Dizi: Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı (2021)
Barbaroslar_logo.jpeg
Tarihi bir dizi olan Barbaroslar dizisi ile ilgili paylaşımlar buradan yapılabilir.
Imbd puanı: 8.6
Ara
Ara
Biraz iyi değil sanki ya. Şahsen sadece Muhteşem Yüzyıl serilerini başarılı buluyorum bu alanda.
Ara
Denizden çok karada geçmesi kötü ama tipik bir Türk dizisi mantığıyla izlersen izletiyor. Pietro karakterini ilginç buluyorum.
[+] 2 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-01-2022, 22:44)Takeda Akane : Denizden çok karada geçmesi kötü ama tipik bir Türk dizisi mantığıyla izlersen izletiyor. Pietro karakterini ilginç buluyorum.
Sadece bakarsam birkaç ikonik sahneye bakarım diye bakmıştım geçenlerde. Bir yerden sonra aramaya üşendim, sahneler diriliş Ertuğrul'u andırıyordu ve bu bunalttı ya.
[+] 1 üye pistoltr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
fragmanlarına baktım ama bence olmaması gereken bir dizi. diğerlerinin aynısı gibi sanki bunu da çekelim buradan da ekmeği götürelim hesabı yapılmış gibi. hayır benim anlamadığım Ertuğrul'da da böyle bi şiveli falan konuşmaya başlamışlardı bunda da böyle konuşuyorlar amaç ne anlamadım hepsi turabi gibi konuşuyor :D
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
[+] 1 üye Grindelwald nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Diriliş dizisinin sadece Moğol komutanı Baycu Noyan'lı olan bölümlerini izledim evet Erto karakterine bende oldum olası ısınamadım ama Baycu Noyan karizmasıyla ona fark attı. Oruç reis'de rol olarak bildiğin Erto.
Ara
Ben kesinlikle berbat buluyorum. Koskoca Andre Droia yı vasıfsız gösterip Barbaros tarafınıda tek lider altında birleşip sürekli şekilli balyoz kılıçlara odaklanmışlar. Kötü karakter ve tarihi kişilik olabilir ama Andre Doria da çok iyi bir denizci ve amiraldir. Düşmanın ne kadar güçlüyse (rekabet geliştirir) aldığın zafer o kadar kıymetli olur. Eski yapım filmi ve çizgi filmi daha güzeldi onları tavsiye ederim.
[+] 2 üye mezamorta nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
IMDB de ayni Hindistanlilarin Bollywood yapimlarinda 10 yildizi verdigi gibi Turklerde milliyetci duygulara kapilip 10 yildiz verip durmuslar. Suan 86/100 den. Game of thrones 92 aldigini dusunursek ve Pirates of the Caribbean gibi filmlerde 80 civari.. Biraz fazla olmus puan XD
[+] 1 üye PiriReis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-01-2022, 00:53)mezamorta : Ben kesinlikle berbat buluyorum. Koskoca Andre Droia yı vasıfsız gösterip Barbaros tarafınıda tek lider altında birleşip sürekli şekilli balyoz kılıçlara odaklanmışlar. Kötü karakter ve tarihi kişilik olabilir ama Andre Doria da çok iyi bir denizci ve amiraldir. Düşmanın ne kadar güçlüyse (rekabet geliştirir) aldığın zafer o kadar kıymetli olur. Eski yapım filmi ve çizgi filmi daha güzeldi onları tavsiye ederim.
Andre Doria karakterini ben görmedim dizide Pietro var o da tarihte yok. Kendisi Cenevizli değil Roma'lı. Cenevizli tek karakter Antuan yani Kara Korsan oda karada takılıyor sanki korsan değil.
Ara
(12-01-2022, 11:54)Takeda Akane :
(12-01-2022, 00:53)mezamorta : Ben kesinlikle berbat buluyorum. Koskoca Andre Droia yı vasıfsız gösterip Barbaros tarafınıda tek lider altında birleşip sürekli şekilli balyoz kılıçlara odaklanmışlar. Kötü karakter ve tarihi kişilik olabilir ama Andre Doria da çok iyi bir denizci ve amiraldir. Düşmanın ne kadar güçlüyse (rekabet geliştirir) aldığın zafer o kadar kıymetli olur. Eski yapım filmi ve çizgi filmi daha güzeldi onları tavsiye ederim.
Andre Doria karakterini ben görmedim dizide Pietro var o da tarihte yok. Kendisi Cenevizli değil Roma'lı. Cenevizli tek karakter Antuan yani Kara Korsan oda karada takılıyor sanki korsan değil.
Söylediğin gibi bakınca haklısın. Ben Antuan ı Andre Doria yı ithafen yaptıklarını düşünmüştüm. Dizi çok fazla kurgu ve kurgusal karakterlerden gidiyor. Barbaroslar ismi sadece dikkat çekmek için galiba. Çünkü zaten Barbarosların direk hayatını dizi/film yapmak için bu kadar kurgusal olaya gerek yok diye düşünüyorum. Zaten Gazavat-ı Hayrettin Paşa otobiyografisinde gayet güzel anlatılmış.
[+] 1 üye mezamorta nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Antuan'ı hal ve hareketlerini seviyorum ama adam korsan olarak girdi ve hala korsan ama korsanlıkla ilgili toplasan 5 dakka sürmeyecek bir deniz savaşı sahnesi var. İyi karakterler zaten kasıntı ve sürekli siyasi ve dini mesajlar verme gayesinde Erto'daki gibi. Andre Doria sanırım bu sezon çıkmaz. Pietro ve Antuan olmasa belki de izlemeyi bırakırdım bilmiyorum.
Ara
Deniz savaşı maksimum 5 dakika sürer kesin. Pietro'nun Oruç'u biçmesine gelince acaba öldümü dedim? Sonuçta gerçek Barbaros Hayrettin Paşa Hızır olacak ama daha erken hem oynayan oyuncuyu düşünürsek ölümsüz gibi birşey. Bir nevi Polat Alemdar etkisi. Bu arada bölüm haftaya TRT daha yılbaşı tatilinden çıkamadı.

Ara
Eminim ölmüştür eminim.

Ara
Pietro Midilli'de katliam yapacak anlaşılan.

Ara
Bu diziler insanı tarihten soğutur. Adamın yanında top patlıyor düşmana ihtişamla bakmaya devam ediyor. Engin Altan Düzyatan iş yapar mantığıyla dizi çekmişler. Ne yazık ki Türk sinemacılığı yada diziciliği diyeyim tarihsel çekimlerde hala çocukluk dönemini yaşıyor. Ha birde oyuncular tüm replikleri gösterilerin prestij kısmı gibi vurucu konuşmasa olmayacak. Murat Soner isimli "dizi taşlayan" youtuberin bunla ilgili güzel bir videosu var tavsiye ederim.
q59zb6s.jpg
[+] 1 üye irfandurmus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2 saat süren diziyi doldurmak için herşeyi yapıyorlar.
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yapımcıların diziyi geliştirelim, bir adım öteye taşıyalım gibi bir dertleri yok. 2014'den beri bu diziler başladıkları yerde duruyorlar. 2014 yılında Diriliş Ertuğrul ve Filinta ile birlikte bu sözde tarihi, özünde milli ve dini değerler üzerinden insanların sömürüldüğü dizilerin peak yaptığı dönemlerdi. Bu iki dizinin yakaladığı popülariteyi görenler pastadan biz de payımızı alalım derdiyle benzer diziler üretmeye başladılar. Barbaros'da bu dizilerden bir tanesi bence. Barbaros Hayreddin Paşa konulu film yapılınca ''Acaba deniz savaşları, gemiler, büyük filolar vs. görebilecek miyiz?'' diyordum. Ama hayır. Yine güçlü Türk'ün karşısına 10 tane korsanı çıkarttırıp dövüştürüyorlar. 2.5 saati doldurmak için tiyatro metni gibi her şeyi karakterlere söyletip uzun uzun bakışma, racon kesme sahneleri çekmeye devam ediyorlar.
[+] 2 üye Athule nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-01-2022, 16:36)Athule : Barbaros Hayreddin Paşa konulu film yapılınca ''Acaba deniz savaşları, gemiler, büyük filolar vs. görebilecek miyiz?'' diyordum. 
Evet bunu dedim ben. Tarihten çok siyasi mesajlar verme gayreti içindeler bunun farkında olmadan izleyenler izleyip gaza geliyorlar işte. Dirilişide Moğollar için izledim. Filo Abdul gibi dizileri hiç izlemedim bile.
Ara
(27-01-2022, 22:34)Takeda Akane :
(27-01-2022, 16:36)Athule : Barbaros Hayreddin Paşa konulu film yapılınca ''Acaba deniz savaşları, gemiler, büyük filolar vs. görebilecek miyiz?'' diyordum. 
Evet bunu dedim ben. Tarihten çok siyasi mesajlar verme gayreti içindeler bunun farkında olmadan izleyenler izleyip gaza geliyorlar işte. Dirilişide Moğollar için izledim. Filo Abdul gibi dizileri hiç izlemedim bile.

İzleyenler de her şeyin farkında bence. Yapımcıların diziyi bir adım öteye taşıma dertleri olmaması da bundan zaten. İzleyici kitlelerini iyi tanıyorlar. Milyon dolarlık savaş sahnesi çeksen de Ertuğrul'un karşına 100 bölüm aynı 10 figüranı çıkartıp dövüştürsen de izleyen kişi için fark etmiyor. O kişi haftalık dozunu almak için açıyor diziyi. Herkes için aynı demiyorum tabii ama çoğunlukla böyle. Siyasi mesajlar konusundaysa bu diziler propaganda malzemesi zaten. Bir bölümün çekilmesi eforsuz bir hafta sürdüğü için gündeme de anında yetişebiliyorlar. Mesela şöyle bir şey hatırlıyorum: Afganistan'dan Türkiye'ye mülteci akını başladığı günlerde yanlış hatırlamıyorsam Kuruluş Osman'da Afgan mücahitler Osman'ın ordusuna katılıyordu. Osman'da kollarını açıp benim otağım senin otağın kardeşim diyordu. :)
[+] 1 üye Athule nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.