Anket Başlığı: Diziyi izlediniz mi?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
İzledim.

2 40.00%
İzlemedim, izlemeyi düşünüyorum.

1 20.00%
İzlemedim, izlemeyi düşünmüyorum.

2 40.00%
Katılımcı sayısı: 5 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Dizi: The White Queen (2013)
The_White_Queen.jpg

The White Queen | 2013

The White Queen, on beşinci yüzyılın ikinci yarısındaki İngiltere'yi, 'Güllerin Savaşı' olarak tarihe geçen uzun ve aralıklı savaş ve siyasi entrika dönemini anlatır. York ve Lancaster hanelerinin İngiltere tahtı için savaştıkları bu dönemin, Philippa Gregory'nin The White Queen (Beyaz Kraliçe), The Red Queen (Kızıl Kraliçe) ve The Kingmaker's Daughter (Kral Yapıcının Kızı) adlı kitaplarından uyarlanarak anlatıldığı dizimiz on bölümden oluşur ve bir Mini Dizi olarak nitelendirilir. 

Dizi başlarda biraz karışık gelebilir. In medias res olarak nitelendirebileceğimiz bir başlangıca sahip olduğu için ve döneme ve karakterlere yabancı olduğumuz için (bu durum en azından benim için geçerli) başlarda neyin ne olduğunu ve kimin kim olduğunu anlamakta zorlanabilirsiniz. Genel olarak güzel bir dizi olduğunu düşünüyorum. İngiltere tarihine ilginiz varsa izlemelisiniz. Bu arada dizi İngiliz yapımı ve her bölümü 58 dakika. 

Ayrıca, bu dizinin devamı niteliğinde olan The White Princess dizisini de izleyebilirsiniz. O da VII. Henry dönemini anlatıyor. Ancak izlemediğim için VII. Henry'nin tüm hayatı mı dahil yoksa bir kısmı falan mı bilmiyorum. Onun da devamı niteliğinde bir dizi çekilecek ve Aragonlu Catherine anlatılacakmış. Zaten ondan sonrası da VIII. Henry dönemini anlatan The Tudors dizisi. Oturup baştan sona hepsini izlemek lazım bence.
[+] 1 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Diziyi izledim tarihi gerçekleri anlatırken kadın izleyicilerin duyarlılıklarına dikkat ettikleri için (Muhteşem Yüzyıl gibi) beni çok bağlayamadı kendine.
q59zb6s.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.