Dizi: Game of Thrones (2011)
Biri Bran'e söylesin hemen bir tarih yolculuğuna çıkıp Qyburn'ün Balistaları'nın tasarımını alsın kendileri de Balista yapsınlar. Yoksa Bran'e bir şey söylemezsen tarihe sadece tecavüz izlemeye ve kendisine tekerlekli sandalye modeli için göz atıyor.
Ara
@Emirhan en sondaki bronn kısmına kadar ciddi ciddi okuyodum bronndan sonra güzel bi şaka olduğunu farkettim.
Sic Parvis Magna
Ara
Son bölüm yayınlanmadan baya ciddi ciddi konuşuluyordu o reddit teorisi.Hatta son bölümü sızdıranların senaryoyu sızdırdığı söyleniyordu.Şu anki hali ilk okuduğuma göre değişmiş.İlk okuduğumda Jaime Missandei yi kaçırıp öldürüyordu.Oradan tutmayınca biraz değiştirmişler ve son Bronn lu kısım eklenmiş.Güzel trol.
Ara
(08-05-2019, 10:44)fodunkiran : Biri Bran'e söylesin hemen bir tarih yolculuğuna çıkıp Qyburn'ün Balistaları'nın tasarımını alsın kendileri de Balista yapsınlar. Yoksa Bran'e bir şey söylemezsen tarihe sadece tecavüz izlemeye ve kendisine tekerlekli sandalye modeli için göz atıyor.

Şehri kuşatmak yerine sadece Arya gitse halledip gelir. Kimse teklif etmedi.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
[+] 1 üye Kurt Knispel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bran'in müdahale etmesi gerektiğini niye düşünüyorsunuz?
O artık başka bir boyuta geçti. Günlük siyaset ve savaşlardan daha geniş kapsamlı birşey tasarlıyor olmalı. Sezonun sonuna doğru ortaya çıkacak bence.
4. Bölümü yeni bitirdim. Ejderhanin bu kadar kolay öldürülüyor olması gerçekten rahatsız edici. Ama mecbur son savaşın denk ve çekişmeli geçmesi seyir zevki için şarttı. Senaristler de en ucuz yoldan halletmisler.
Ara
(09-05-2019, 16:06)perverende : Bran'in müdahale etmesi gerektiğini niye düşünüyorsunuz?
O artık başka bir boyuta geçti. Günlük siyaset ve savaşlardan daha geniş kapsamlı birşey tasarlıyor olmalı. Sezonun sonuna doğru ortaya çıkacak bence.
4. Bölümü yeni bitirdim. Ejderhanin bu kadar kolay öldürülüyor olması gerçekten rahatsız edici. Ama mecbur son savaşın denk ve çekişmeli geçmesi seyir zevki için şarttı. Senaristler de en ucuz yoldan halletmisler.

Bran için senaristler saçmada olsa tutarsız da olsa bir şey vermek zorunda uzun gece için yıllarca işlenen karakter uzun gecede hiç bir şey yapmadı. Dizinin sonunda ne verecek olurlarsa olsunlar çok çok büyük ihtimal ile dizide Bran karakterinin gerçeklerinden çok uzak olacak. D&D sağ olsun diziyi asoiaf evreninden çok alakasız bir noktaya soktu.
Ara
6c2dpa3vsdx21.png
Battle of the Bastards resmen diziyi kurtarmış.
Ara
Dizi hakkında ekşide bigboned 2-3 sezondur benim de takip ettiğim güzel yazılar paylaşıyor. Twitch'de de yayın yapmaya başlamışlar:

https://www.twitch.tv/videos/423382485
Ara
(12-05-2019, 15:40)Kurt Knispel : Dizi hakkında ekşide bigboned 2-3 sezondur benim de takip ettiğim güzel yazılar paylaşıyor. Twitch'de de yayın yapmaya başlamışlar:

https://www.twitch.tv/videos/423382485

Ooo Tancan alırım bi dal. Güzel yorumları var. Ben de CS ile yaptıkları yatay bakıştan takip ediyodum.
Sic Parvis Magna
Ara
sızan senaryo birebir doğru çıktı.

Ara
GoT fanboyu olarak S8E5 beni hiç tatmin etmedi.
76561198034761601.png
Ara
Tamam anladık got bozdu
Ara
(13-05-2019, 12:36)Carpathia : sızan senaryo birebir doğru çıktı.

featured-edwinvancleef.jpg
Ara
İlk Türk romanlarını incelerken, henüz roman kültürünün gelişmemiş olması sebebiyle en çok karşılaşılan kusurlardan birisi, roman sonlarında hikayeyi bağlamak adına tüm karakterlerin öldürülmesidir. İlk türk romanlarının çoğunda bu durum vardır.
Son sezonu izlerken de bende oluşan hissiyat bu yönde. Yani hikayeleri bağlamak adına yaptıkları tek şey tüm karakterleri yavaş yavaş öldürüp hikayelerine son vermek. Bu anlatı sanatında baya baya kusur olarak ele alınır. Düzgün sanatçılar bu yola kolay kolay girmezler. Fakat görüyoruz ki tembel got senaristlerimiz hikayeleri bağlamak babında ellerine kim geçerse hepsinin hikayesini onları ortadan kaldırmak suretiyle sonlandırıyor.
Böylece bir dizi efsanesi daha acısıyla tatlısıyla hayatımızdan çıkmış olacak.
İyi bilirdik, hakkımız helal olsun.
Ara
İki önceki mesajı düzelt spoiler yedik sayende.
Ara
(13-05-2019, 22:48)ragnarl7 : İki önceki mesajı düzelt spoiler yedik sayende.

game of thrones sezon 8 bölüm 5 izle  ..spoilere birebir ilaç.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-05-2019, 22:48)ragnarl7 : İki önceki mesajı düzelt spoiler yedik sayende.

izlemeyen adamın burda işi ne bu mantığı anlamıyorum ben.
featured-edwinvancleef.jpg
[+] 1 üye Nyderrath nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
En sonunda kalesiyi çıldırttılar bence alayını yaksın. Bu arada finali açıklıyorum
Alıntı:Arkadaşlar kapatıyoruz son kalan kendini öldürüp çıksın.
[+] 1 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir efsanenin içine nasıl edilir bu bölümle izlemiş olduk. Tüm evrenin kitaplardan beri hayranı olan biri olarak, adeta bir yakını kansere yakalanan ve elinden hiçbir şey gelmeden onun eriyişini izleyen biri gibi izledim bu sezonu. Çok yazık oldu. Ayrıntıya hiç girmeyeceğim bile, hatırladıkça tadım kaçıyor. Diziyi ilk 6 sezonuyla hatırlamak istiyorum sadece. Yeni çıkacak kitabı ve farklı senaristlerle hazırlanan spin-off'ları merakla bekliyor olacağım.
76561198032000419.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.