Duyuru: Hearthstone - Blizzcon 2017'den Bilgiler: Kobold & Catacombs

Blizzcon 2017'de Hearthstone'a dair verilen bilgiler şu şekilde:
  • Yeni eklentinin adı Kobolds & Catacombs.
  • Bu eklenti çok sayıda Kobold, korsan, hazine avcısı, hazine ve tuzak içeriyor.
  • Marin the Fox 8 mana 6/6, yokedildiğinde rastgele bir hazine kartı veren 0/8 minion oluşturuyor.
  • Pazartesi gününden itibaren oyuna giren herkes bedava olarak Marin the Fox'a sahip olacak.
  • Yeni 7 mana Crushing Walls Hunter Epic kartı, düşmanın en sağ ve en soldaki minionlarını yokediyor.
  • Oyuna yeni keyword ekleniyor Recruit, bu keywordle bir minionu direkt olarak sahaya sürebiliyorsunuz.
  • Warrior kartı 6 mana Gather Your Party: Recruit a minion.
  • Tüm sınıflar Legendary bir silah kartına sahip olacak.
  • Bu legendary silah kartlarından Priest için olanı Dragon Soul, tek turda 3 spell oynadıktan sonra 5/5 Dragon çağırıyor.
  • Oyuna singleplayer olarak Dungeon Run kısmı ekleniyor.
İlk Görseller
Görsel

Görsel
Görsel
Görsel
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Eklenti logosu: 
28ce8e0e4a282859ebe28e4a3d0ef61b-kobolds...000-en.png

Pre-Order kart arkası.

e32837cba80abda57dac4aa4ea8f87d0-feature-01.jpg
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Martin the Fox aşırı yavaş bir kart olmuş bildiğiniz üzere hearthstoneda genelde aggro deckler eninde sonunda metayı ele geçiriyor yani bu kartın pek oyun göreceğini sanmıyorum(şahsen ben dust yapıcam) . 

Daha fazla pirate fikri beni rahatsız ediyor patches hariç pek kullanılmasa da şuan bile çok fazla pirate sinerjisi mevcut gelecekte aggro olmasa bile pirate desteleri görebiliriz.

Hero powerı bile face olan bi şampiyonu nedense azimle control yapmaya çalışıyor blizzard. 7 mana 2 minyon yok etmek için ÇOK fazla bir miktar. Crushing walls çöp arkadaşlar 

Recruit mekaniği Summonlayacakmış yani battlecry tetiklenmeyecek, pek bi sıkıcı geldi bana. Big Priest ya da Big druid gibi desteler kullanabilir. 

Dragon Soul ilginç bi kart ama biraz op olmuş sanki, bi turda 3 spell Priest için pek zor değil. 

Her classa bir weapon demek çıkardığın o oozeu yerine koy lütfen demek. Zor kurtulmuştuk oozedan ama yine her destenin içine girecek galiba.
Ara
Marin The Fox'un kesinlik dust olduğunu düşünmüyorum. Verdiği hazineler epey güzel duruyor.
FMFQKP2D29A31509157206776.jpg

Ancak Crushing Walls kesinlikle dust. 7 mana çok olmuş. 5 veya 6 daha dengeli olurmuş. Dragon Soul ise oldukça sıradışı bence. Sistem olarak basitte her class için weapon gelicek olması beni heyecanlandırıyor. Ooze'u hall of fame e taşıyabilirler. :D

Recruit mekaniği yanlış anlamadıysam şu şekilde çalışıcak, sadece destenizdeki Kobold & Catacombs adventurer(her neyse) kartlarından birini summonlayacak. Yani 6 manaya muhtemelen 7-8-9-10 mana kartlardan birini masaya koyabileceğiz.

Dungeon Run'ı ise sabırsızlıkla bekliyorum.
Ara
Çok sayıda Kobold kartımız olursa Kobold tribali eklenir gibi geliyor.

Oyundaki Dirty Rat harici tüm Koboldlar Spell Damage veriyor, biraz "flavor" kaybı olmuş olacak.
Kart hala çok yavaş control vs control değilse 8 manaya kadar çoğu oyun bitmiş oluyor zaten hadi bitmesin 8 manada 6/6 bir kart koyup rakibine 0/8 minyon veriyorsun, sonra sıra rakibine geçiyor. Rakibin taunt koyabilir, silence atabilir, bufflayabilir. Hatta elinde 2 divine spirit 1 inner fire olan prieste lethal vermiş olursun :d. Ödüller ise highroll. Eline 10 tane backstab ya da 10 tane millhouse gelebilir bi anda. Oyuna farklı bir renk katar ama ladder göremez. En azından benim düşüncem bu yönde
Ara
Warlock ile hazineyi karşıya vermeyi sabırsızlıkla bekliyorum. :D
Ara
Hocam hazineyi karşıya çıkartıyor zaten sen kırıp içinden çıkanı alıyosun. :D
Ara
Tamam işte rakibim marin i oynadığında spell ile karşıya vereyim diyorum hazineyi ben kırayım yani.
Ara
Benim yorumum kırıldığında chest board'un hangi tarafındaysa ödül ters tarafa gidiyor. Yani @Merco dediğin doğru. Ancak hazine kendi tarafındayken spell vb. ile kırdığımızda ödül yine rakibe gidiyor. 
636454402083765916.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.