Dizi: Chernobyl (2019)
421656-h.webp

Chernobyl, HBO'nun yapımını üstlendiği, Craig Mazin tarafından yazılan ve John Renck tarafından yönetilen, beş bölümden oluşan bir mini - tarihi drama dizisidir. Başrollerinde Jared Harris, Stellan Skarsgard, Jessie Buckley, Paul Ritter ve Adam Nagaitis'in yer aldığı dizi, 6 Mayıs'ta ilk bölümünü yayınladı.

Çernobil'in anlatılmamış gerçek öyküsünün yer aldığı dizi, bir çok otorite ve izleyiciler tarafından oldukça beğenildi. Game of Thrones'ın son sezonunun ağızlarda bıraktığı acı tadı, bu diziyle tatlandırmaya çalışmış HBO. Gerçekten izlerken beni oldukça etkileyen bir yapım. Umarız yakın gelecekte HBO'dan bu kalitede daha fazla tarihi dizi görürüz.
76561198032000419.png
[+] 1 üye Yabgu Khan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Belgeseli dizinin kendisinden daha güzel. Cidden.
[+] 1 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dizi bugün itibariyle IMDB dizi sıralamasında en üst sıraya yerleşti.

https://www.imdb.com/chart/toptv/?ref_=nv_tvv_250
76561198032000419.png
[+] 2 üye Yabgu Khan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(21-05-2019, 22:27)Alduin : Belgeseli dizinin kendisinden daha güzel. Cidden.

Hee öyledir aynen :D
Ara
(23-05-2019, 11:06)Probang :
(21-05-2019, 22:27)Alduin : Belgeseli dizinin kendisinden daha güzel. Cidden.

Hee öyledir aynen :D

evet öyle.
Ara
İlk bölümde Akimov ve diğer görevlinin açtıkları vanalar dolayısıyla tanklar su mu doluyor? Daha sonra da bu su tahliye edilmek için 3 kişi yollanıyor. Yoksa alakasız mı?
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
(25-05-2019, 09:49)Kurt Knispel : İlk bölümde Akimov ve diğer görevlinin açtıkları vanalar dolayısıyla tanklar su mu doluyor? Daha sonra da bu su tahliye edilmek için 3 kişi yollanıyor. Yoksa alakasız mı?

Evet doğru. Tanklara dolan su sıcaklığın etkisi ile aniden buharlaşıp devasa bir patlamaya sebep olacağı için üç kişi yollayıp kapatıyorlar vanaları.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
Bunla ilgili bir mention bulamadım okuduklarımda. O olay böyle mi olmuş gerçekten? Yani o ikisinin açması sonucuyla. Akimov'un hastanedeki durumu için bazı şeyler var bacaklarındaki etlerin döküldüğü vs.

Bu arada her bölüm için podcast var, başladım.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Televizyon disinda nereden izliyebilecegimi bilen arkadaslar mesaj atabilirnmi lutfen
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
4. bölümü izledim güzeldi 5 Türkiye'de 4 Haziranda vizyona girecekmiş .

Ara
Arkadaşlarla birbirimize "Comrade" diye hitap etmemize sebep olacak kadar bağımlısı olduk dizinin. Keşke 10 bölüm olsaydı ama 5.bölümde final yapacakmış maalesef
Ara
Dizi çok kaliteli. Dördüncü bölümü bu gün izledim. Görsellik ve makyaj açısında çok başarılıydı. Özellikle bu tarz dizi veya filmlerde dönemin sosyal yapısının nasıl işlendiğine çok dikkat ederim. Chernobyl bana kalırsa dönemin Sovyet Rusya'sının sosyal yaşamını çok iyi yansıtmış.

Dizide tek takıldığım nokta karakterlerin İngilizce konuşmasıydı. Netflix'in kendi dizilerini çok fazla eleştirsem de taktir ettiğim en büyük olayı her bölgenin kendi dilini kullanmasıdır. Chernobyl'i izlerken bir yerden sonra İngilizce rahatsız edici olmaya başlıyor.
[+] 2 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bildiğim kadarıyla yapımcılar diziyi Rusça çekmek istemiş. Ama HBO ve SKY kesinlikle böyle bir projeye destek vermeyeceğini belirtmişler, o yüzden İngilizce çekmek zorunda kalmışlar. Ancak dediklerine katılıyorum, Rusça olsaymış çok daha epik bir yapım olurmuş.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.