Duyuru: 08/11/2016 - Yeni Yönetim Uygulaması: Forum Ekipleri
#1

a3944d.png
Forum yönetiminde büyük çapta değişiklikler yapıldı.

FORUM EKİPLERİ
Forum yönetimindeki Aedileleri tek tek bölümlere atama sistemini komple kaldırdık, forum bölüm hacmi olarak çok geniş olduğu için bu durum gereksiz bir kafa karışıklığına sebebiyet veriyordu ve bir yerden sonra kimin nerede yetkili olduğunu anlamak zorlaşıyordu. Forum yönetiminin ilk dizaynında da benzer bir sistem öngörülmüştü, bölümlere atanan Aedileler ve o Aedilelerin yöneticiliğini yapan bir Praetor olması şeklindeydi ancak bir Aedile'nin birden fazla Praetor'ün kategorisine atanması, çoğu Aedilelerin çok sayıda farklı kategoride farklı bölümlerde yetki sahibi olması bu durumun işlemesini zorlaştırıyordu.

Bu yeni sistemle birlikte artık forum yönetimi çeşitli alt ekiplere ayrıldı, bu alt ekiplerden sadece 1'ine girilebiliyor. Bu alt ekiplerdeki kişiler ekip arkadaşlarını artık daha kolaylıkla görebiliyorlar ve ekip liderlerinin kim olduğu da eskisinden daha önem taşıyor. Tabi ki başka bir ekibin üyesi olmak o Aedile'nin başka bir kategoriye katkı sağlayamayacağı anlamına gelmiyor. Eğer o oyuna da ilgi duyuyorsa Blizzard Aedilelerinin Paradox bölümünde sorulara cevap verdiğini veya etkinlikler yürüttüğünü görmeniz mümkün. 

Hacim olarak büyük bir forum olduğumuz için yönetim ekibimizin de geniş olması gerekiyor bu kapsamda oluşturulan 7 ekibin her birinde en az 4 kişi olmasını planlıyoruz ve ilk kademede mevcut Quaestorlerimizi bu ekiplere dahil ettik. İleride dilememiz durumunda bu ekiplere farklı renkler vererek aktif üyeler listesinde daha ayırt edilebilir hale de getirebiliriz, yeni sistemle birlikte yapabileceğimiz çok sayıda şey var. Bu değişiklikle birlikte aynı zamanda Ekip Lideri olan Praetorlerin de forumdaki önemi artıyor, bildiğiniz üzere forumdaki birçok kategoride uzun zamandır Praetor sıkıntısı çekiyorduk, bu ekiplere yapacağımız alımlarla ekip içerisinde kendini gösteren kişileri Ekip Liderliğine yani Praetorlüğe yükseltmeyi planlıyoruz.

Bu değişiklikle birlikte yönetim gruplarını daha anlaşılabilir kılmak adına yönetici gruplarının da isminde değişikliğe gittik, ancak hala ünvan olarak Roma stili ünvanlar yöneticilere varsayılan üye ünvanı olarak veriliyor. 

Değişikliği İncelemek İçin

[+] 6 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#2
Aedile bölümleri genel bakımdan çok cılız gözüküyor. Erken ST Seçimlerine gidilmesi gerek. Aedile sayı ve dağılımı üzücü :(
Ara
Cevapla
#3
Yakın zamanda alımları açacağız.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.