Dizi: Foundation (2021)
Görsel

Tür: Bilim Kurgu, Dram
Çıkış Tarihi: 24 Eylül 2021
Başroller: Jared Harris, Lee Pace, Lou Llobell

Foundation, Isaac Asimov'un aynı adlı kitap serisinden uyarlanmış bir bilim kurgu ve dram dizisidir.
Dizi, Galaktik İmparatorluk'un kontrolü altındaki çeşitli gezegenlerde yaşayan insanların hikayelerini konu alır.
Başrolünde Mad Men ve Chernobyl'den tanıyabileceğiniz Jared Harris var.

[+] 3 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Serinin ilk kitabı bayağıdır kitaplığımda duruyordu, anlaşılan okumanın vakti gelmiş.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben bunun başlığını acmayi nasil da unuttum. Bilimkurgu edebiyatinin zirve noktasi Vakif serisinin dizi uyarlamasini batirirsalar çok kizacagim. Fragman seride hatirladiklarimdan cok farklı gorunuyordu. Oldukca fazla ekleme ve degistirme var. Umarim iyi olmuştur.
Ara
Dizinin ilk 2 bölümü yarın sabah çıkıyor. Ayrıca şimdiden 2. sezonu için yenilenmiş. Uzun süredir yeni dizi yoktu, iyi oldu.
Ara
Ilk 2 bolum, bilimkurgu yapim olarak harikaydi ama Foundation serisinin sadece ana hatlari duruyor, icini bir cok farkli seyle doldurmuslar. Sikayetim pek yok, zaten oldugu gibi uyarlanmasi imkansiza yakindi. Bu sekilde cozum bulmuslar yapmislar diyorum keyfime bakiyorum.
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk iki bölümünü sevdim. Fakat sezon ortasının sıkıcı olduğundan bahseden eleştirmenler vardı. 100 sayfalık hikayeyi 10 bölüme sığdırmak Hobbit'i 3 film yapmak gibi diyordu bir tanesi. Şu an için güzel.
Ara
Dizi, 2. sezon için yenilenmiş.

https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-...235027952/
IbnE9P2.gif
Ara
Kitap uyarlaması olarak kötü deselerde bilim kurgu dizisi olarak fena değil. Ortalamanın üstünde kesinlikle. Özellikle imparatorların hikayesi güzeldi. Onların dışında dizinin bazı oyuncuları aşırı kötüydü diye hatırlıyorum oraları sardırmıştım. İyi kısmı aşırı iy kötü kısmı aşırı kötüydü yani.

ikinci sezon teaseri imiş

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Kitaptan bu kadar başka yöne gitmek için nefret etmek lazım ya, anlamıyorum nasıl bu iş bu noktaya geldi. Ilk bölüm muhteşem başlamıştı ama sezon finaline gelemeden yorulup bıraktım. Belki bir noktada toparlar da döner izleriz. Prodüksiyon açısından şahane işti çünkü.
Ara
(11-05-2023, 18:18)GespensterPanzer : Kitaptan bu kadar başka yöne gitmek için nefret etmek lazım ya, anlamıyorum nasıl bu iş bu noktaya geldi. Ilk bölüm muhteşem başlamıştı ama sezon finaline gelemeden yorulup bıraktım. Belki bir noktada toparlar da döner izleriz. Prodüksiyon açısından şahane işti çünkü.

Kitapları tam okumadım ama onların daha çok tarih kitabı gibi olduğunu biliyorum karakterler olaylar aralarında yüzyıllar geçecek şekilde anlatılıyordu. Karakterimizde olsun aksiyonda olsun diyince böyle oldu. Kız ve dandik sevgilisiyle olan kısımlar aşırı sıkıcıydı benim içinde fakat 3 imparator olayı ve genetik dynasty şeyi baya iyi. Diğer yerleri atlayarak izlerken İmparatorların kısmı için izledim açıkcası. Kitapta yok diziye özgün olduğunu biliyorum bunun. O yüzden foundation kitap serisi değilde başka bir bilim kurgu yapıtı olarak keyifle izledim o kısımları. Kitabın felsefesiyle de çelişmiyor açıkcası imparatorluğun ve seldon'un planının dizide işlenişi.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.