Dizi: House of the Dragon (2022)
house_of_the_dragon_xlg.jpg

House of the Dragon, Game of Thrones'tan 300 yıl öncesini konu alıyor ve Targaryen Hanesi'ne odaklanıyor.

George R. R. Martin'in yazdığı Fire & Blood kitabını temel alan dizi, Game of Thrones'un yaratıcılarından farklı bir ekiple yaratıldı. Paddy Considine, Matt Smith gibi tanıyabileceğiniz oyuncular yer alıyor.
Ara
İlk fotoğraflar yayınlanmış.

Görsel
Görsel
Görsel
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
21 Ağustos'ta başlıyormuş.
Ara
Ara
Ara

1 ay kaldı.
Ara
WhaW8Am.gif
Ara

Dizi başlamadan önce son fragman yayınlanmış.
Ara
İlk bölümü izledim, olmuş gerçekten. Kitabı okusam mı okusamam mı diye düşünüyorum ama sanırım şimdilik okumayacağım.
Ara
Game of Thrones'dan bağımsız mı acaba? Hiç GOT izlemeyen birisi bunu izleyebilir mi?
Ara
Ufak bariz göndermeler dışında tamamen bağımsız zira neredeyse 200 yıl öncesini konu alıyor.

Dizi hakkında yorumlarım olarak ise ben de ilk bölüm hakkında olumlu düşüncelere sahibim, Rhaenyra'nın oyuncusunu aşırı beğenmesem de anladığım kadarıyla bayağı yeni bir oyuncu o yüzden çok negatif yorumlamak uygun olmaz.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

İlk bölümünden anlaşılacağı üzere entrikalarla dolu, üzerine bir takım savaşların döneceği , taht mücadelesinin olduğu ve bunun uğruna nice canların yitip gideceği bir serinin 2. bölüm fragmanı...

(22-08-2022, 16:12)Sezar : Game of Thrones'dan bağımsız mı acaba? Hiç GOT izlemeyen birisi bunu izleyebilir mi?

Bu seri, GOT dizisinin geçtiği yıllardan çok öncesini anlattığı için önce bunu izleyip üzerine GOT izlemek bence daha iyi olur. Hobbit, LOTR gibi örneğin. O yüzden GOT dizisi hakkında herhangi bir şey bilmesine gerek yok izleyicilerin.
Ara
@PCOyun Zaten anladığım kadarıyla birkaç yıllık bir zaman atlaması olacakmış, Rhaenyra gibi genç olan karakterleri başka oyuncular oynayacakmış. Kalıcı biri değil yani kendisi.

@Sezar İzlemeye gerek yok. Başlangıçta Game of Thrones'tan 172 yıl önce geçtiğine dair bir ibare ve bazı ufak göndermeler var ama anlaşılması diziye herhangi bir şey katmıyor.
Ara
Karakterleri ve olayın arka planını güzel özetleyen bir video olmuş.

WhaW8Am.gif
Ara
Millet bayılmış dokulmus coşmuş. Ben begenmedim. GoT çakması gibi geliyor bana. Yeni hic birsey yok, ayni ortam, ayni entrikalar, ayni mekanlar, atni karakterlerin atalari vs.
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
2. sezonu onaylanmış. Çok şaşırdık.
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
2. bölümde Game of Thrones intro müziği gelmiş. Yeni bir müzik yapsalar daha hoş olurdu bence.

Bölüm güzeldi, sevdim. Bir tek Daemon'un "karısının" aksanı çok kötüydü. Bilerek mi bilmeyerek mi yaptılar bilmiyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.