Dizi: The Last Of Us (2023)
fgkhcenveaabm1c-1667405323085.jpg

Last of us 1 oyununun dizi uyarlaması

Çıkış Tarihi: 2023

俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunu oynamadım, teaser güzel olmuş. Pedro Pascal + HBO ikilisi de her türlü izlenir.
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fragman geldi. Çıkış tarihi 15 Ocak olmuş.

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
FkwaZCtX0AISMfg?format=jpg&name=large
[+] 1 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unnamed_5.jpg
WhaW8Am.gif
Ara
İlk bölümü çok iyiydi. HBO gerçekten dizi yapmayı biliyor.
[+] 2 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Resident Evil serisini de Hbo'ya verseler keşke.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Güzel bir dizi aynı zamanda şimdilik iyi bir uyarlama. Genel olarak oyunun plotuna ve genel karakter motivasyonlarına bağlı kalmak zorunda oldukları için zorlama küçük değişiklikler yapmayı seçmişler. Sırf bir şey yaptık diye gözüksün  maksadıyla yapılan şeyler var umarım bunlar ileriye dönük bir sıkıntı yaratmaz. Ama aynı zamanda oyundan daha iyi yapılan yerlerde var.

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
İkinci sezonu onaylanmış.
Ara
İlk üç bölümden görüldüğü kadarıyla Ellie karakterinin içini boşaltmışlar gibi duruyor. Bunu telafi etmek için 6-7inci bölümlerden birince flashback episode atıp bakın ellie de aslında derin yaaa derler gibi.
Oyundaki ellie çocuk korkuyor endişeleniyor evet dünyayı bilmemenin getirdiği kibir var ama aynı zamanda masum biri ve etrafındaki insanları da önemseyen duygusal biri. Dizideki ellie ise edgelord kibir dışında hiçbir şey göstermiyor etrafındaki ölümlere ve vahşete karşı korku veya üzüntü hissetmiyor. İlk bölümden Joel'den çekinen korkan biri olması gerekirken benim için neler yapıyo yaa ergen kızlık dürtülerim sevdi bu adamı felan tarzı bir karakter olduğunu gösteriyor.

oyundaki dialogları bazı yerlerde birebir alsalar bile uygulanışta içi boş sözler

俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1. sezonun bütün bölümlerini bir kere de yayınlasalar ne kadar iyi olacak. Böyle zaten çekilmiş bir dizinin bölümlerini beklemekte sinir bozucu oluyor. Netfilix böyle yapıyor diye hatırlıyorum dizilerinde genelde.
Ara
5. bölümü Super Bowl nedeniyle pazar yerine cuma günü yayınlanacakmış. Bizim için pazartesi yerine cumartesi yani.
Ara
Beklediğime değmeyen bir bölüm oldu. Herkes çoğunluk olarak 3. bölümün temposundan rahatsız olmuştu en son ama ben nedense 3. bölümü sevmiştim ağır olmasına rağmen fakat 4. bölüm bana çok zorlama geldi.
Ara
Yeni bölüm güzeldi. Bu seri ne kadar uzun soluklu olur bilmem 10 sezon falan yapmazlar umarım ama tek bir şeyi The Walking Dead serisinden daha iyi yapacağı şimdiden çok netleşti. O da zombi tehdidi. TWD'nin baymasının ana sebebi zombi tehidinin ortadan kalkıp tamamen hayatta kalanlar arasındaki psikolojik savaşlara odaklanmasaydı. Tabii The Last Of Us'takilere zombi denmesi tam olarak doğru değil ama temelde aynı şeyi yapıyorlar işte ısırmak.
Ara
(12-02-2023, 21:19)Penetrator God : Yeni bölüm güzeldi. Bu seri ne kadar uzun soluklu olur bilmem 10 sezon falan yapmazlar umarım ama tek bir şeyi The Walking Dead serisinden daha iyi yapacağı şimdiden çok netleşti.  O da zombi tehdidi. TWD'nin baymasının ana sebebi zombi tehidinin ortadan kalkıp tamamen hayatta kalanlar arasındaki psikolojik savaşlara odaklanmasaydı. Tabii The Last Of Us'takilere zombi denmesi tam olarak doğru değil ama temelde aynı şeyi yapıyorlar işte ısırmak.

2inci sezon onayını aldı. İlk sezon 1inci oyun 2inci o oyunu uyarlayacak. Üçüncü bir oyun yok. Dizide de aksiyonu bayağı bi kısmışlar açıkcası yoksa 1 değil 2 sezonda sürebilirdi ilk oyunun uyarlaması. İnsanlarda bayağı bi tehdit hatta bu sezonda gördüğümüz kadarıyla da hep insanlarla uğraşıyorlar zaten. Zombiler harici bir tehdit her an gelebilecek. Twd'de de aynı aslında ama o çok uzadığı için mi insanlarda böyle bir fikir oluştu yoksa sadece 8inci sezon yüzünden mi emin değilim.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
(12-02-2023, 21:41)cemal :
(12-02-2023, 21:19)Penetrator God : Yeni bölüm güzeldi. Bu seri ne kadar uzun soluklu olur bilmem 10 sezon falan yapmazlar umarım ama tek bir şeyi The Walking Dead serisinden daha iyi yapacağı şimdiden çok netleşti.  O da zombi tehdidi. TWD'nin baymasının ana sebebi zombi tehidinin ortadan kalkıp tamamen hayatta kalanlar arasındaki psikolojik savaşlara odaklanmasaydı. Tabii The Last Of Us'takilere zombi denmesi tam olarak doğru değil ama temelde aynı şeyi yapıyorlar işte ısırmak.

2inci sezon onayını aldı. İlk sezon 1inci oyun 2inci o oyunu uyarlayacak. Üçüncü bir oyun yok. Dizide de aksiyonu bayağı bi kısmışlar açıkcası yoksa 1 değil 2 sezonda sürebilirdi ilk oyunun uyarlaması. İnsanlarda bayağı bi tehdit hatta bu sezonda gördüğümüz kadarıyla da hep insanlarla uğraşıyorlar zaten. Zombiler harici bir tehdit her an gelebilecek. Twd'de de aynı aslında ama o çok uzadığı için mi insanlarda böyle bir fikir oluştu yoksa sadece 8inci sezon yüzünden mi emin değilim.

TWD'de kıyamet sonrası hayatta kalan insanlarda çok bir tehdit unsuru oluşturmuyorlardı. Olaylar ilk sezon şehirde geçerken bir anda ormanlarda küçük insan topluluklarında geçmeye başladı. Dünya çapında bir kıyamet oluyor ve 11 sezon boyunca bir avuç kişinin hikayesi anlatılıyor. Ana seriden bağımsız diziler çıktı ama beni yan diziler ilgilendirmez onlarda zaten çok kötüydü. Ne ordudan bahsediyor ne bu hastalıkla alakalı bir tedavi arayışı içinde olunuyor. Karakterlerin motivasyonları da çok yetersizdi. Ayrıca hiçbir zaman virüsün çıkış ve yayılış nedenleri yeterince işlenmedi. The Last Of Us'ta tedavi bulma şansları var keza diğer yandan dolaylar daha büyük çaplı anlatılıyor şimdilik. Ben tamamen oyuna bağlı kalınacağını da sanmıyorum. 2. sezondan sonra devam ederse oyundan bağımsız şeyler görebiliriz.
Ara
(12-02-2023, 21:51)Penetrator God :
(12-02-2023, 21:41)cemal :

TWD'de kıyamet sonrası hayatta kalan insanlarda çok bir tehdit unsuru oluşturmuyorlardı. Olaylar ilk sezon şehirde geçerken bir anda ormanlarda küçük insan topluluklarında geçmeye başladı. Dünya çapında bir kıyamet oluyor ve 11 sezon boyunca bir avuç kişinin hikayesi anlatılıyor. Ana seriden bağımsız diziler çıktı ama beni yan diziler ilgilendirmez onlarda zaten çok kötüydü. Ne ordudan bahsediyor ne bu hastalıkla alakalı bir tedavi arayışı içinde olunuyor. Karakterlerin motivasyonları da çok yetersizdi. Ayrıca hiçbir zaman virüsün çıkış ve yayılış nedenleri yeterince işlenmedi. The Last Of Us'ta tedavi bulma şansları var keza diğer yandan dolaylar daha büyük çaplı anlatılıyor şimdilik. Ben tamamen oyuna bağlı kalınacağını da sanmıyorum. 2. sezondan sonra devam ederse oyundan bağımsız şeyler görebiliriz.

TWD çizgi romanındaki zombiler romero zombileri dümdüz undeadler hastalık olayı biraz laftan ibaret. Zombileri zombi olmakla suçlamak gibi bir şey. Ama şimdi bu tarz düşünenler içinde yeni dizi çıkartıyorlar daryl dizisi fransada geçecek diğer rick dizisi hastalığa çare bulmaya çalışan bir grubun içinde geçecek. O ana dizi uzun bir çr'nin uyarlaması bu TLOU bir oyunun tek sezonda limited series gibi uyarlaması ya çok farklılar. Birini beğenmeyip ötekini beğenmek normal.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Tedaviden kastım ısırılmaya bağışıklık kazandıracak bir şey olabilir. Ölenler ya da ölüp dirilenler için geri dönüş zaten olamaz artık. Neyse konu sonuçta The Last Of Us ben TWD şahsen uzun zaman önce saldım artık. Sırf karakterlerin popülerliği üzerine gelecek diziler onlar kaliteleri her zamanki gibi vasat olacak çünkü yapımcı şirketin amacı sadece para kazanmak. Diziyi sakız gibi uzatması hiç aralık vermeden yan diziler çıkarması. Sırf maliyeti düşürmek için diziyi sürekli kırsal alanlarda ve neredeyse sıfıra yakın CGI ile çekmesi bunlar yeterince geldiği noktayı açıklayan şeyler. TWD bir noktadan sonra pembe dizi kıvamına dönüyor. Ya da biraz abartırsam Bizimkiler dizisi gibi bir Türk aile dizisine dönüşüyor neredeyse.
[+] 1 üye Penetrator God nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yine harika ama ağır tempolu bir bölümdü. Diziyi gerçekten sevmeye başladım. İhtiyacım vardı uzun zamandır bir dizi takip etmeye. Sanırım ilk sezon bitince bir boşluğa düşeceğim gibi duruyor.
[+] 1 üye Penetrator God nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ilk 2 bölüm çok iyiydi büyük setler yüksek bütçe
3-6 arası yine iyiydi
7 yorumsuz
8-9 ise düşük bütçeli ve rushlanmış. Bella ve Pedro oyunculukları ile taşımış.

ilk oyunun hakkı min 13bölümdü böyle rush yemiş her şey halbuki ikinci sezonda devam edebilirdi. Bide tlou 2 oyununu 2 sezon yapmak istiyormuş bunlar.

kendilerine aşırı gerçekçi ve iyi bir dram dizisiyiz dedikleri için ona göre eleştireyim

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.