Empire - Rusya Rehberi
#1
Greater_coat_of_arms_of_the_Russian_empire.png

Başlangıç durumu

Rusya ile oyuna başlamak çok sayıda düşmanla oyuna başlamak demektir.Kafkaslar'da Dağıstan ve Gürcistan.Doğu Avrupa Topraklarında ise Kırım ve Osmanlı Tehdit'i hakim desek yeridir.Kuzey'de ise İsveç'i unutmamak gerek tabi.Birde iki tane müttefikimiz var bunlar Polonya ve Danimarka.Durum kötü gibi gözükse de iyi bir askeri yapı ile Rusya kısa sürede hedefe ulaşacaktır.(Başlangıçta Bakanları da değiştirin unutmadan.)


Bölgesel Genişlemede İzlenilmesi Gereken Yol

-1328715484.jpg

1.Askerleri bir araya toplayın(Kiev'de Kazak birimlerini eğitin) ardından Kırım Hanlığı'nı ele geçirin.Kırım ve Osmanlı Ordusu güçlenmeden bunu biran önce yapın.

2.Aynı zamanda,Gürcistan ve Dağıstan'a karşı kendimizi savunmak için ülkenin "Güney Bölgesinde" ordu kurmaya başlayalım.Kırım'ı yendiğiniz zaman, bir sonraki hedefimize saldırıp Dağıstan ve Gürcistan alalım.

3.Güneyden devam ediyoruz Ermenistanı'da alarak Kafkas işgalini bitirin sonrasında ise Mezopotamya Bölgesini alın İran'ın başkenti Tahran'ı ele geçerip seferi sonlandırabiliriz.Bölgeleri fethedin ve elinizde tutun onlara ihtiyacınız var.

4.İran'a karşı savaştıktan sonra şimdi sıra Osmanlı'da,Asya'dan ordunuz ile girin tüm Asya bölgesini alın Osmanlıdan.Daha sonra İstanbul ve Balkan Bölgelerine odaklanın Osmanlıya karşı yürütülen bu sefer biraz zaman alacaktır ancak bu artık sizin için kolay olmalı çünkü artık Hat Piyadelerimiz var.Fetih ettiğiniz bölgeleri Ortodoks'a dönüştürmeyi unutmayın.


5.İsveç için zaman geldi.Moskova'dan ordu eğitin Balkanlarda ki tecrübeli Ordularınızdan da yararlanın ve St.Petersburg,Estonya ve Letonya bölgelerini alın.

6.Ordunuzu gemilerle Stockholm'e çıkarın ve burayı işgal edin.

7.Polonyayı balkanlardan gelen birlikleri kullanarak işgale başlayın.

8.Yeterli bölgeniz yoksa, İsveç, Finlandiya ve Norveç'e saldırın.

Diplomasi

İsveç, Danimarka'ya anında saldıracaktır.Bu savaşa katılmamayı öneriyorum.Bir müttefikinizi kaybedeceksiniz ama güneyde ki huzurunuz korunmuş olacak.

Ticaret

Rusya'nın pek ticaret yolu yok, bu nedenle Kırım'ı ve Sivastopol limanını Osmanlı Filosuna karşı güven altına almak önemli.Bununla Batı ülkeleri ile ticaretiniz artacaktır.Osmanlıyı işgal ettiğinizde ise elinizde Mezopotamya bölgesi olacak buda Doğu ile ticaret demektir.Tabi ki işgaller sonrası bir çok devlet ile ticaret yapabilecek konuma geleceksiniz.Dipçe;Arkadaşlar Rehber benim değildir yabancı bir siteden görüp çevirdim.Bir kusurum varsa, yanlış veya anlamadığınız bir bölüm varsa çekinmeden söyleyin yardım etmeye çalışırım.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 2 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#2
İlk önce hızlı şekilde kırımı al, ardından moldavayı alıp polonyaya ver (güneyden osmanlı tehitidi olmaması için) kırım limanı ele geçirilince deniz ticareti yapma ki osmanlı donanması karadenize girmesin, İlk önce 1 gemi üretip bu liman savaş limanı yapılmalı (ki osmanlı liman ve donanmaları yakılsın) Gemilerle moldavayı alan ordu (ve takviye için kırımdan üretilen askerlerle beraber ) ile dosdoğru gürcistan üzerine yürünmeli. Bu aşamada dağıstan gürcistan size savaş açıp orduları kuzeye sürmüş oluyor. Ermenistana asker çıkarıp ordan gürcistan fethedilmeli. Ardından ordu hızlıca dağıstan üzerine sürülmeli (bu aşamada gürcistandaki merkezde hat piyasedi çıkıyor olmalı, onlardan bol bol üretip hem osmanlı saldırısı hem isyan için tedbir alınlalı.) Dağıstan merkezi alınınca gürcü ve dağıstanın sizden ele geçirdiği yerler hızlıca geri alınıp bu ordu ile güneye osmanlı üzerine inilmeli. Bu arada osmanlı ile rahat savaşmak için iran ile müttefik olunabilir. Eğer müttefik olmazsa önce azerbaycan sonra tahran alınıp osmanlı üzerine gidilmeli. Tahranı kaybeden iran artık tehtit olmaktan çıkıp ateşkese ve hatta biraz teknoloji ile müttefikliğie bile razı gelir :) Tüm ortadoğu ve anadolu alınınca iş size kalmış. İster osmanlı ile ateşkes yapıp kuzeye ve hindistana gidin isterseniz osmanlıyı tamamen yıkıp avrupa devleti olarak devam edin (ki ben her oyunumda hindistana girmeyi mutlaka kafaya koyarım. Amerikadan bile daha kazançlı ve kolay fethediliyor (bi dünya devletle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz)
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.