Donanım: Mouselar
fcf8fcc84e68b543414c0b64ccddd276.png
Mouselar
Mouse, iki boyutlu yüzeydeki hareketler ve butonlar aracılığı ile bilgisayarı daha kolay yönetmemizi sağlayan harici donanım birimidir.
Mouselara dair ayrı konu açılmasına gerek görülmemiş paylaşımlar, iletiler, sorular bu konu altında bulunabilir.
Ara
Terimlerin Türkçe karşılığını kullanın.
[+] 3 üye Wickhart nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-01-2018, 14:37)Wickhart : Terimlerin Türkçe karşılığını kullanın.

Dilin gelişen ve değişen bir şey olduğunu kabul etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden yıllar önce genel kullanımdan çıkmış "fare" kelimesini kullanmadım.

b415d63af417dc2e294758e8109fd44d.png
Ara
Yanlış, yanlışla kapatılmaz.
[+] 2 üye Wickhart nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk postta bulunan resimdeki SteelSeries Rival'ı kullanıyorum mouse olarak şu an.

Alışması zaman aldı ancak alıştıktan sonra baya rahat gelmeye başladı, uzun süredir sağlam, SteelSeries softwarei de gayet kullanışlı ve güzel, mouse arayışındakilere öneririm.
Ara
Tanrı kimseyi kafasına göre çift tıklayan mouse'la sınamasın.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Logitech g300s  adlı ürününü kullanıyorum  fiyatına göre bana kalırsa gayet kullanışlı tek dezavantajı ve büyük oranda kullanılmamasının tek sebebi küçük olması, benim elim küçük olduğundan tam oturuyor ama eli büyük olan kişiler için kullanışsız.
Ara
(11-01-2018, 19:43)Sxario : Logitech g300s  adlı ürününü kullanıyorum  fiyatına göre bana kalırsa gayet kullanışlı tek dezavantajı ve büyük oranda kullanılmamasının tek sebebi küçük olması, benim elim küçük olduğundan tam oturuyor ama eli büyük olan kişiler için kullanışsız.

Bir önceki mouseumdu. Yukarda bahsedilen kronik çift tıklama sorunu oluyor bir süre sonra. En son competitive bir oyunda önemli anlarda bu sorun olduğu için masaya çarptığımı hatırlıyorum. :D
Ara
Logitech'in G102 adlı modelini kullanmaktayım. Mouse alacaklara tavsiye ederim.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
Ara
Kendime aldığım Frisby GX5 fareden sonra kardeşime de doğum günü hediyesi olarak Everest Rampage SMX-R1 fare beğendim. Denediğim kadarıyla baya güzel duruyor.
1.jpg
Sic Parvis Magna
Ara
Şu sıralar mouse almam lazım.
Benim elim büyüktür.Genelde mouselar benim elime göre küçük kalıyor, yüzük ve serçe parmaklarım masaya değdiği için kullanımı rahat olmuyor.
Şu an http://www.hepsiburada.com/hp-x3000-kabl...p-BD303016 bu llinktekinin benzeri olan bir mouse var elimde. Büyüklük olarak fena değil son zamanlarda hızında azalma var. Normalde ufacık bi harekette imleç ekranı baştan başa geçerdi ama son zamanlarda sanırım artık eskidiğinden yavaşladı.
Kısaca elimi rahat ettirebileceğim hızlı bir mouse arıyorum.
Ara
Bahsettiğim 2 fare de yeterince büyük. Ama kaba durmuyor. Kullanım olarak çok rahat.
Sic Parvis Magna
Ara
Bence o kadar çok para verip mouse almaya gerek yok sonuç olarak oynadığın oyuna görede değişir. ben bir tane aldım uygun fiyatlı kablosuz şuanda isimi her türlü görüyor sizlerede tavsiye edebilrim.
A101-Aktuel-Urunler-Piranha-Kablosuz-Mouse.jpg
Ara
G300S. 3. Yılı
4 tuşu bozuldu, ataya ataya kullanmaya devam ediyorum. Hotkey tuşları oldu left click right click
Ara
G300s + g103 seti almıştım. İkisi de üçüncü yıllarında. Ne bozuk tuş, ne çift tıklama var. Umarım böyle devam eder. Bozulursa g102 prodigy almayı düşünüyorum.
76561198072997558.png
Ara
Şuan A4 TECH X7 GAMING XL-750BH LASER KABLOLU kullanıyorum. Çok memnunum.
Ara
James Donkey 007

rBVaEFc9vdGAP7wVAAPaJ7WtpNU599.jpg

Alacağım fare bu. Mıknatıslı ve her parça birbirinden farklı. Klavye olarakta James Donkey marka alabilirim.
Ara
(18-02-2018, 19:20)Lothebork : Şuan A4 TECH X7 GAMING XL-750BH LASER KABLOLU kullanıyorum. Çok memnunum.

aynısnı bende kulanıyorum. 2.yıl sonunda mouse bozulmaya başladı. haraket ettirdiğimde yavaşladıgını görüyorum. bir önceki modelim XL 750 BK idi onu 6 sene kullanmıştım sorunsuz. şimdi ise yorumlarınıza güvenerek cumartesi günü G300S siparişini verdim yarın elimde olur.
Ara
Ben de yaklaşık 1 yıldır Logitech G602 kullanıyorum. Yıllardır hep o küçük, çabuk bozulan mouseları kullandıktan sonra parasını verip bunu alayım dedim ve verdiğim en iyi kararlardan biriydi. Mouse büyük ve kullanımı oldukça rahat. Bir tek tekerleğinde çift basma/hiç basmama sorunu oluştu ama şu an için servise göndermeyi düşünmüyorum. Ha bir de SteelSeries mousepad alıp kendinizi pro gibi hissedebilirsiniz.
Ara
Adamların mousepad seçeneği çok fazla. Hazır mausu ordan aldık padi de ordan alayım diye halı gibi bi' tane aldım 3 yıldır kullanıyorum. Daha yeni yeni kenarları kalkmaya başladı.
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.