Duyuru: 25/09/2016 - Strategyturk Yeni Yazarlar ve Moderatörler Arıyor
http://www.strategyturk.com/strategyturk...er-ariyor/ :banner.jpg

Strategyturk‘te geçtiğimiz 1 yılı aşkın süre zarfında başta Europa Universalis IV, Crusader Kings II, Stellaris, Hearts of Iron IV gibi Paradox Interactive oyunları, Total War serisinin oyunları ve Firaxis’in Civilization serisinin oyunları ile ilgili her türlü Türkçe bilgiyi siz strateji oyuncularına sunduk, oyun geliştiricileriyle yapılmış önemli söyleşileri çevirdik, oyun içi oynanabilir ülkelerle ilgili tanıtımları Türkçe olarak paylaştık ve hatta bu oyunlar için paylaşılan video geliştirici günlüklerinden fragmanlara kadar bir hayli yüksek sayıda videoyu Youtube kanalımıza yükleyip Türkçe altyazı ile sizlerle paylaştık.

Herhangi bir oyun serisinin fan sitesi değil, tüm strateji oyuncuları için kurulmuş ‘strateji’ oyun sitesi olmamız vesilesiyle zaman içerisinde strateji türündeki diğer oyunlara doğru bir genişleme yapmamız gerekti ve ilk kapsamda Company of Heroes 2, Dawn of War III, Cossacks 3, Oriental Empires, XCOM 2, Halo Wars 2 gibi birçoğu yeni duyurulmuş ve güncel oyunları da takip etmeye ve bu oyunlarla ilgili Türk strateji oyuncularına Türkçe bilgi sunmaya başladık. Tüm bunların yanı sıra eski oyunların remake versiyonları olan Age of Empires II HD ve Age of Mythology EE ile ilgili bilgileri, bu oyunlara gelen eklentilerle ilgili bilgileri takipçilerimize aktardık.

Strategyturk’te tüm Türk strateji oyuncuları için büyük bir platform oluşturmak istiyoruz. Bu kapsamda üzerimize düşeni yorulmadan ve zevkle yapıp bu strateji oyunlarına dair her türlü bilgiyi Türkçe olarak Türk oyuncu topluluğuna sunuyoruz. Ancak hem sitemizde hem forumumuzda bazı hem oyuncu kitlesi hem de oyunun kendisi itibariyle strateji oyunları arasında önemli yerlere sahip olan bazı oyunlara yer verememiz bizim için aşmamız gereken büyük bir problem olarak öne çıkıyordu.

Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde forumumuzda yaptığımız bir yenilikle birlikte yeni bir Blizzard bölümü ve diğer bölümlerde olması uygun olmayan önemli strateji oyunlarını içeren büyük bir Diğer Strateji Oyunları bölümü açtık. Bu yaptığımız değişiklikle birlikte alt bölüme sahip büyük bölüm sunduğumuz oyun sayısı 30’a yaklaştı. Bu sayıya alt bölüm sunmadığımız ancak yine de kendi bölümlerine sahip 17 oyun/seri bölümünü dahil etmediğimizi not edelim.

Bu değişiklikle birlikte hem sitemizde hem forumumuzda takip ettiğimiz strateji oyunlarının sayısı istediğimiz seviyeye oldukça yaklaştı. Ancak sitede takip edip haberler, incelemeler ve tanıtımlar yayınladığımız, Youtube kanalımızda videolarını yükleyip Türkçe altyazı eklediğimiz, forumda ise bölüm sunduğumuz oyunların sayısı arttıkça istediğimiz kalitede bir şeyler ortaya çıkarabilmek için bizim gibi diğer strateji oyuncularının katkısına daha çok ihtiyaç duymaya başladık.

Strategyturk’e bu zamana kadar ticari bir şekilde yaklaşmadık, siteye, foruma ve sahip olduğumuz wiki sayfalarına site kurulduğundan beri reklam koymadık. Youtube kanalımızdaki videolara da reklam eklemedik. Sitemizde ve forumumuzda tamamen gönüllü bir şekilde bu topluluğa destek olan bir kadroya sahibiz ve Türk strateji oyuncuları için güzel bir platform oluşturma amacında birlikte çalışıyoruz.

Bu kapsamda sahip olduğumuz çekirdek kadroyu genişletmek istiyoruz, hem sitemizde hem forumumuzda eski/yeni oyunların bölümleri ve sayfalarında Türk strateji topluluğu için daha büyük ve daha kaliteli bir ortam oluşturmada bize yardımcı olacak bay ve bayan yol arkadaşlarına ihtiyacımız var.

Strategyturk Ailesine katılacak yeni yazarlardan beklediğimiz özellikler şu şekilde:

Genel Kriterler
  • İyi derecede Türkçe kullanımı
  • İyi derecede İngilizce bilgisi
  • Strateji oyun sektörüne dair genel bilgi
  • Katkı sağlayacağınız oyuna/oyun serisine yönelik üst seviye bilgi
Strategyturk’e katkı sağlamak, Türkiye’deki strateji oyuncuları için güzel bir platform oluşmasına yardımcı olmak istiyorsanız sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Tahmin edebileceğiniz gibi yeni genişlediğimiz alanlar olan Heroes of the Storm, Hearthstone, StarCraft II, Dota 2, League of Legends gibi oyunlar için olan ihtiyacımız diğer oyunlardan daha fazla. Ancak forumumuzda bazı eski oyunların bölümlerinde de moderatör alımı mevcut.

Haber ve inceleme yazarlığı için başvuruyorsanız sitemizdeki İletişim bölümünden başvurunuzu iletebilir veya iletisim@strategyturk.com’dan bize ulaşabilirsiniz. Yazarlık başvurunuzda kişisel bilgileriniz ve yukarıda belirtilmiş genel kriterlerle ilgili değerlendirmenizin bulunması yeterlidir.

Moderatörlük için başvuruyorsanız forumumuzdaki mevcut Moderatör Alımları konusundan başvurunuzu yapabilirsiniz. Moderatör adayları 1 aylık bir deneme süreci sonrasında bölümlerinde yetkili olacaklardır. Bu 1 ay içerisinde moderatör adaylarından aday oldukları bölümlerde bir üye olarak moderatör gibi katkıda bulunmaları beklenmektedir.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
sanirim ..... ben bas vurmamaliyim. Yarisini gectim bir tanesi bile bende yok usuyorum cidden usuyorum burada hava soguk yav

Irkin, Dinin ne olursa olsun kardesim, Ne mutlu Turkum diyen herkes TURKtur. aksini soyleyenin kaynanasina atlayayim.

ordu-turkey-2.jpg
[+] 1 üye kebab oyuncu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Biz önce aktif üye sayısını bir 200'e çıkaralım. Günlük üye sayısı 100'ü geçmiyor, genelde aynı anda 20 kişi çevrimiçi oluyor. Mesaj sıklığı çok az.
[+] 1 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bir cozum yolu biliyorum duzenli aktif olan arkadaslara kebap ismarlayalim.

ciddi konusmak gerekirse sag tarafta bir yerede gereksiz dedikodu yapma yeri gibi bir sey olsa guzel olur .
son olarak oyundisi konu acma seyi karisik sozluklerdeki gibi daha sagde ve net olsa guzel olur

edit :son olarak bende dahil bir cok kisi en son atilan mesajlara bakiyor ( anasayfada, asagidaki listeyi kast edilmistir) yani oradaki son atilan mesaj yeri ne kadar az olursa uyelerin ilgi alanida o kadar az oldugunu dusunuyorum. anasayfadaki en son mesajlar yeri daha genis olmasini bekleyorum. biri daslamadan ben cikayim . benim dokuz tane koyum yok kolay gelsin

not : yazim hatalarimi duzelten arkadaslara begini atilir zaaa xd. ( da de ayri yazilirlar gelmesin)

Irkin, Dinin ne olursa olsun kardesim, Ne mutlu Turkum diyen herkes TURKtur. aksini soyleyenin kaynanasina atlayayim.

ordu-turkey-2.jpg
[+] 2 üye kebab oyuncu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.