Ekonomiyi nasıl toparlayabilirim
1.21 sürümünde osmanlıyla oynuyorum ekonomimi nasıl toparlayabilirim

dV8VxG.jpg
Ara
Askerlerin Düzelene Kadar Kaleleri Kapat

Donanmayı Mothball Yap
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
isyan riski aşırı yüksek o yüzden kapatamıyorum.
Peki sizce dünya fethi gelir mi ?
Ara
Kvothe

Dünya Fethi Gelir mi Bilemem Lakin Eğer İsyancılar Ordundan Güçlü Değilse Bırak Çıksın İsyan

50 Mil Puanı Vererek Bastırmaya Çalışsan Teknolojide Geri Kalırsın

Bölgelerin Autonomy'sini Artırırsan Vergi Alamassın

İsyanlar Bittikten Ve Ülkede İstikrar Sağlanınca Çok Zayıf Bir Ülkeye Savaş Aç

Savaş Açınca Halkından Daha Fazla Vergi Almak İçin Vergiyi Yükseltirsin (Raise War Taxes)

Başka Bir Ülkenin Toprağını İşgal Edince Oradan Gelir Sağlarsın

Çok Fazla War Exuhaustion Olunca İsyan Olasılığı Çıkınca Para Ve Vergi Alıp Barış İlan Edersin

Kırmızıyla Yazdıklarımın Garantisi Yok O Yüzden Yapmadan Önce Save'ını Yedekle
Ara
Dünya fethi ihtimali biraz düşük ekonomi için ise biraz asker sayını azaltmanı veya kale sayısını azaltmanı tavsiye ederim bide o 9 borç neden çekildi merak ettim

Borçlar yüzünden yediğin 47 ducat var ve kale sayın aşırı fazla neden bu kadar kale var ki

Enflasyon baya fazla onu azaltmak için ekonomik idea veya azaltan advisor alabilirsin
Je Maintiendrai
Ara
Osmanlıyla oynayıpta ekonomisi çöp olanı ilk kez görüyorum.
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
[+] 2 üye glorfindel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-07-2018, 18:57)Lostonmegar : Dünya fethi ihtimali biraz düşük ekonomi için ise biraz asker sayını azaltmanı veya kale sayısını azaltmanı tavsiye ederim bide o 9 borç neden çekildi merak ettim

Borçlar yüzünden yediğin 47 ducat var ve kale sayın aşırı fazla neden bu kadar kale var ki

Enflasyon baya fazla onu azaltmak için ekonomik idea veya azaltan advisor alabilirsin

o dokuz borç dikkat etmeyip %200 oe yediğimde çekildi
Ara
oe Ney Hocam İlk Defa Sizden Duydum?
Ara
O kadar agresif genişleme de yapılması gereken borç çekmek değil borç çekmeden önce olabildiğince harcamaları azaltmak ne olursa olsun mesela askerler 0 a çekilebilir üstelik o kadar ae yemenin nedeni ne fazla toprak mi yoksa değerli toprak mı

Production gelirin çok düşük onu yukseltmen iyi olur
Je Maintiendrai
Ara
biraz üretim ve vergi binaları basabilirsin. üretimin çok çok düşük. o kaleleridesilmen faydana olacaktır.
Ara
bu oyun ölü..yeni oyun aç..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 2 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bence de oyun ölü gibi duruyor. Faiz ve kale giderleri zaten gereksiz. Enflasyon desen Osmanlı için o kadar nasıl yükseltilebilir diye hala düşünüyorum. Gelir diye bişey yok zaten. İlk 100 yılda bundan fazla gelir rahatça elde edilebiliyor. Tüccarları mı yanlış koydun anlamadım ki. Bir de zanzibara çıkmışsın, oradan sana ticaret dönmüyor, hindistana yönelmeliydin.
Sic Parvis Magna
Ara
Üstat @altnkurt Konuştu Daha Bir Şey Demeye Gerek Yok Dağılın!
Ara
Kaleler yıkılsa gemi bakımı sıfırlansa advisorlar kovulsa zaten hemen hemen artıya çıkıyor ancak hakikaten ne yapmışsın böyle. Altın madenlerine dip puanı bassa aslında. Interest 42 oha yeni fark ettim.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
Yok artıya çıkar da adam olmaz yine de. Kötü bi ilerleme olmuş açıkcası. Kuru toprak.
Sic Parvis Magna
Ara
Production gelirinin ticaret kadar cok olmasi lazim o yilda. Full fabrika uzerine workshop bas. Bu ticaret gelirini de arttiracaktir. Oyunda o yilda artik vergi senin ana gelir kaynagin olmamali. Uretmen lazim.
Ara
(31-07-2018, 11:04)Kaiser-i Rum : Production gelirinin ticaret kadar cok olmasi lazim o yilda. Full fabrika uzerine workshop bas. Bu ticaret gelirini de arttiracaktir. Oyunda o yilda artik vergi senin ana gelir kaynagin olmamali. Uretmen lazim.

Üretim Ticareti Doğrudan Etkiliyor Değil mi?
Ara
(31-07-2018, 12:14)Filsuk : Üretim Ticareti Doğrudan Etkiliyor Değil mi?

Evet. Tabi ticareti kontrol de ediyor olman lazım. Millet gemiyle tüccarla bonusla senin ticareti çekiyosa işin zor.
Sic Parvis Magna
Ara
Üretim ülkenin bölgedeki ticaret gücünü değil, bölgenin ticaret verimliliğini, ticaret parasını etkiler.
Ara
(31-07-2018, 14:58)altnkurt :
(31-07-2018, 12:14)Filsuk : Üretim Ticareti Doğrudan Etkiliyor Değil mi?

Evet. Tabi ticareti kontrol de ediyor olman lazım. Millet gemiyle tüccarla bonusla senin ticareti çekiyosa işin zor.

Mesela Bu Arkadaş Zanzibar'a Üretim Binası Yapsa Üretimden Daha Az Kar Eder Değil Mi?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.