Dizi: Kurtlar Vadisi (2003)
LQ7bHM.jpg

2003-2005 yılları arasında yayınlanan 97 bölümlük politik dizidir.
Derin devlet ve yer altı dünyası gibi konuları ele alır. 
[+] 3 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Diziye genelde ön yargı ile yaklaşılıyor. Ben de başlamadan önce ön yargılıydım fakat 97 bölümün tamamını izledikten sonra fikrim tamamen değişti. Verdiği politik mesajlarla gerek o yılların gerek günümüzün politik sorunlarına değiniliyor bir çok noktada. Diyaloglar üzerine düşünülerek yazılmış ve küçük bir konuşmada dahi bunu sezebiliyorsunuz. İstemi Betil, Tarık Ünlüoğlu gibi usta oyuncular da izlenme zevkini artıyor. Bunun yanında bölümler Türk dizilerinin genelinin aksine 45 dakika ile 75 dakika arasında değişiyor.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dnew9exXcAYcwrP.jpg:large

"Şampiyonlar Ligi gibi" tanımını bundan daha iyi hak eden bir fotoğraf karesi yok. Burası "Kurtlar Vadisi" Türk televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en iyi dizisi.
Sic Parvis Magna
[+] 3 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
kurtlar-vadisi.jpg

İlk 97 bölüme dair sohbet bu konu altında yapılabilir. Gerçi ben 74'e kadar sevdim, sonrası şart değil izlemeye bence :smiling:
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara

Benim en sevdiğim karakterlerden biri Pala. Kötü ölümü Polat'ı yüceltmeye çalışan senaristlerin halt yemesi bana göre.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
[+] 1 üye Kurt Knispel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
16 yıl evvel bugün puslu bir perşembe gecesi, değerli büyüğümüz Süleyman Çakır Beyefendi ölümün soğuk şerbetinden içerek hakka yürüdü.

Saygı, sevgi ve özlemle.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
''Binmesek de bindi derler değil mi''
Ara
Sizce bu dizi izlenmeli mi?
İzlenmeliyse nerede bulabilirim? Youtube'da vardır heralde?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
youtubede tüm bölümleri vardı şahsen ben tavsiye ederim.
Ara
(26-05-2020, 17:22)Defterdar : Sizce bu dizi izlenmeli mi?
İzlenmeliyse nerede bulabilirim? Youtube'da vardır heralde?

İzlmenmeli mi sorusunu ciddiye almıyorum.
Bunu izlemeden önce Deli Yürek izlemelisin. Onun üstüne bal kaymak ikilisi gibi...
Ara
97 bölüm çok güzeldir, kesinlikle izlenmesi gerekir. Deli yürek de güzel dizidir ama kurtlar vadisi kadar iyi değil bence.
Ara
(26-05-2020, 18:03)Aytaç : 97 bölüm çok güzeldir, kesinlikle izlenmesi gerekir. Deli yürek de güzel dizidir ama kurtlar vadisi kadar iyi değil bence.

Tabi ki. Kurtlar Vadisi ile kıyaslanmaz. Sadece o tarz bir dizi ve Kurtlar Vadisinden sonra izlenmesi sıkar o kadar iyi değil ama Kurtlar Vadisinden önce izlersen aldıığın o gazla boşluğa düşmeden daha iyisini izlemeye başlarsın (Çünkü Kurtlar Vadisi gibi bir dizi daha gelmez, olmaz, olamaz. Olsa olsa remastered olur hd izleriz :D ).
Ara
Başladım ilk bölümden hadi hayırlısı.
Cevap verenlere teşekkürler.
Ara
Youtube'da yüklenen Kurtlar Vadisi dizide kullanan müzikler asıl yayınlanan müzikler değilmiş.Doğru mudur?Sanırsam müzikleri yapan adamla anlaşamamışlar ondan dolayı böyle bir durum olmuş.İzlemedim bu zamana kadar şimdi izlemek istiyorum hazır Youtube'da varken oradan izleyeyim demiştim ama böyle bir bilgi aldım.Bir sıkıntı var mı Youtube'dan izleyen,izlemiş olan arkadaşlar?
Ara
Galiba o kısımlara bi antik mısır müziği gibi bir şey eklemişler.
Ben bilmiyorum ama yorumlarda bazıları şikayet ediyordu.
Ayrıca bazı yerlerde ses kayması var.
Ara
Çoğu müzik kendi müzikleri ve youtubeda olan kısım bile fazlasıyla rakipsiz derecede iyi seçilmiş müzikler. Seversin sevmezsin ama Kurtlar Vadisi dizide müzik kullanma işini çok iyi yapıyor.
Sic Parvis Magna
Ara
(27-05-2020, 18:10)altnkurt : Çoğu müzik kendi müzikleri ve youtubeda olan kısım bile fazlasıyla rakipsiz derecede iyi seçilmiş müzikler. Seversin sevmezsin ama Kurtlar Vadisi dizide müzik kullanma işini çok iyi yapıyor.

Peki biz bu orijinal versiyonu nereden bulacağız?
Ara
Öyle bir versiyonun mevcut olduğundan şüpheliyim. Eskiden yazetede falan oluyordu sanırım.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Her gün en az 5-10 videosuna denk geldiğim ve bıkmadan izlediğim tek dizi.
Tüm aile defalarca bitirmişizdir.Yaklaşık 2 aydır evde olmaktan mütevellit TV sadece pusu'yu izlemek için açılıyor..

Bu arada İskender Büyük hakikaten büyük adamdır. :D
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.