı yandan ok yağmuruna tutacak -arbaletin normal oktan daha fazla menzile sahip olması lazım eğer yanlış biliyorsam lütfen düzeltin.- Bu durum karşısında eğer tepeye karşı saldırıya geçmeye çalışan düşman olursa yandan ok atışları yapmayan okçularımız ve yerlerini değiştirmiş okçularımız tarafından ok yağmuruna tutulacaklar.  Düzlükte kalan okçularımız ise takviyeye gelen fazladan düşman olursa onlara ok atacak eğer yoksa oklarını saklasınlar.  Tepenin savunmasız bölgesinden sarkıp bizi arkadan vurmaya çalışacak bir birlikleri ise gördüğüm kadarıyla yok. 

Arbaletler (tatar yayları ya da mekanik yaylar), normal yaylardan daha kısa menzillidirler ama isabet oranı daha yüksek olması lazım. İnternetten baktım.
Rejoice! 
[+] 2 üye SoberII nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
crossbowlar kısa menzilli ama kısa mesafede daha etkili Longbowlar ise uzun menzilli ama etkisi az isabeti fln
giphy.gif
Ara
First Battle
g63Vq3.png

Bu arada arkadaşlar şunu söyleyeyim. Size tavsiyem toplu olarak ortak hareket etmeniz. Çünkü hepiniz birbirinizden bağımsız tek takılırsanız kutsal topraklarda pek ömrünüz yok. İsterseniz DC sunucusu açıp oradan da konuşabiliriz
giphy.gif
Ara
Güneye doğru ilerleyip büyük muharebeye katılmayı amaçlıyarak haraket ediyorum.Ortalama bir hızda ilerliyorum danışmanlarımada nekadar sürede varacağımızı tahmin ettiklerini soruyorum.
Ara
Her ne kadar erzak yardımı alamamak çok iyi bir şey olmasa da köylülere duaları için teşekkür ediyoruz. Sonuçta bu onların hatası değil. Yolumuza devam edeceğiz.

(Bir de bütün haçlı kontları Alexios'un davetinden haberdar mı oluyor bu turda?)
Rejoice! 
[+] 1 üye SoberII nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
evet. Haçlı Lordlarına 2 davet var birisi Roma diğeri Konstantinapolis ikisinden birinde toplanıp gitmenizi öneririm.
giphy.gif
Ara
Ben Romada toplamayı daha mantıklı görüyorum.
Ara
Ben Kutsal Topraklar'a daha yakın olduğu için, İslam'a karşı savunulması gereken yerlerden olduğu için ve orada Bizans İmparatoru olarak gerekli yardımları sağğlayabileceğini düşündüğümden Konsantinopolis'te toplanılmasını savunuyorum.
Rejoice! 
Ara
Hala katılabiliyorsak katılmak istiyorum. Kalan koyu kırmızı rengi almak istiyorum. Eğer katılabiliyor isem armamı, şehrimi, ismimi, hikayemi ve rotamı yazacağım.
76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-10-2018, 18:03)BigBadWolf : Hala katılabiliyorsak katılmak istiyorum. Kalan koyu kırmızı rengi almak istiyorum. Eğer katılabiliyor isem armamı, şehrimi, ismimi, hikayemi ve rotamı yazacağım.

evet katılabilirsin
giphy.gif
Ara
Norfolk Düklüğü

Ad: Ailwin Armstrong
Ünvan: Norfolk Dükü
Renk: Koyu Kırmızı
Yardımcı: Bilgin
Özellik: Uzlaşmacı

Hikaye: Üç kardeşlerden en küçüğüydü Ailwin. Tahtta gözü yoktu. Abilerinden kendine taht sırası geleceğini düşünmüyordu. Kendini dükten çok komutan olarak uygun görüyordu. Belki kardeşlerinin yönettiği düklükte komutan olabilirdi. O yüzden kendini askeri alanda geliştirdi. Döneminin muharebe taktiklerini çok iyi bilirdi ve uygulardı. En büyük abisi İngiltere kralının savaş çağrısına katıldığında kral için savaşırken onurlu bir şekilde öldü. Ortanca abisi bir salgın sırasında acı çekerek öldü. Babası öldüğünde Ailwin tahta çıktı. Askeriyeden çok iyi anlasa da iktisat konusundan çok anlamaz o yüzden yanında sadık bir bilge ile gezer. Ve şimdi sefer çağrısına yanıt vermek için askerlerini toplayıp yola çıkmıştır.

76561198034761601.png
[+] 2 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Papazı ve kılıcımı getirsinler, hüküm vermeden önce savunmasını dinlemek istiyorum.
Ara
Kont Adam’ın yardımına koşalım. Kafirler karşısında kılıçlarını bırakanlar da idam edilsin.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.