Duyuru: Hearthstone - A Year of Mammoth
#1
MZPJQLZDUYMK1487020766402.jpg

   Geçtiğimiz yılın teması olan Kraken çok yakında yerini Mammoth'a bırakıyor.Yeni gelecek olan expansion ile birlikte, Blackrock Mountains, The Grand Tournament ve League of Explorers wild oyun türünün bir parçası olacak.

HI881LUH30YK1487036452467.png

    Geçen yıl bizlere Standart ve Wild türleri tanıtılmıştı. Standart sistemde, oyuncular en yeni kartlarla birlikte ana temel ve klasik kartları kullanabiliyor. Bu sistemin amacı oyunu canlı tutmak ve yeni oyuncuların oyuna rahatlıkla rekabet ortamına katılabilmelerini sağlamak. Ayrıca oyun geliştiricilerinin yeni kartlar için daha özgürce hareket etmelerini sağlıyor.

    Yinede bazı kartlar bu amacı gerçekleşmesine engel oluyor. Bazı kartlar çok fazla kullanılıyor ve hemen hemen her destede yer buluyor. Bu da çeşitliliği azaltırken diğer kartlarında önünü kapatmış oluyor. Bu durum hem oyuncular hemde geliştiriciler için sorun yaratıyor. Bu durumun önüne geçmek için bazı klasik kartlar Wild türüne geçecek ve o kartlar onur listesine eklenecek.

VYUITT64MR711487236185852.png

YDSCA3S6KI8N1487207452376.png
Azure Drake güçlü ve çok yönlü bir tarafsız kart. Oyuncuların en çok kullandıkları kartlardan biri. 5 mana için Azure Drake'den başka kartlarda tercih edilebilmeli.

DRVLZ4LKSOKC1487207506810.png
Azure Drake'te olduğu gibi Sylvanas Windrunner kartıda aynı mana olan rakiplerini çok kolayca eleyerek her destede yerini alıyor. Sylvanas oyundaki en güçlü deathrattle'a sahip. Priest'in 10 mana olan Mind Control kartıyla kıyaslayarak bunun çok rahat söyleyebiliriz. Yeni sezonda Sylvanas ile kullanılırsa büyük dengesizliklere yol açabilecek deathrattle ile ilgili kartlar gelecekmiş. O yüzden Sylvanas Wild'e geçiyor.
ZZ7NBOBV2UHW1487265077472.png
Ragnaros hem control hem de mid-range destelerinde çok büyük sıklıkla kullanılıyor. Oyuncular destelerini kurarken '' Bu 8 mana minion Ragnaros'tan iyi mi? '' sorusunu soruyor ancak olması gereken '' Bu 8 mana minion benim desteme uyar mı ? '' olmalı. 7-9 mana pek çok kart Ragnaros tarafından eleniyor ve hiç bir destede yer almıyor.
9219RE1M3A4Q1487207489791.png
Power Overwhelming 1 manalık bir kart olmasına rağmen 4 damage vurabilmekte. Buda çok etkili trade (hem rakibin hem kendi minion'unun ölmesi, takas açıkçası) lere olanak sağlıyor. Bu kartı wild'a taşınarak pek çok aşırı güçlü olacak kombinasyonun önüne geçilmiş olacak. Bu geçiş Warlock destelerinde de değişikler olmasını sağlayacak.
MBNZXXMH604N1487207481092.png
Freeze mage destesi 3 yıldır olan bir deste ve eğlenceli bir deste ancak mage destelerinde de çeşitlilik görülmesi isteniyor. Bu kartı wild'a taşıyarak freeze mage'i de wild'a yaşatmak amaçlanıyor.
BEGRUGF17IJ51487207472966.png
Stealth çok güçlü bir mekanik ve stealth'a karşı oynamakta bir o kadar sinir bozucu. Hearthstone iyi hamleler ve bu iyi hamleleri bozabilecek hamleler üzerine kurulu bir oyun olmalı ve Conceal bu durumun önüne geçiyor. Her class stealth kartların önüne geçemiyor. Başta Gadgetzan Auctioneer'ın
wild'a geçirilmesi düşünülmüş ancak bu kart fazlasıyla yetenek isteyen bir kart olduğu için en nihayetinde Conceal'ı wild'a taşımaya karar verilmiş.

İşte şimdi bizler için güzel bir haber geliyor! Wild'a taşınan bu kartları disenchant yaptığımız taktirde bizlere o kartın enchant'a değerinde dust verilecekmiş.Ancak bu şekilde Wild'ın öleceğini düşündükleri için bundan vazgeçmişler ve kartları disenchant yapmadan dustlarımızı alacağız. Mamut yılının başlamasıyla birlikte oyuna girdiğimizde otomatik olarak dustlar hesabımıza eklenecek.

H5SJAKN5EBWT1487036452467.png
Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu sene Adventure'lar ve Expansion'lar bir arada çıkacak. Adventure'lar çok zevkli ve renkli bir şekilde kartlar ve hearthstone evreni hakkında bilgi veriyor. Fakat expansionlar için bu mevcut değil. Örneğin Jade Lotus nedir, neden Mean Streets of Gadgetzan'ın diğer gruplarıyla savaş içinde bunlar oyuncular tarafından bilinmiyor. Yeni sistemde bunun önüne geçilecek. Hem pack açacağız hemde single player oynayabileceğim görevler olacak. Bu bağlamda gelicek olan her expansion içinde yeni 130 kart barındıracak ve bu expansiyonlar yılın ikinci, üçüncü ve dördüncü çeyreklerinde gelerek toplamda 390 yeni kart olacak. Bu konu hakkındaki detaylar daha sonra netleşip bizlere duyurulacak.
KYYXBRH1A0XG1487240843470.jpg
   Yeni sezonun başlangıcıyla birlikte çoğu kart wild'a taşınacağı için pek çok oyuncuda wild'a şans tanıyacak. Yeni kartların eski kartlarla combine olması çeşitlilik anlamında wild'ı geliştirip daha eğlenceli bir şeye dönüştürecek. Gelecek olan expansiondan bir süre sonra Heroic Tavern Brawl adında yeni bir şey denenecek. Bu denemeyi en tutkulu ve iyi oyuncular yapacak.
   3. şahıslarda düzenlediği turnuvalarda sadece standart üzerinde durmamaları ve wild sisteminde de turnuvalar yapmaları için teşvik edilecekmiş. Oyuncuların her iki türü de aktif olarak oynamaları planlanıyor. Çünkü her ikisininde farklı bir eğlence ve zorluk sunduğu savunuluyor. Oyuncuları bundan yoksun bırakmak istemiyorlar.
BL2IAT987A181487036452474.png
   Mamut yılının gelişini kutlamak için sınırlı bir süre boyunca daily login ödülleri alacağız. Yani her gün oyuna girdiğimizde gold, dust, pack ve çeşitli sürprizlerle karşılaşacağız. Login ödülleri de sevinmemiz gerek tek şey değil. Bir de yeni hero geliyor.
 
Maiev Shadowsong
8NHQ6T48Y8PA1487237955619.png
Illidan Stormrage'in hapis yattığı süre zarfında onun bekçisi olan Maiev, warcraft evreninde çokta önemli bir yere sahip olmamasına karşın çoğu oyuncu tarafından tanınar bir karakter. Bu yeni Rogue hero'sunu almak ise oldukça basit olacak. Yeni expansion'un resmen başlamasıyla birlikte standart türünde casual ya da ranked olarak 10 maç kazanmanız yeterli.

Mamut yılı geliyor ve ufukta daha pek çok güzel şey görünüyor. Umarız bu yılı beğenirsiniz, taverna da görüşürüz !
HI881LUH30YK1487036452467.png

[+] 5 üye ZenderX nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Ellerine sağlık süper olmuş
[+] 1 üye Kher nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.