Ecdad acımaz, kesip atar (Alt-f4 ve Ağır dram içerir)
Evet burada memlükle ilk defa oynayıp sırf ecdadın gücüne yetişmek için toprak fetheden fakat en sonunda ağır dram yaşayan bir eu4 oyuncusuyum :/
Tek tesellim bu acıyı memlükle oynayan çoğu kişinin yaşaması, ecdad acımıyor valla
eu4_5.png
eu4_6.png
eu4_7.png

eu4_8.png

eu4_9.png

Evet bu tür dram içeren savaşlarda eu4 geliştiricilerimiz dramlı bir soundtrack yapmayı ihmal etmemiş:
[+] 3 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben bizansla Osmanlıyı yeniyorum sen memlükle kayıp ediyorsun :) Sana tavsiyem Osmanlı avrupada büyük bir savaşa girdiği zaman anında saldıracaksın. Macaristan ile müttefik olacaksın. Ayrıca karakoyunluya geç saldırmışsın ben 1520'lerde bağdatı alıyordum. Hatta eski bir save vardı Arabistan kurmuştum.
[+] 1 üye KorkusuzTürk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanlıyı arnavutluk savaşındayken indirmek gerek diğer türlü işin çok zor birde askeri idea felanda açıyor o sebeple baştan darbe vurmak gerek.
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
[+] 2 üye glorfindel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Beylikleri osmana kaptırmışın.Savaşmak için çok beklemişin.Osman 3yıldızlı general çıkarmış :) Arkadaşların yazdığı gibi Avrupada savaşırken dalman gerekiyor.
Ara
Başlangıçta aq yu ally alıp dulkadir vassal al.Sonra karaman ramazan onları dulkadir ver.Sonra aq ya dal.
Macaristan polonya ally iyi olur.
Sonra ver coşkuyu.
Bunları yaptıktan sonra tek de yenersin fakat başlangıç böyle bi dene.
Yendiğinde balkan anadolu girişini al.Oraya galleyleri çek hiç savaşmadan anadoluyu toplarsın
[+] 1 üye etzel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-09-2018, 21:19)KorkusuzTürk : Ben bizansla Osmanlıyı yeniyorum sen memlükle kayıp ediyorsun :) Sana tavsiyem Osmanlı avrupada büyük bir savaşa girdiği zaman anında saldıracaksın. Macaristan ile müttefik olacaksın. Ayrıca karakoyunluya geç saldırmışsın ben 1520'lerde bağdatı alıyordum. Hatta eski bir save vardı Arabistan kurmuştum.

Ya Allah Muhammed aşkına söyle, bizans nasılll
250 saatlik oyunum var hala yapamadım. Uzun soluklu bir noobum heralde
Ara
Yanlış strateji deniyorsun kendini noob diye aşağılama. Normal oyuncu müttefiklik kurar. iyi oyuncu savaş isyan filan bekler. Çok iyi oyuncu bunların hiç birini beklemeden saldırır. Eğer büyük zafer kazandığını düşünmek isteyen teke tekte mücadele eder. Sadece Osmanlı için değil her devlet için konuşuyorum. Başarılar bu arada.
Yalnız Adam
Steam:Kodazot
Ara
(24-09-2018, 21:17)westernotto :
(23-09-2018, 21:19)KorkusuzTürk : Ben bizansla Osmanlıyı yeniyorum sen memlükle kayıp ediyorsun :) Sana tavsiyem Osmanlı avrupada büyük bir savaşa girdiği zaman anında saldıracaksın. Macaristan ile müttefik olacaksın. Ayrıca karakoyunluya geç saldırmışsın ben 1520'lerde bağdatı alıyordum. Hatta eski bir save vardı Arabistan kurmuştum.

Ya Allah Muhammed aşkına söyle, bizans nasılll
250 saatlik oyunum var hala yapamadım. Uzun soluklu bir noobum heralde

Bizans ile kazanmak istiyorsan dostum, Heavy ship basacaksın 3 tane ve gemi limiti dolduracaksın light shiplerle. Mora'daki kaleyi yıkıp tüm orduyu Moraya yönlendireceksin. DLC'in varsa estatelerden şansına güzel 2 yıldızlı bir general gelebilir. Talim yaptıracaksın ordulara. Polonya+Macaristan+Avusturya oyun başı müttefik olunabiliyor. Memlükle de öyle. Osmanlı Arnavutluğa savaş açtığı zaman arnavutlukluğa müttefikilk atacaksın. Ve savaşa gireceksin %10 disiplin veren bir ortodoks ikonu vardı. St.Micheal'dı galiba onu açman gerekiyor. Oyun başı o gemileri basmak ve ordu limitini doldurmak için 100 dukat borç alacaksın. Advisor için de mecbur borç alacaksın disiplin veya moral veren advisor aldıktan sonra. Osmanlıyı yenmek mümkün. Arnavutluktaki İskender Bey çok özel bir general. Örnek veriyorum Osmanlı 16k'lık ordusuyla Arnavutluğu kuşatıyor ve yanında takviye bir ordusu yoksa arnavutluğun İskender'i sayesinde Osmanlıyı çok rahat yenebilirsiniz. Aman ha askeri teknolojide geri kalma. Savaşı kazanman için Edirne,Selanik,Kocaeli düşmesi yeter de artar. Eğer şanslıysan arnavutluk macaristan ile müttefik olmuştur. Macar desteği ile daha kolay yenersiniz çünkü macaristanda da taş gibi bir general olduğunu hatırlıyorum. Bizans save'imde Memlükle savaşır hale gelmiştim. Şansın varsa Napoli aragon'un pusundan çıkar sende Napoliye saldırıp güney italyayı hakimiyetine alırsın. Dharma da bizansı hiç denemedim. Malum okullar nedeniyle. Lisedeki matematik,fizik vs.... Ama ilk işim bu hafta sonu bizansı denemek olucak.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.