Dizi: The Witcher (2019)
Evil is evil. Lesser, greater, middling, it's all the same.
Kitaptaki en sevdiğim replikle fragmana girmişler.
Sic Parvis Magna
Ara
1. sezonda zaten söylemiyor muydu?
WhaW8Am.gif
Ara
Söylüyordu da fragmana girişi de ordan olmuş yani.
Sic Parvis Magna
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
4k
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
2. Sezon bugün geldi.
WhaW8Am.gif
Ara
Bi oturuşta izledim. İlk sezondaki gibi hikayeler arası kopukluk ve sürekli geçmiş/günümüz gitgelleri olmaması izlenimi kolaylaştırmış. Hikaye bilmeyenler için bile rahatça takip edilebiliyor. Genel olarak bakınca çok bir ilerleme yok gibi. Belli bir konuyu tüm sezona yaymışlar. Ciri dışındakilerin pek bir karakter gelişimi yok gibi. Dizi rutin akışa kapılmış. Finalindeki şaşırtıcı olay oyunda da şaşırtmıştı beni. O yüzden 2. kere şaşırmadım ancak mevzuyu bilmeyenler için güzel bir son olmuş. İzlenir.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu bence adaptasyon değil fan fiction. Kitapla ortak noktaları gitgide azalıyor. Ayrıca her şeyde çok abes bir Amerikanlılaştırma mevcut, materyale saygısızlık derecesinde. Bu bütçeyle çok güzel şeyler yapılabiirdi ama lauren'in egosundan dolayı generic bi amerikan fantezi dizisinden farkı yok şu aşamada.
[+] 2 üye ferevon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İkinci sezon biraz vasat kaldı sanki..Merlin gibi bişey oldu çıktı..yine de emeklerine sağlık .1 günde izledik bitti..işin yoksa 2 sene bekle..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Bir eser düşün kitabında farklı, oyununda farklı, dizisinde farklı ve en kötü şekilde işlensin. Dizi ne anlatıyor ne yapıyor belli değil. Kaer Morhen muazzam bir yerin bizi karşıladığı ilk anda kalede seks partisi yapılıyor.

Oyunda kitaba bağlı gitmiyordu ama sırıtmadı çoğu bölüm. Merak ettiğim netfilx'in CDPR kadar iyi senaristleri yok mu? Daha kötüsü nasıl yapılır merak etmiyor değilim.

Edit: Yennefer'in olduğu bölümlere katlanamadığımdan atlayarak izliyorum. İnanılmaz kötü oyunculuk. Anlamsız ses yükseltmeler. Ne anlattığı belli değil.
Ara
Diziyi bitirdim az önce. Final o kadar kötüydü ki atlaya atlaya izledim, katnanılmaz haldeydi. Dizi izleyip benim gibi kahrolmayın. Rezil bir fan fiction söz konusu.
Ara
Sadece diziyi tüketen biriyseniz, oyunlar ve kitaplar ile alakanız yoksa rahatlıkla tüketilebilecek bir içerik.
WhaW8Am.gif
Ara
Ne kitaplara benziyor ne oyuna Netflix'in yine kafası güzel..
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
Tolkien edebiyatıyla yetişmiş biri olarak zenci elfleri görünce beynim error veriyor.  :xd: :xd:
q59zb6s.jpg
Ara
4. sezonda Henry Cavill yerine Liam Hemsworth gelecekmiş. İyice saçmaladılar.
Ara
Cavill 3'te çok iyi bir dövüş sahnesi koordinatörünün geldiğini söylemişti. Üçten sonrasını izlemeyiz zaten :D.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
rojlyjwggxw91.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Geçen hafta The Witcher yazarlarının aktif olarak kitaplardan ve oyunlardan nefret ettiği ortaya çıkmıştı. Profesyonel bir yazar olarak sevmese bile saygı duymaları lazımdı.
Henri Cavill dizi için anlaşırken tek bir şart koşmuş oda ana materyale saygı çerçevesinde dizinin çekilmesi. Bu olaylardan sonra ayrılmış diyorlar.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
(01-11-2022, 00:20)cemal : Geçen hafta The Witcher yazarlarının aktif olarak kitaplardan ve oyunlardan nefret ettiği ortaya çıkmıştı. Profesyonel bir yazar olarak sevmese bile saygı duymaları lazımdı.
Henri Cavill dizi için anlaşırken tek bir şart koşmuş oda ana materyale saygı çerçevesinde dizinin çekilmesi. Bu olaylardan sonra ayrılmış diyorlar.

netflix bünyesinde böyle bir dizinin 4.sezonunun bile duyurulması bile büyük başarı 1.sezondan sonra iptal edilmesi lazımdı.
t8nubAh.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.