Duyuru: Hearthstone - Mayıs 2019 Kart Değişiklikleri
#1
hs_1.jpg

22 Mayıs'ta gelmesi planlanan bu yama, bazı kartlarda yapılacak denge değişikliklerini içeriyor.

https://playhearthstone.com/en-us/blog/2...ay-22-2019 :Meta destelerinden gelen geri bildirimler, oyun için değerlendirmelerimiz ve çalışmalarımız sonucunda Rogue destelerinin sahip olduğu güç seviyesi ve popüleritesi ile Archivist Elysiana'nın bazı kartlarla olan özel etkileşiminin problem teşkil ettiğine kanaat getirdik. 22 Mayıs'ta gelecek olan yama ile bu değişikliklere göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu yamada öncelikle Rogue üzerine odaklandık. Bunun sebebi metanın bu sınıfın sahip olduğu destelerle şekillenmesi. Şu anda Rogue'a karşı güçlü bir deste yapmaya çalışırsanız sadece bir güvenilir seçeneğiniz olur: Warrior. Rogue ve Warrior'u kıyaslarsanız Warrior'un iyi ve kötü çeşitli eşleşmeleri olduğunu görürsünüz ve bu da Warrior'un Rogue kadar popüler olmasının oldukça zor olduğunu gösterir.

Her ne kadar başka popüler ve güçlü desteler olduğunun farkında olsak da (Token Druid, Conjurer Mage ve Mech Hunter gibi) onların eşleşmeleri çeşitlilik gösterdiğinden bu yamada onlar için değişiklik yapmamayı uygun gördük. Eğer bu destelerden biri öne çıkarsa onlarla baş edebilecek başka desteler mevcut ve böylece meta değişkenlik göstermeye devam eder.

Her zamanki gibi, bu değişikliklerin etkilerini ilerleyen haftalar içinde değerlendireceğiz ve bunun için sizin geri bildiriminize ihtiyacımız var. Değişikliklerin detaylarını okuyabilir, onlar hakkındaki düşüncelerimizi ve hedeflerimizi görebilirsiniz.

hs_2.pnghs_4.png
EVIL Miscreant - Artık 4 cana sahip. (5 yerine)

EVIL Miscreant'ın değer kazandıran kartlardan biri olarak ilerleyen turlarda etkili olması amaçlanmıştı ancak 5 cana sahip olduğu için Rogue oyuncuları fazla bir şey feda etmeden bu turlarda etkili olacak şekilde oynayabiliyor. EVIL Miscreant halen daha Rogue oyuncuları için mükemmel bir kart olmaya devam edecek, sadece güç seviyesi diğer kartlarla daha denk olacak.

hs_5.png hs_6.png
Raiding Party – Artık 4 mana. (3 yerine)

Rogue hali hazırda kart çekmede başarılı, bu yüzden başka bir güçlü seçeneğe sahip olması fazla istikrarlı olmasına ve sürekli aynı oyun planına bağlı kalmasına neden oluyordu ki bizce bu eğlenceli bir durum değil. Bu değişiklik ile çok spesifik kartları çekmenin güç seviyesini daha iyi yansıtmayı amaçladık.

hs_7.png hs_8.png
Preparation – Artık metni şu şekilde: Bu tur oynayacağın bir sonraki büyünün bedeli (2) az olur.

Basic ve Classic setlere yaptığımız değişiklikler Hearthstone'un uzun dönem sağlığını amaçlamaktadır. Preparation'ın hali hazırdaki durumu o kadar güçlü ki her Rogue destesinde görülebilmektedir. Bununla beraber yaptığımız küçük bir değişiklik. Kartın güç seviyesinin azalmasını istememize rağmen aynı zamanda güvenilir bir seçenek olarak kalması da düşüncelerimiz arasında. Çünkü Preparation, Rogue sınıfı fantezisine çok iyi uymakta.

Preparation genel olarak Sap veya Eviscerate gibi kartları ucuzlatmakta kullanılmakta ve bu etkileşimler değişmeyecek. Bir sonraki büyüyü 3 yerine 2 ucuzlatmak, daha yüksek mana bedelli Rogue büyüleri için dizayn seçeneklerimizi genişleterek Preparation ile beraber yapılma ihtimalini hesaba katılmamasını ve denge konusunda sıkıntı yaşanmamasını sağlayacak.

hs_9.png hs_10.png
Archivist Elysiana – Artık 9 mana. (8 yerine)

Buradaki hedefimiz Archivist Elysiana'nın güç seviyesini genel kullanımda koruyarak aynı oyunda birden fazla oynanmasını zorlaştırmaktır. Shaman, Shudderwock sayesinde Elysiana'yı tekrar ettirebilir ama bu durum Control Warrior destelerindeki gibi bir sorun teşkil etmiyor. Şimdi, Elysiana ile birlikte Baleful Banker veya Youthful Brewmaster gibi kartlar oynamak daha az tutarlı bir strateji olacak.

hs_11.png

Önceki kart değişiklikleri gibi bu değişiklikler oyuna eklendiğinde oyuncular, değiştirilen kartları tam Arcane Dust'ı değerine 2 hafta boyunca kırma hakkına sahip olacak.
76561198078762340.png
Ara
Cevapla
#2
Bir süredir meta ile alakam yok ancak classic kartlar yerine broken set kartlarına odaklanılmış olması güzel, arada yine Prep'i hedef almışlar tabi.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.