Dizi: The Walking Dead (2010)
8ZY72k.jpg

Dipçe: Galiba herkes konuyu biliyor bir şey yazmama gerek yok :
Ara
Ara
Ben zamanında izlerken yedinci sezonda mı ne salmıştım bırakmıştım. Geçen aylarda tekrar izlemeye başladım ve diyebilirim ki üçüncü ve dördüncü sezonlar favorim oldular. Beşinci sezonun yeri ise şu an ayrı benim için. Bu üç sezon bayağı iyi olmuş. Karakter gelişimi olsun ölümlerin ağırlığı olsun genel olarak iyi yapılmış. Daha bitirmedim bitirince genel olarak bir spoilerli bir şeyler yazarım. Zaten 11.sezon son imiş geçen sene gelmiş galiba.

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Genel yorumum

Gelgelelim insanların bu diziyi bıraktıkları sezona

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
11. Sezonun üçüncü ve son kısmı 2 ekimde haftalık olarak yayınlanmaya başlayacak. Bunlar son bölümler olacak.

Final bölümlerinin traileri

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
S7B1'den silinmiş sahne

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
12 yıllık serüvenin sonuna yaklaştık onun şerefine unutulmaz sahneler ve bölümlerini sıraladım.

俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dizinin en iyi kısmı bence 4 sezon 8.bölüm(too far gone) ile 6.sezon 9.bölüm (no way out) arasında kalan yer.

İki tane güzel montaj'a denk geldim paylaşayım

İlk sezondan beri ilk defa variant zombi getirdiler diziye. Oda final bölümlerine nasip oldu. Normalde bu dizi 12 sezon olacakmış ama yayın hakları amc+'da değilde netflixte olduğu için o sezonu ve rick filmini 3 tane spin-off olarak amc+'da yayınlamak istemişler. Bu sezon o yüzden final haline gelmiş diye duydum. Gider ayak variant zombiler getirip bunları diğer spin-offlara yeni kan olsun diye kullanacaklar gibi duruyor.

俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Final haftaya çıkıyor. Oyuncularla küçük bir söyleşi yapmışlar çekimler biterken.

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Final nasıl oldu @cemal?
Ara
(21-11-2022, 14:14)Onur34 : Final nasıl oldu @cemal?

Final bölümünü anlatmadan önce şunlardan bahsetmem lazım:
11. Sezon çekimlerine başlamadan önce 1.sezonu yapan Frank Darabont dava açıp  kar'da benimde payım var diye 200 milyon dolar kazanıyor AMC'den. Kanal ise diziyi hemen iptal etme kararı alıyor. 11.sezon ilk 8 bölümdeki reaperler tüm sezon boyunca düşman olacakken kısa kesiliyor sonra Comic book sonu olan Commonwhealth arc'ına başlıyorlar. Dizi TWD olarak iptal oluyor ama Dead City ve adı konulmamış Rick-Michonne ve Daryl spin-offları geliyor 2023 senesi içerisinde. Ayrıca 11.sezon covid döneminde çekiliyor aynı anda sette belirli bir sayıdan daha fazla insan yok.

Final bölümü bir bölümdür diyebiliriz. Çok iyi değil ama seriye hakarette değil.

Final bölümü duygusal olarak vurucu evet ama commonwhealth arc'ının sonu olarak underwhelming. Ayrıca 3 farklı spin-off'a yol hazırladığı için tam olarak bir son olarak hissettirmiyor. O 3 diziden Rick ve Daryl'in olduğu diziler izlenmeden gerçek manada TWD bitmiş sayılamaz.

Spoilerli bir şekilde değinecek olursam

俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Rick'in seslendirdiği bir konuşma ile birlikte finale kadar tüm sezonlardan kliplerin bir araya getirilmiş hali ile yapılan montaj. Resmi twitter hesabından atılmıştı youtube'a biri yüklemiş.

12 sene 177 bölüm

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.