Direniş Hakkında
1)Direniş ayarını sürekli varsayılan (sanırım sivil direniş ) de tutuyorum ve birlik olarak 40 savaş genişliğinde hafif tank kullanıyorum buna rağmen bazı yerlerde direniş artıyor.Sebebi nedir?
2)Garnizon birliklerini nasıl dizayn etmeliyiz?
3)Bir bölgede direnişi düşürmek için neler yapabiliriz?
Ara
1) Direniş için tanklar kullanılmaz. Hele 40 width şeklinde hic kullanılmaz. Bunun yerine sadece atlı birliklerden oluşan bir tümen dizayn edip military police ile desteklersen yeterli olacaktır. Direniş olan bölgelerde bu birlikleri garnizon görevine atamalısın.

2) Eğer bir bölgeyi düşmana karsı savunmak icin garnizon kuruyorsan 7 piyade ve 2 topçu birliği ile kuracağın (7*2+2*3=20 width) piyade tümenlerini kullanabilirsin. Tank koymana pek gerek yok ama olurda düşman başarılı olup çıkarma yaparsa düşmana karşı atak yapmak için tank gerekebilir. Arkada birkaç tümen bekletebilirsin. 

Eğer direniş için garnizon kuruyorsan 1. Maddeyi uygulayabilirsin.

3) Direnişi düşürmek için atlı askerler dışında birde işgal ettiğin bölgede izlediğin politikayı değiştirebilirsin. Baskıcı olmayan politikaya geçersen direniş azalır ama buda o bölgede kullanabileceğin fabrika sayısını azaltır.

Oyunu yaklaşık 1 senedir hiç oynamadım. Son yamalarda hangi mekanikler değişti bilmiyorum. Ama anlattıklarım muhtemelen hala geçerlidir.
[+] 1 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1)Populasyon ve gelişmişlik konusunda zengin bölgelerde direniş oranı artar.

2)İsyan bastırmak için kullanılan garnizon birliklerini hazırlarken dikkat edilmesi gereken nokta suppression değeridir tank ve piyadeyi karıştırıp military police eklersen en ideali olur direniş düşmezse kademeli olarak tümenin içini daha kalabalık yapıp suppression değerini arttırman lazım.

3)İlk olarak işgal bölgelerindeki politikanı sivil hükümetten kademeli olarak daha sıkı yönetime kaydırman lazım ardından yukarıda anlattığım gibi garnizon birliklerinin içini kalabalık yaparsan verim alabilirsin.
[+] 1 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-03-2020, 21:22)Royal Guard : 1) Direniş için tanklar kullanılmaz. Hele 40 width şeklinde hic kullanılmaz. Bunun yerine sadece atlı birliklerden oluşan bir tümen dizayn edip military police ile desteklersen yeterli olacaktır. Direniş olan bölgelerde bu birlikleri garnizon görevine atamalısın.

2) Eğer bir bölgeyi düşmana karsı savunmak icin garnizon kuruyorsan 7 piyade ve 2 topçu birliği ile kuracağın (7*2+2*3=20 width) piyade tümenlerini kullanabilirsin. Tank koymana pek gerek yok ama olurda düşman başarılı olup çıkarma yaparsa düşmana karşı atak yapmak için tank gerekebilir. Arkada birkaç tümen bekletebilirsin. 

Eğer direniş için garnizon kuruyorsan 1. Maddeyi uygulayabilirsin.

3) Direnişi düşürmek için atlı askerler dışında birde işgal ettiğin bölgede izlediğin politikayı değiştirebilirsin. Baskıcı olmayan politikaya geçersen direniş azalır ama buda o bölgede kullanabileceğin fabrika sayısını azaltır.

Oyunu yaklaşık 1 senedir hiç oynamadım. Son yamalarda hangi mekanikler değişti bilmiyorum. Ama anlattıklarım muhtemelen hala geçerlidir.

Yazdıkların artık geçerli değil colony state olayı artık yok, barış konferansından sonra işgal ettiğin topraklarda işgal hükümeti kuruyorsun ve harita üzerinde asker konumlandırmana gerek yok hem performansa etki ediyor hemde pratik ve depoda çürüyen hafif tanklar artık baskı değeri ile isyan bastırma konusunda birebir zamanla işgal ettiğin bölgede itaatti sağlıyorsun.
[+] 1 üye 1Manascı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Direniş olan bölgeye fabrika veya altyapı gibi yatırımlar yapıp halkın gönlünü çelemez miyiz? :)
Ara
(17-03-2020, 08:10)KingHero6161 : Direniş olan bölgeye fabrika veya altyapı gibi yatırımlar yapıp halkın gönlünü çelemez miyiz? :)

Hayır o sadece kukla yaptigin ulkelerde is görür
omnia fui et nihil expedit
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.