Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi
Forum ahalisine cümleten iyi günler. Elimdeki Masaüstü bilgisayarı satıp dizüstü bir bilgisayara geçmek istiyorum. Alacağım cihaz mümkünse 9000 TL'nin altında, GTX 1060'lı masaüstü bilgisayarımdan da daha az performans vermesin, yeter. HDD önemli değil, harici kullanabilirim. Şimdilik şu model gözüme çarptı, önerileriniz ve fikirlerinizi bekliyorum.

https://www.epey.com/laptop/dell-g3-15-3...2f16c.html
Ara
Kendime alacak olsam Monster'ın sitesine girip bütçemin yettiğini alırdım. Tabi 15.6" değil 17.3" olarak, sadece ekran boyutu değil termal performansları da daha iyi oluyor ki notebooklarda en önemli konu muhtemelen bu.
Ara
(29-06-2020, 00:39)Ecdad Computer : Forum ahalisine cümleten iyi günler. Elimdeki Masaüstü bilgisayarı satıp dizüstü bir bilgisayara geçmek istiyorum. Alacağım cihaz mümkünse 9000 TL'nin altında, GTX 1060'lı masaüstü bilgisayarımdan da daha az performans vermesin, yeter. Şimdilik şu model gözüme çarptı, önerileriniz ve fikirlerinizi bekliyorum.

https://www.epey.com/laptop/dell-g3-15-3...2f16c.html
Bilgisayarlarla alakalı çok fazla bir bilgim yok ancak yeni çıkan Excalibur G900 ü önerebilirim fiyatı 9000tlye kadar düşürülüyormuş onun dışında monster olabilir uygun bir fiyata ama lenovo ya da toshiba pek tavsiye etmiyorum.
€20
Ara
@Voidian Monster bakmak istedim ancak menteşe kalitesine vs. güvenemiyorum, o konuda pek bilgili değilim. Eğer bu istediğim özelliklerde bu civarda 17 inç bulursam alabilirim.

@Aiakos Üzgünüm ama Casper'ı asla düşünmüyorum, zamanımda dilim çok yandı.
Ara
Monster Abra serisinde aradığın fiyatlarda laptop bulman mümkün. Mesela https://www.monsternotebook.com.tr/abra/...7-v11-2-2/
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Fena makine değil gibi ancak ekran kartından dolayı pek olmuyor, 1660ti'lı bir makine arıyorum şahsen. Abra'ların kasası çok da iyi değil diye okudum ayrıca.
Şuna baktım ama stokta yok biraz daha üstüne koyar almaya çalışırım dedim ama stoğa gelince fiyatı artar muhtemelen.

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpa...-t7-v20-2/

https://www.epey.com/laptop/hp-17-cd0012nt-7eb58ea.html

Bir de bunu buldum eğer bu aralığa çıkacaksam.
Ara
Monster desteğe sorunca genelde böyle soruları dürüstçe yanıtlıyorlar, şansını deneyebilirsin.
Ara
Istanbulda oturuyorsan Kadıköydeki şubelerine gitmeni tavsiye ederim. Biraz daha indirim yapıyorlar.

2017 yılının yazında Monster dan aldığım laptop 1 hafta sonra çökünce (muhtemelen yazılımsal bir sorundu) iade etmiştim. Iade ederken bilgisayarı SSD li olandan değilde HDD li olandan aldığım ve Windowsu HDD ye kurduğum için Windowsun çöktüğünü, SSD alıp ona kurmam gerektiğini söylemişlerdi. Halbuki 10 senelik bilgisayarım bile Windows 10 kaldırabiliyordu. Bu sebeple biraz huylanmıştım Monsterdan. En azından satarken HDD li olanda çökme vs. olabilir sen bi SSD yi düşün diye uyarsalar daha iyi izlenim bırakabilirlerdi.

Kadıköydeki şubeye gitmiştim geçenlerde. Bu yeni serilerin kasa kalitesi, görüntü olarak eskisinden daha iyi gibi, kullanımda nasıldır bilemiyorum. Durumun müsaitse al biraz dene 2 hafta geçmeden iade edersin. Sorgusuz sualsiz alıyorlar bu süre zarfında.
Ara
Herkesin cevabı için teşekkür ederim, galiba linkteki bilgisayarı alacağım, en uygun o göründü şu an.

https://www.epey.com/laptop/hp-17-cd0012nt-7eb58ea.html
Ara
1 önerim masaüstü al :)
2 monsterlar iyidir , istanbuldaki teknik servisi de baya ilgili idi, hoş 4-5 sene önce idi dediğim.
3 bilmiyorum senin aldığın bilgisayarda var mi ama mümkünse artık harddiskte nvme harddisk almak daha iyi , sdd ile fiyatları yakın ve performansları baya farkettirir. hoş laptoplara nvme hdd takılıyor mu onu da bilmiyorum.
Ara
nvme hdd?
Ara
(29-06-2020, 21:54)diediebydie : 1 önerim masaüstü al :)
2 monsterlar iyidir , istanbuldaki teknik servisi de baya ilgili idi, hoş 4-5 sene önce idi dediğim.
3 bilmiyorum senin aldığın bilgisayarda var mi ama mümkünse artık harddiskte nvme harddisk almak daha iyi , sdd ile fiyatları yakın ve performansları baya farkettirir. hoş laptoplara nvme hdd takılıyor mu onu da bilmiyorum.

Çok geç, son attığım HP'yi aldım bile ve zaten Masaüstünden geçiyorum. Taşınabilir bir cihaza ihtiyacım olduğu için Dizüstüne geçtim, yoksa Masaüstü işimi görüyordu. Ve evet son attığımda da 512 GB PCIe SSD var. HDD'yi de kendim takacağım.
Ara
(29-06-2020, 22:02)Ecdad Computer :
(29-06-2020, 21:54)diediebydie : 1 önerim masaüstü al :)

Çok geç, son attığım HP'yi aldım bile ve zaten Masaüstünden geçiyorum. Taşınabilir bir cihaza ihtiyacım olduğu için Dizüstüne geçtim, yoksa Masaüstü işimi görüyordu. Ve evet son attığımda da 512 GB PCIe SSD var. HDD'yi de kendim takacağım.
hayırlısı olsun :)
ama dediğim gibi ekstra para bulabilirsen nvme harddiskler baya hızlı, o kadar hıza ihtiyacın var mı yok mu onu bilemem ama. veya takacak slot var mı yok mu.
[+] 1 üye diediebydie nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Herkese tavsiyesi için tekrar teşekkür ederim. Bu kadar sorduktan sonra bir geri dönüş yapmak iyi olur diye düşündüm.

Dediğim gibi HP'nin Pavillion 17-cd0012nt modelini aldım, 2 haftadır kullanıyorum. Kargonun ne kadar sürede geldiğinden falan bahsetmeyeceğim ama ben ürünü aldıktan sonra ürüne zam geldi ve daha sonra mağazalardan kalktı. Neden bilmiyorum ama bana şark kurnazlığı gibi göründü. Aslında eski masaüstümden memnundum, ancak taşıyamadığım için sorunlar yaşıyordum. Rakamsal performans bakımından da çok büyük bir seviye atlamadım. Ancak onun dışında bayağı bir şey farklılaştı. Öncelikle NVME SSD'ye geçtim ve ciddi manada açılış süreleri daha da kısaldı. Şifreyi saymazsak masaüstü 3-4 saniyede açılıyor. SATA SSD'ye göre çok farklı değil ancak yine de bir farklılık yarattı. Ekran konusunda ise de güzel bir alet. 144hz IPS ekranı var, ucuz, devlet dairesi tipi TN ekrandan geçtiğim için bayağı şey değiştirdi. Hiç 144Hz ekran kullanmadığım için gereksiz buluyordum ancak öyle değilmiş. Ekranın IPS olması da yine ayrı bir güzellik, TN panelin o patlak ışığını düşününce.

Dış tasarımı ise şık ve sade, öyle diğer performans odaklı bilgisayarlara göre her tarafından RGB sıçramıyor, tasarım diline uygun olarak sadece yeşil ışığı var. Kasası ince ve hafif, 17 inç diye sığmaz diye düşündüm ama çantama sığdı. Isınması beni çok rahatsız etmedi, 80 derece üstünü fazla sık görmüyor. Ekran kartı zaten Max-Q tabanlı olduğu için masaüstüne göre (%10 performans kaybı var bu arada) daha az ısınıyor. Ancak cihazda beni şu ana kadar rahatsız eden tek şey kasa malzemesi oldu. Sağlam gibi duruyor ancak çok kolay tozlanıyor ve yağ tipi kirleri tutuyor. Benim gibi biraz pasaklı biriyseniz sık sık kirlenmesin, üstü yağ olmasın diye elinizi sık yıkamanız iyi olabilir. Ben memnun kaldım, bu seriyi alacak olanlara öneriyorum.
[+] 1 üye Ecdad Computer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.