Donanım: Kulaklıklar
Arctis 7 kullanıcısı olarak, Arctis 3'ün o parayı hak edebileceğini sanmıyorum.
Ara
Özelliklerine bakınca teknik olarak fark yok gibi gözüküyor. Kablosuz özelliği için 3 katı para vermek pek mantıklı gelmiyor bana.
hby6qc.gif
Ara
rtings.com'dan aynı fiyat aralığındaki diğer kulaklıklarla karşılaştırdım ve en iyisi Arctis 3 gibi duruyor. Cloud 2 (1150 lira) ve Cloud Alpha (900 lira) da var aynı kalitede denebilecek ama ortalama olarak en iyisi Arctis 3 diyor. Rahatlık Cloud'larda daha iyi, özellikle Cloud 2'de. Alpha'nın da ses kalitesi biraz daha iyi.
Ara
LOGITECH G432 7.1 SURROUND OYUNCU KULAKLIĞI + ASKI HEDİYELİ ben kulanıyorum gayete menunum
Ara
3 ve 7 kablosuz olması dışında da teknik olarak farklı. En azından 2017 versiyonu için geçerli, 2019 hakkında bilgim yok.

Ek olarak Cloud da kullanmış biri olarak Arctis 3'ün Cloud 2'den daha iyi ses verebileceğine de inanmıyorum.
Ara
(10-03-2022, 20:04)Ayro : Headset kulaklık arıyorum, 900 liraya SteelSeries Arctis 3 2019 buldum. 1000 lirayı geçmeyecek şekilde daha iyi bir tavsiyeniz var mı?

Tam olarak ne için kullanacağını bilmiyorum ama nispeten oyun odaklı HyperX Cloud II'ya (1100 lira civarı) bakabilirsin. Daha düşük fiyatlarda referans kulaklıkları da bulmak mümkün; Samson SR850 (850 küsür) veya AKG K72 gibi (650 küsür) gibi... Fakat bunlar daha çok giriş seviyesi audiophile veya profesyonel kulaklıklar. Samson arkası yarı açık kulaklık onun için dışarıya oldukça ses çıkartır. Bass ağırlıklı müzikler dinlemiyorsan bunlar ses kalitesi olarak Could'a göre daha iyidir. Ama müzik zevkine göre ikisi de çok tatsız ve boş gelebilir.

Philips SHP9600 1450 lira ama buna da bakabilirsin.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Referans kulaklıklardaki "nötral" ses kulağa en güzel gelen ses değil, aslına daha yakın olan ses. Ek olarak "nötral" ses son kullanıcı kulaklıklarındaki "sıcak" sese göre uzun sürede insanı daha çok yorar. O yüzden kafayı odyofilliğe çok takmıyorsanız bence referans kulaklıklara bakmanıza pek gerek yok.
Ara
Kulakiçi kulaklık bakıyorum, Sony Linkbuds'a sıcak bakıyordum fakat rating sitelerinde düşük puana sahip olduğu söyleniyor. Ne önerirsiniz?
(04-05-2022, 10:04)Duman : Kulakiçi kulaklık bakıyorum, Sony Linkbuds'a sıcak bakıyordum fakat rating sitelerinde düşük puana sahip olduğu söyleniyor. Ne önerirsiniz?

Ne amaçla kullanacaksınız? Oyunlar için mi? Müzik, film vb. ?
Ara
Ben de 300-500 ₺ arasında genelde müzik dinlemek için kullanmak üzere bluetooth kulaklık bakıyorum, kulak içi olması önemli tabi. Zaten piyasada 300'den ucuzu yok sanırım pek. Bu civarda önerebileceğiniz bir şey var mıdır sayın teknoloji guruları?
Ara
Ben bir kaç ay önce TaoTronics SoundLiberty 92 almıştım. Ses kalitesinden vs çok anlayan biri değilim ama günlük kullanımda memnun kaldım diyebilirim. Sadece arama yaparken bluetooth kesilebiliyor arada.
hby6qc.gif
Ara
(24-07-2022, 19:03)elefsar : Ben de 300-500 ₺ arasında genelde müzik dinlemek için kullanmak üzere bluetooth kulaklık bakıyorum, kulak içi olması önemli tabi. Zaten piyasada 300'den ucuzu yok sanırım pek. Bu civarda önerebileceğiniz bir şey var mıdır sayın teknoloji guruları?

Bluetooth kulaklıkları pek bilmiyorum ama bütçenin tam sınırında Anker SoundCore R100 var. Bu fiyat aralığındaki kulaklıkların markalarına baktığımda bi Anker'i bir de Xiaomi'yi tanıyorum.
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Amazon'da Sennheiser kulaklıklarda indirim var, 2500 yerine 1600 TL'ye satılıyor. İncelenebilir. 500 TL'ye kablosuz zor.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(24-07-2022, 19:03)elefsar : Ben de 300-500 ₺ arasında genelde müzik dinlemek için kullanmak üzere bluetooth kulaklık bakıyorum, kulak içi olması önemli tabi. Zaten piyasada 300'den ucuzu yok sanırım pek. Bu civarda önerebileceğiniz bir şey var mıdır sayın teknoloji guruları?

Xiaomi Redmi Buds 3 Lite aldım bakalım. p/f ürünü diyorlar, genel olarak da memnun kaldıklarını belirtmiş kullanıcılar.
Ara
Ben Buds 2 kullanıyorum, oldukça memnunum fakat Buds 3 bayağı farklı bir model sanırım.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şimdi de 3k +/-1k ₺ civarı kulaküstü kulaklık bakınıyorum. Dışarıda kullanmayacağım, pcde oyun oynarken kullanmak üzere. Sennheiser HD250BT, HyperX Cloud II, Logitech G Pro X 7.1 dikkatimi çekenler. Logitech Zone Vibe 100 tip olarak orijinal olsa da çok beğeni alamamış. Anker Soundcore Life Q35 falan da var.
Bunlar arasında bildikleriniz veya ayrıca önerileriniz var mıdır? Ya da nelere dikkat etmem gerekli o konularda da bilgi verebilirseniz sevinirim.
Ara
(28-07-2023, 11:46)elefsar : Şimdi de 3k +/-1k ₺ civarı kulaküstü kulaklık bakınıyorum. Dışarıda kullanmayacağım, pcde oyun oynarken kullanmak üzere. Sennheiser HD250BT, HyperX Cloud II, Logitech G Pro X 7.1 dikkatimi çekenler. Logitech Zone Vibe 100 tip olarak orijinal olsa da çok beğeni alamamış. Anker Soundcore Life Q35  falan da var.
Bunlar arasında bildikleriniz veya ayrıca önerileriniz var mıdır? Ya da nelere dikkat etmem gerekli o konularda da bilgi verebilirseniz sevinirim.

PC'de oyun oynamak için kullanacaksan kesinlikle Bluetooth kulaklık alma. SteelSeries Arctis 7 Plus Wireless bütçenin biraz dışında, 4200 lira. Saydıkların arasından da HyperX Cloud II'yi tercih ederim.
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-07-2023, 19:29)Ragnvaldr : PC'de oyun oynamak için kullanacaksan kesinlikle Bluetooth kulaklık alma. SteelSeries Arctis 7 Plus Wireless bütçenin biraz dışında, 4200 lira. Saydıkların arasından da HyperX Cloud II'yi tercih ederim.

Bluetooth alma demişsin wireless diyor. Farklı bir teknolojisi mi var bunun?

Şu ikisi de attığın ile aynı mı? 12.
Ara
İkisi de wireless ama biri Wi-Fi, biri Bluetooth. Bluetooth genel olarak çok eski ve artık baya dandik kalan bir teknoloji. PC için kullanmanın pek bir mantığı yok, telefonda da aslında yine daha kötü ama ufak tefek avantajları var.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
HyperX Cloud 2 aldım. 

Sıcakta bir miktar terletiyor. Ama ses kalitesini beğendim. Bayağı da sağlam.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.