Duyuru: Imperator: Rome Türkçe Yama - 1.5 (%100) Çıktı
#1
thumbnail.png

Strategyturk Imperator: Rome Türkçe Çeviri 1.5 sürümü çıktı.

Yama 1.5 "Menander" yamasına güncellendi.
Yama "Epirus Flavor Pack" içerik paketine güncellendi.
Yama dün çıkmış 1.5.3 sürümü için güncel.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png

Oyun Sürümü: 1.5.x
Çeviri Yüzdesi: %100
Oyun Kodu: d751

ay%C4%B1ra%C3%A7.png

Bu güncelleme değişiklik yapılan sürümlerde toplam 6170 farklı satır içeriyor.
Strateji oyuncuları tarafından, strateji oyuncuları için.
[+] 8 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#2
Yine harika olmuş elinize sağlık arkadaşlar.
Ayırt etmesi çok basit;

Uluyorsa Kurt'tur, Yalıyorsa İt'tir.
Ara
Cevapla
#3
Herkese merhabalar, Imperator'da geleneksel yama sonrası iletilerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Görmüş olduğunuz 1.5 güncellemesi esasen Steam'de dün akşam saatlerinde çıktı. Strategyturk'te yamanın çıkmasıyla yamanın duyurulması arasında Steam ve Paradox Mods olmak üzere yamayı kullanıma sunduğumuz 2 platformda kontroller gerçekleştiriyoruz. Dün ilk olarak Steam versiyonunda oyunun launcherından kaynaklı bir problem yaşadık, sorunun genel bir problem olmadığının fark edilmesinin ardından meseleyi çözdük. Görünen o ki kimi durumlarda launcher, Paradox Mods'tan indirilen modları tam anlamıyla silemiyor ve aynı yamanın daha önce abone olunmuş Paradox Mods versiyonu Steam versiyonuyla çakışabiliyor. Aboneliği iptal edilmiş Paradox Mods versiyonuna tekrardan abone olup, launcher üzerinden Dosyayı Kaldır demek Steam versiyonunda yaşadığımız problemi çözdü. Yamanın hem Paradox Mods hem de Steam versiyonunu indirmediyseniz (ki teoride bunun yapılması için bir sebep yok) bu tarz bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz yok. Eğer karşılaşırsanız da çözümü bu paragrafta yer alıyor.

Ardından Paradox Mods versiyonu test edildi, gördük ki hiçbir sorun olmaması gerekirken oyun Paradox Mods'tan aktifleştirilen yamayla oyuna girildiğinde çöküyor. Yaptığımız incelemeler sonucunda fark ettik ki bu durum genel bir sorun, fakat düşündüğümüzden daha genel. Sadece Strategyturk Imperator: Rome Türkçe Yaması değil, Paradox Mods'tan indirilen her mod, deneyen herkeste oyunun başlatılırken çökmesine sebep oluyor. Bu durum basit bir arayüz modundan oyunun birimlerini değiştiren modlara, her mod için geçerli. Dolayısıyla şu anki tahminimiz Imperator'un Paradox Mods modlarını çalıştıramadığı yönünde.

Paradox Mods üzerinden yamaya erişenler, yine Paradox Mods üzerinden yamayı manuel olarak indirip kurulum gerçekleştirerek yamayı kullanabilir.

İyi oyunlar.
[+] 4 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#4
Hem İmparator Rome hem de Crusaders Kings 3 Türkçe yamaları on numara olmuş. Sayenizde tarih kokan bu oyunları anlayarak büyük zevkle oynuyoruz.Elinize sağlık.
Ara
Cevapla
#5
Çok güzel yamalar,Ekipteki herkesin ellerine sağlık.Darısı'da Europa universalis ıv'nin başına.
Ara
Cevapla
#6
Oley be ne zamandır bu haberi bekliyorum çok teşekkürler ?? elinize emeğinize sağlık

(06-09-2020, 23:06)Cannonball : Oley be ne zamandır bu haberi bekliyorum  çok teşekkürler ?? elinize emeğinize sağlık
 malesef çalıştıramıyorum çalışıyor ama türkçeye dönmüyor :(
Ara
Cevapla
#7
Steam üzerinden mi?
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#8
(06-09-2020, 23:06)Cannonball : Oley be ne zamandır bu haberi bekliyorum  çok teşekkürler ?? elinize emeğinize sağlık

(06-09-2020, 23:06)Cannonball : Oley be ne zamandır bu haberi bekliyorum  çok teşekkürler ?? elinize emeğinize sağlık
 malesef çalıştıramıyorum çalışıyor ama türkçeye dönmüyor :(
45 dkikalık uğraşma sonucunda muradıma erdim aynen bunu uyguladım  :)               
.
.
(Paradox Mods'tan indirilen modları tam anlamıyla silemiyor ve aynı yamanın daha önce abone olunmuş Paradox Mods versiyonu Steam versiyonuyla çakışabiliyor. Aboneliği iptal edilmiş Paradox Mods versiyonuna tekrardan abone olup, launcher üzerinden Dosyayı Kaldır demek Steam versiyonunda yaşadığımız problemi çözdü.) 


(06-09-2020, 23:33)Duman : Steam üzerinden mi?
Aynen bu anlattığınıbir kaç defa okuyunca anlayabildim ne demek istediğini şuan çalıştırdım sağ olun elinize sağlık :) .
.
.."Paradox Mods'tan indirilen modları tam anlamıyla silemiyor ve aynı yamanın daha önce abone olunmuş Paradox Mods versiyonu Steam versiyonuyla çakışabiliyor. Aboneliği iptal edilmiş Paradox Mods versiyonuna tekrardan abone olup, launcher üzerinden Dosyayı Kaldır demek Steam versiyonunda yaşadığımız problemi çözdü. "
[+] 1 üye Cannonball nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#9
İyi oyunlar.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#10
Son sürümde oyunun mod kısmıyla ilgili bir takım sıkıntılar var. Önceden manuel kurulumda dosya adı ve yönlendirmesinde Türkçe karakter bulunması sorun olmuyordu ama artık Türkçe karakter olunca oyun yamayı etkinleştirmesine rağmen çalıştırmayabiliyor. Bunun için manuel kurulum yapanların dosya adlarını ve ".mod" dosyalarındaki "path" kısmını "Strategyturk Turkce Yama" olarak değiştirmesi gerekiyor.

unknown.png

Yukarıda attığım örnek görsele ek olarak "descriptor.mod" dosyasındaki "path" kısmını da ayarlamayı unutmayın.
Ara
Cevapla
#11
Elinize sağlık
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.