Dizi: Game of Thrones (2011)
5. Bölümün savaş olacağı kesin. Dizinin sadece savaşlarının olduğu bölümleri çeken yönetmen Miguel Sapochnik yönetiyor.
Ara
Haha gelip TN panelde izleyen fakirler falan yazan olmuş. Hahaha HBO bulmuş sizin gibileri oh bir de bir milyon tane spin off çekip sağmaya başlasın.

Helm's Deep'i geçeceklerini 60 gün savaş sahnesi çektiklerini en iyi savaş olacağını kendileri söyledi. Gelip eleştirenler karşılaştırmıyor. Biz 1 yıldır hazırlanıyoruz daha iyisini yaptık diyen diziydi. Helm's Deep 17-18 sene önce çekilmiş cebinden çıkarır seni.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
[+] 2 üye Kurt Knispel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-04-2019, 05:33)Kurt Knispel : Haha gelip TN panelde izleyen fakirler falan yazan olmuş. Hahaha HBO bulmuş sizin gibileri oh bir de bir milyon tane spin off çekip sağmaya başlasın.

Helm's Deep'i geçeceklerini 60 gün savaş sahnesi çektiklerini en iyi savaş olacağını kendileri söyledi. Gelip eleştirenler karşılaştırmıyor. Biz 1 yıldır hazırlanıyoruz daha iyisini yaptık diyen diziydi. Helm's Deep 17-18 sene önce çekilmiş cebinden çıkarır seni.

Helm's Deep'den daha iyisini soyle izleyelim yigidim,monitor onerisi istersen onuda yapabilirim ekranda kendini izlemezsin :))
Birde HBO bulmus benim gibileri derken ne demek istedin anlamadim.
Ara
[+] 1 üye EspadadelAlba nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Adam Miğferdibinden iyi savaş sahnesi yapıyoruz dememiş. Daha uzun sürecek ve daha kalabalık ordular olucak demiş. (Miğferdibi 40 dk kadar sürüyor)

Bence Battle of Bastards daha iyi çekilmişti. Tek çekimli sekans bayağı hoştu.
Vir sapit qui pauca loquitur
Ara
(30-04-2019, 16:56)Emirhan : Adam Miğferdibinden iyi savaş sahnesi yapıyoruz dememiş. Daha uzun sürecek ve daha kalabalık ordular olucak demiş. (Miğferdibi 40 dk kadar sürüyor)

Bence Battle of Bastards daha iyi çekilmişti. Tek çekimli sekans bayağı hoştu.

Battle of Bastards şu bölüme bin çeker zaten. Zira Hardhome ve Blackwater bölümleri de. Neyse ilerde GoT'u anarken aklıma getireceğim bölümlerden biri olmayacak bu.

Sic Parvis Magna
Ara
(30-04-2019, 16:20)EspadadelAlba :

1. Serinin adını bir check edelim. Akgezenler ismin bir parçası.
2. 5. Sezondan itibaren tüm olay örgüsünü yeniden bir gözden geçirelim.
3. Dizide neredeyse her şey ilk 5 sezondan bağımsız gidiyor. Mesela;

- 7 krallıktan hangileri Cersei'nin yönetimini kabullenmiş durumda?
-Westerlands krallığı ve Casterly Rock'ı Dany adina kim yönetiyor? 
-Stormlands ve Storm's End'in kontrolu kimde? Baratheonailesinin durumu ne? Cersei'nin hükmünu kabul ediyorlar mı? 
-Westeros'un en zengin topraklı olan Reach'in yeni lordu kim? Highgarden kimin elinde? Highgarden'ın düşmesi sonrası, eğer Reach, Cersei himayesine girdiyse, 30bin kişilik Tyrell ordusu neden King's Landing'te değil. 
- Martell ailesinin yeni lordu kim ve hangi siyasi pozisyonu aldılar? 
- Westeros uzerindeki en guçlü ordu haline gelen Martell ailesiyle kan bağı olan dany'i neden desteklemiyor? 
- Martell hanedanı, neden Lannisterlardan intikam alma planı yapmıyor?
- Faith of the seven kilisesinin, en kutsal binaları baelor's sept'i, high septon ile birlikte havaya uçuran cersei lannister'a bir yaptırımı oldu mu? kilise hala cersei'yi mi destekliyor? Desteklemiyorsa bir kadının tahta oturamadığı Westeros'da kardeşleri için yani neden artık bir yemini kalmamış Jaime veya Tyrion'un kral olması için hareket eden bir grup yok?
[+] 2 üye Kurt Knispel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-04-2019, 16:20)EspadadelAlba :

Dizinin başı ile sonu arasında çok büyük kalite farkı var. dizinin başında karakterler bildiğin normal insandı. kendilerine yazılmış bir senaryoyu oynamıyordu tam tersine  kendi kişiliklerine göre  olaylara verdikleri tepkilere göre senaryo şekilleniyordu. aptalca vahşice ya da onurluca yaptkları ne varsa bu onların karakterlerinin yansımasıydı. cersei mesela bu kadın şimdiki cersei değildi kötüydü evet ama bir anneydi. çocuklarına olan bağlılığını hissediyordun karakterin. geriye kalan son oğlu tommen'in ölümüne verdiği tepki sence cersei'nin tepkisi miydi? sonraki değişen duruma geçelim bir politika dizisi olarak got toplumun beklentilerini, iktidarla olan ilişkilerini ve olaylara verdiği tepkileri yansıtmakta iyiydi. savaşlarda toprakları yağmalanıyordu acı çekiyorlardı,  acıdan kaçmak için mülteci oluyorlardı aç kalıyorlardı. aç kalınca haydut oluyorlardı, isyan çıkarıyorlardı. adamların yaşadığını hissediyordun. ama şimdi mesela cersei koskocaman bir tapınağı patlattı üstelik din adamları  halk arasında en revaçlı oldukları dönemdeyke ne tepki verdi bu duruma halk gördük mü? hayır görmedik. bu serinin en temel mantığı kral dahi olsan ben yaptım o halde olacak dersen bıçağı yersin değil miydi? ben kralım istediğimi yaparım diyen deli kral'a bıçağı taktılar, ben prensim istediğimi alırım diyen rhaaegar'ın  kafasına öyle bir indirdiler ki balyozla,  hanedan değişti westeros'ta.ben kralım istediğimi kestiririm diyen jofrey yüzünden iç savaş çıktı. ben istediğimi yaparım diyen rob'un kafasına kurt diktiler saymakla bitmez. ama şuan en güçlüler istediğini yapıyor ve kimse tepki göstermiyor. dediğim gibi cersei daha 3 gün önce halk tarafından  aşağılanmışken, sırf tapınak patlattı diye kraliçe olmasının bu denli olaysız kabul edilmesini neye borçlu.sırf yanında 2 metrelik yarma bir zombi dolandırıyor diye hem ordu hem halk hem soylular ondan korkuyor mu?  gözme takılan 3.  değişim ise dizide alt tabakanın dizide yan rol karakter olarak bile kalmaması. dizi ile kitap ayrıldıktan sonra dizide yapılmış tek mantıklı şey stannis'in kızını kurban etmesiydi. onurlu yapısını görev adamı olmasından alan stannis hakkı olan  tacı alabilmek için kızını kurban edebilecek tıynette bir adamdı fanları ne kadar karşı çıksa da. bunun haricinde karakterler çöp, olaylar çöp, karakteri işlenişi çöp. bir jaime iyi işleniyor hakkını verelim.
[+] 3 üye süleyman maik nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-05-2019, 06:37)süleyman maik : Dizinin başı ile sonu arasında çok büyük kalite farkı var. dizinin başında karakterler bildiğin normal insandı. kendilerine yazılmış bir senaryoyu oynamıyordu tam tersine  kendi kişiliklerine göre  olaylara verdikleri tepkilere göre senaryo şekilleniyordu. aptalca vahşice ya da onurluca yaptkları ne varsa bu onların karakterlerinin yansımasıydı. cersei mesela bu kadın şimdiki cersei değildi kötüydü evet ama bir anneydi. çocuklarına olan bağlılığını hissediyordun karakterin. geriye kalan son oğlu tommen'in ölümüne verdiği tepki sence cersei'nin tepkisi miydi? sonraki değişen duruma geçelim bir politika dizisi olarak got toplumun beklentilerini, iktidarla olan ilişkilerini ve olaylara verdiği tepkileri yansıtmakta iyiydi. savaşlarda toprakları yağmalanıyordu acı çekiyorlardı,  acıdan kaçmak için mülteci oluyorlardı aç kalıyorlardı. aç kalınca haydut oluyorlardı, isyan çıkarıyorlardı. adamların yaşadığını hissediyordun. ama şimdi mesela cersei koskocaman bir tapınağı patlattı üstelik din adamları  halk arasında en revaçlı oldukları dönemdeyke ne tepki verdi bu duruma halk gördük mü? hayır görmedik. bu serinin en temel mantığı kral dahi olsan ben yaptım o halde olacak dersen bıçağı yersin değil miydi? ben kralım istediğimi yaparım diyen deli kral'a bıçağı taktılar, ben prensim istediğimi alırım diyen rhaaegar'ın  kafasına öyle bir indirdiler ki balyozla,  hanedan değişti westeros'ta.ben kralım istediğimi kestiririm diyen jofrey yüzünden iç savaş çıktı. ben istediğimi yaparım diyen rob'un kafasına kurt diktiler saymakla bitmez. ama şuan en güçlüler istediğini yapıyor ve kimse tepki göstermiyor. dediğim gibi cersei daha 3 gün önce halk tarafından  aşağılanmışken, sırf tapınak patlattı diye kraliçe olmasının bu denli olaysız kabul edilmesini neye borçlu.sırf yanında 2 metrelik yarma bir zombi dolandırıyor diye hem ordu hem halk hem soylular ondan korkuyor mu?  gözme takılan 3.  değişim ise dizide alt tabakanın dizide yan rol karakter olarak bile kalmaması. dizi ile kitap ayrıldıktan sonra dizide yapılmış tek mantıklı şey stannis'in kızını kurban etmesiydi. onurlu yapısını görev adamı olmasından alan stannis hakkı olan  tacı alabilmek için kızını kurban edebilecek tıynette bir adamdı fanları ne kadar karşı çıksa da. bunun haricinde karakterler çöp, olaylar çöp, karakteri işlenişi çöp. bir jaime iyi işleniyor hakkını verelim.

Söylediklerine büyük ölçüde katılıyorum. Ben zaten yorumumda genel olarak filmin kalitesinden pek bahsetmedim. Bahsi geçen bölüm ile ilgili kendi görüşümü söyledim. Benim görüşüme katılan olur veya olmaz. Ben bölüm ile ilgili düşündüklerimi söyledim sadece. Bunun dışında dizinin ilk dört sezon ile son dört sezonu arasında büyük ölçüde kalite farkı olduğunu ben de kabul ediyorum.
Ara
Yeni bölüm çıksa da gündem değişse artık. Bi haftadır oturduğum konuştuğum her mecliste bölümü savunan fanboylarla karşılaşıp bölümün ne kadar kötü olduğunu anlatmaktan ve gömmekten ben bile yoruldum. Ama hala ciğerim soğumadı valla.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-05-2019, 00:27)altnkurt : Yeni bölüm çıksa da gündem değişse artık. Bi haftadır oturduğum konuştuğum her mecliste bölümü savunan fanboylarla karşılaşıp bölümün ne kadar kötü olduğunu anlatmaktan ve gömmekten ben bile yoruldum. Ama hala ciğerim soğumadı valla.

Nasil yani. Bolumu savunan insanlar mi var yani disarda?
[+] 2 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sonraki bölümler sızmış. Spoiler yememek için internette güvenmediğiniz -canımı emanet ederim diycek kadar güvenmediğiz- hiçbir mecrada takılmamanızı öneririm. Zira Fatih terimin maç sonu açıklamasının sonuna bile eklemişler sızan videoları.
Sic Parvis Magna
Ara
8. sezonu 2 kelimeyle özetlemek gererkirse; " hayal kırıklığı"

umarım george r.r. martin'in ömrü yeter de kitapları çıkarabilir.
[+] 1 üye Carpathia nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bir Light of Seven değil yine de son sezonda nadir bulunan iyi şeylerden. Ramin Djawadi, Hans Zimmer gibi, yer aldığı yapımlara akılda kalıcı parçalar katıyor.

Ara
Ara
Ara
76561198032000419.png
Ara
The Last of the Starks, 4. bölüm 6.9 puan almış. Bu fanların bir yere sürülecek aklı yok cidden. Rezaleti ne kadar puanlamışlardı biliyorsunuz. Elestirilecek şeyler var. Bran'ın niye etkisiz olduğu, sura her yere ballistalar biraz enterasan ve Ejderhaların aynı bir çocuğun kullanacağı şekilde kullanılması falan filan ama bu sezonun bence en iyi bölümüydü.

3. Bölümün tartışmalarına devam;

Alıntı:gençler dizi geçen hafta bitmemiş miydi yahu? insanlığı yok etmeye gelen tanrısal tehtidi ortadan kaldıran iyi adamlar kazanmadı mı? o tanrısal tehditten daha da tehlikeli bir güç mü varmış? alkolik teyze ve onun korsan erkek arkadaşı mı dediniz? 

6. sezonun son sahnesini hatırlıyorsunuzdur. hani, dany, meereen'den westeros'a donanmasıyla beraber yola çıkmıştı. oradan beri 13 bölüm izledik ama bir an için aradaki bütün bölümler yokmuş gibi düşünün ve 8x4 yayınlamış olsun. son 13 bölümde olan olayların şu an geldiğimiz noktaya herhangi bir etkisi oldu mu?
[+] 1 üye Kurt Knispel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
UYFhuG.jpg
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.