Dizi: The Witcher (2019)
MV5BOGE4MmVjMDgtMzIzYy00NjEwLWJlODMtMDI1...067410.jpg

CD Projekt Red ile pek anlaşamayan Andrzej Sapkowski Netflix'in bu teklifine gayet sıcak bakmış. Bol miktarda fantastik ögeler ve bir o kadar da +18 ögeler içermesi bekleniyormuş. Dizinin kitaba mı oyuna mı daha çok benzeyeceği konusunda açıklama yapılmamış. Oyun ve kitap hayranlarını yine birbirine gireceğe benziyor.

Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hadi bakalim:)
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
Ara
Çok derin bir evrene ve muhteşem detaylı bir içeriğe sahip. Netflix gibi katiteli bir yapımcı da bulduysa kendine yeni bir 9 puanlık dizi geliyor olabilir. Merakla bekliyorum.
76561198032000419.png
Ara

Dizi için Trailer yayınlanmış. Fena durmuyor benim hoşuma gitti. Geralt'ı Hannibal'dan tanıdığımız Mads Mikkelsen oynuyor sanırım. Ama IMDb'de bir bilgi bulamadım dizi ile ilgili. Kim oynuyor kim oynamıyor tarzında.

Edit: Yorumları okuduğumda fan made olduğu yazıyor.
Ara
Bazı gelişmeler var diziyle ilgili. Bunların bir kısmı sizi üzebilir. Madde madde geçiyim.

MV5BMTUxNTExMzUzOF5BMl5BanBnXkFtZTgwOTI1...17_AL_.jpg

Geçtiğimiz günlerde Superman rolüyle tanıdığımız Henry Cavill, IGN'e verdiği bi röportajda Witcher hayranı olduğunu ve dizisinde de oynamak istediğini belirtmişti. Kendisinin oyunlarla arasının da çok iyi olduğunu bildiğimiz ünlü aktörün Geralt rolünde oynayacağı kesinleşti.

Michael-B-Jordan-Henry-Cavill-Superman.j...=798&h=407

Bunun yanında Henry Cavill Superman rolünü bırakıyor. Bunun konumuzla ne alakası var diyecekler iletimi sonuna kadar okusunlar. Superman rolüne siyahi bir oyuncu olan Michael B. Jordan gelmesi bekleniyor. Kendisini Black Panther ve Fantastic Four filmlerinden hatırlayacaksınız. Siyahi Superman olur mu diyenleri sonraki paragrafa bekliyorum.

MV5BMjExOTY3NzExM15BMl5BanBnXkFtZTgwOTg1...17_AL_.jpg

Diziyi yapan firma Ciri için siyahi kadın oyuncu aradığını duyurdu. Fakat Ciri gerek kitapta gerek oyundaki en beyaz karakter ve bu şekilde bembeyaz olmasının çok net sebepleri var. Gerek senaryo arkaplanı olarak gerek içinde geçtiği dünyanın lore'u olarak gerekse Ciri'nin ırksal durumundan dolayı bembeyaz olması gerek.

3449398-ciri.jpg

Senaryo ekibinin başındaki kadın, cast ekibiyle ilgili yaptığı bi açıklamada bu tür şeylerle ilgilenmediğini, onun için önemli olanın oyuncunun performansı olduğunu söylemişti.

64bx.png

Daha öncesinde de Witcher 3, oyun içinde hiçbir siyahi karakter olmaması yüzünden eleştirilmişti. Doğu Avrupa firması olan CDPR, böyle bi tepki gelebileceğinin kimsenin aklının ucundan geçmediğini söylemişti. Nitekim Doğu Avrupa'da pek siyahi insan bulunmuyor. Firmanın bunu akıl etmemesine şaşırmamak gerek.

Son dönemlerde yükselen anti-racist politikaları ben çok abartı buluyorum. Death Note filminde de L karakterini siyahi birine oynatmaları çok sırıtmasa da absürttü. Ciri'yi siyahi birine oynatmaları fikri de felaket kötü bir şey. Neyseki sosyal medyada aldığı ağır eleştiriler sonrası firma bundan vazgeçti. Rolü Into the Badlands dizisinden tanıdığımız Freya Allan'a verdiler. Ve mutlu son.

unknown.png
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Witcher serisini çok seviyorum. 3 oyunu oynadım, ilk kitabını okudum, çizgiromanlarını da okudum. İlk duyduğumda yapımı Netflix aldı diye sevinmiştim ancak cast ekibini gördükçe üzülüyorum. Umarım ellerine yüzlerine bulaştırmazlar. Ellerindeki malzeme çok iyi ancak doğru kullanırlarsa...
76561198034761601.png
Ara
CD Projekt Red yapıyor olsa Netflix'den daha güzel cast toplardı.
Ara
Anti-racist politikalar daha çok racism kasıyor gibi geliyor bana. Durduk yere ırkçılık konusu her yerde karşımıza çıkıyor, Superman'in siyahiye dönüşmesi gibi saçma sapan şeylerle geliyorlar. Black panter'ı de beyaza oynatsınlar o zaman, Thor'u da asyalı bi kadın oynasın.
[+] 3 üye ZenderX nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu SJW ler illallah ettirdi beni. Önceden oluşturulan karakterin görünüşünü değiştireceğine yeni karakter ekle olsun bitsin işte.
Ara
Ben de bu antiracist olaylarından dolayı diziye başlamadan soğudum biraz açıkçası. Henry Cavill her ne kadar sevindirici olsa da Yennefer'a çok gözüm ısınmadı, oyunculuğunu görmedim daha önce ama baklaım ne çıkacak, Fringilla 'ya bayağı rahatsız oldum. Aferin beyaz kadını siyah yaptınız en ırkçı olmayan sizsiniz helal size.
Ara
(14-10-2018, 10:13)altnkurt : Senaryo ekibinin başındaki kadın, cast ekibiyle ilgili yaptığı bi açıklamada bu tür şeylerle ilgilenmediğini, onun için önemli olanın oyuncunun performansı olduğunu söylemişti.

Şu cümle baştan sona saçmalık. Senaryo ekibinin işi hikayenin, evrenin, kurgunun düzgün şekilde oluşturulmasıdır. Oyuncunun performansı yönetmeni ilgilendirir. İnşallah çeviri hatası veya yanlış anlaşılma falandır, yoksa bu kafayla büyük fiyasko olur
Ara
Dizinin castı açıklanmış. Ciri falan normal ama yeneferi oynayacak olan oyuncu olmamış.
Ara
Yennefer'ı oynayanı kimse tanımıyor. Henry Cavill Geralt olunca yapımcıların parası bitti sanırım. Dizi baya kötü görünüyor bu arada oyuncular açısından. Çoğu çok yeni. Bir tek Henry Cavill var ciddi anlamda. Değişik olmuş.
Ara
(14-10-2018, 17:20)birisi43 : Dizinin castı açıklanmış. Ciri falan normal ama yeneferi oynayacak olan oyuncu olmamış.

yazdım castı zaten
Sic Parvis Magna
Ara
Henry Cavill witcher fanı ve çok fazla para talep ettiğini düşünmüyorum. Oynamak istediğini falan açıklamıştı. Yine de dizi bütçesi bayağı düşük olacakmış gibi duruyor. Casttan kısılan para umarım iyi CGI için harcanır.
Vir sapit qui pauca loquitur
Ara
Dizinin 2019 Sonbaharında çıkacağı duyuruldu.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yeni görüntüler

c1mzkopgsp731.jpg?width=640&crop=smart&a...a0f37de9b6
q5amc124bp731.jpg

Ciri

1qwjbyac9p731.png

Yennefer

52p689vm9p731.png
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png
unknown.png
unknown.png
unknown.png
unknown.png
Sic Parvis Magna
Ara
Panseksüel trans kadın siyahi Triss Merigold... Hint Müslümanı aseksüel androjen Yennefer... Kürt Alevisi trans erkek Geralt... Geliyor gelmekte olan.
Ara
Yennefer çok kötü duruyor.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.