Dizi: Diriliş: Ertuğrul (2014)
Modern Türkçe konusunda sıkıntım yok, konuşsunlar. Ama dizinin sadece kelimeleri "Lakin,imdi" olamaz ki. Neyse o sorun değil. 

Diziyi izliyorum, Ertuğrul ve adamları hep yeniyorlar. Ertuğrul'un hiçbir adamı ölmedi şimdiye kadar. Tamam zaferler kazansınlar, yensinler, 3-4 adamı tek kişiyle öldürsünler ama bu çok aşırı. O dönemin en iyi savaşcıları Moğollarla savaşırken bile 5 kişiyle 20 adamı kesiyorlar. 5 adamdan biri bile yaralanmıyor. 

Dizi zaten çok sıkıcı. Yavaş yavaş ilerliyor. Nasıl bu diziyi izliyorlar anlamıyorum. Film bana göre zaman kaybı, aşırı yavaş ilerliyor. Nasıl izliyor o kadar vatandaş anlamıyorum. İzlesinler bakalım.
Ara
Atalarımızın destanlarını masalmı sandın?

[+] 1 üye PiriReis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
"Karagöz ile Hacivat neden öldürüldü?" çok iyi örnek olmuş. Neredeyse aynı dönem ve o filmdeki dil muhteşemdi. Birinci sezonun çoğu bölümünü izlesem de, dizi vasat.
Vir sapit qui pauca loquitur
Ara
Yalnız dizide Türk savaşçılar, atlarıyla savaşa gidip attan inip savaşıyorlar.
Vir sapit qui pauca loquitur
Ara
Kıyafet seçimi konusunda çok fazla hata yapılan bir dizi umarım biri farkına varır da düzeltirler .
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
Osmanlı' nın hala Kayı boyundan geldiğine inanan bir dizi senaristi... Sanat ve tarih yönetmeni kimse açsın azıcık Halil İnalcık okusun.
Feed Your Head !!
Ara
Nedense tarih dizilerinde sürekli aynı şeyler oluyor.
Ara
(14-03-2016, 13:31)Furkovic : Kıyafet seçimi konusunda çok fazla hata yapılan bir dizi umarım biri farkına varır da düzeltirler .

Kıyafet seçiminde ne var ki?
Benim gücümün ulaştığı yere,sizin hayalleriniz bile ulaşamaz II.Mehmet
Ara
Saadettin Köpek'i Aslıhan'a hançerleterek tarihi bir yanlışa imza atan dizi; normalde öyle bir saldırıdan kurtulması zor ama gelen tepkilere cevaben Köpek'i bir şekilde yaşatarak, tarihe uygun bir şekilde tekrar öldürteceklerdir. (En azından beklentim bu yönde)
Ara
https://listelist.com/dirilis-ertugrul-i...amerikali/ 

https://medium.com/@gutbloom/ertugrul-resurrection-a-television-odyssey-57558ec7383b

Alttakini kopyala-yapıştır yaparak okuyabilirsiniz.
[+] 1 üye Consul of Time nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
https://eksisozluk.com/entry/83165827

“Gördüğünüz fotoğrafta Ertuğrul birkaç Tapınak Şövalyesine haddini bildiriyor. Bu tarz fotoğraflar bulmak hiç de zor değil çünkü her bölümde aynısını yapıyor. 13. yüzyılda Avrupa’da bir yer varmış ve sırf Ertuğrul dövsün diye seri Tapınak Şövalyesi üretiyormuş gibi. Diğer Netflix dizileri gibi kan gövdeyi götürmüyor. Şiddet her türlü şiddet ama kan gözükmüyor. Genelde Hristiyanlar kılıçlarını kaldırıyorlar, daha saldıramadan yere seriliyorlar. Yani zincir zırh görünüşe bakılırsa pek de işlevli değilmiş.”
:joy:
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.