Etkinlik: EU4 Yarışmaları #1: Nepal ile Hindistan'ı Ele Geçir

88RQ61.jpg
Europa Universalis IV Yarışmalarının ilkine hoş geldiniz.

Yarışma Düzeni
Her ay 1 yarışma konusu yönetim tarafından belirlenir, bu yarışma EU4 - Forum Başarımları'nı konu alabilir.
Europa Universalis IV bölümündeki EU4 - Forum Yarışmaları konusundan önerilerde bulunabilir, yarışmaları takip edebilirsiniz.
Yarışmalara her üye katılabilir.

Yarışma #1
Nepal ile Hindistan'ı ele geçir!
Nepal ile başlayarak Hindustan, Western India, Deccan, Coromandel ve Bengal bölgelerini tamamen ele geçir.
Oyunun zorluğu normal (ironman) olmalıdır.

Ödül
Birinciye başarana 3 Imperium.
İkinciye 2 Imperium.
Üçüncüye 1 Imperium.

Birinci, ikinci ve üçüncü oyun içi tarihe bakarak belirlenir.
En erken tarihte tamamlayan birinci sayılır.

Forum Başarımı
oE49Aq.png
Cennetten Daha Yüksekte
Yarışmayı kazananlar 'Cennetten Daha Yüksekte' forum başarımını yapmış sayılacak.
Forum başarımına ismini yazdırdıkları için ayrıca +1 Imperium ile ödüllendirilecekler.

Katılımcılar ve Resimleri
@Aeschyli
Görsel

@Snykdel
Görsel

@Blackwhist
Görsel

...

Tebrik ederim Guten Idee.
Ara
lE5qyk.jpg
VEW9LV.jpg
Ara
Himalayalarda Rönesans rüzgarları.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(16-10-2016, 01:07)Duman : Himalayalarda Rönesans rüzgarları.

Dalay Lama yardım etti sağolsun :P
Ara
Kongo Universalis IV'den sonra Nepal Universalis IV akımı başladı  :grinn:

Herkese başarılar iyi ve şanslı olan kazansın  :smiling:
Ara
Galiçya Universalis is coming. :D
G0kMNN.png
Ara
Evet arkadaşlar şu anlık anca bu kadar ilerleyebildim. Nepal Idee bakımından tam bir askeri tank devi olsa da maalesef etrafındaki devletler tarafından da kolay yutulabilecek bir devlet. Öyleki Kendi dostunuz bile bir zaman sonra sizi rival ekleyebiliyor. Başınızdaki 3 büyük dev ise Muhtemelen Hindistanın en güçlü ilk beş devletine giren devletler : Jaunpur, Delhi ve Bengal.Bunlarla uğraşmanız gerekmekte ki ne kadarzor olduğunu düşünün. Bu yüzden ayrıca Batı Güney ve Doğunuz da bu devletler yüzünden kapalı. Sadece Kuzeye gidebiliyorsunuz lakin görevde Hindistan olduğu için Kuzeyin verimsiz toprakları hiçbir şekilde işe yaramamakla birlikte sizi, son Patchde Yarkandı vassal yapan Çağatay ve hatta Ming ile kötü yapıyor. Bu yüzden ne kadar çıkarılmayı beklenen bir cevher olsa da stratejik konumu ile hayata 2-0 yenik başlıyorsunuz.

Şu anki ilerlemem :
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Onun için bu ayın talihlisi Nepal oldu  :smiling: Benden "Osmanlılar ile Avrupa'nın hakimi ol" gibi bir yarışma konusu beklemeyin  :grinn:
Ara
6FCA7A82CEB56A589914BD7809F2DD91C87C8EF3
İyi gidiyor, şimdilik.  :up:
[+] 3 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hiç öyle bakma. Tibet çok değersiz. Keşke Güneye İnseydin. Dostların kim ?
Ara
(16-10-2016, 23:53)PashaZade : Hiç öyle bakma. Tibet çok değersiz. Keşke Güneye İnseydin. Dostların kim ?

Bengal ve Andra.Vijanagar sattı, bir de üstüne rival ekledi.Delhi ye girmek istiyordum, Timur savaş açıp dayak yiyince planlar alt üst oldu, Malwa da aşırı güçlü zaten Jaunpur u yediler arada ben de 2-3 toprak koparabildim.Güneye inmek şimdilik çok zor, diğer taraflardan genişlemeye çalışacağım mecbur
Ara
(16-10-2016, 23:58)iberkay15 :
(16-10-2016, 23:53)PashaZade : Hiç öyle bakma. Tibet çok değersiz. Keşke Güneye İnseydin. Dostların kim ?

Bengal ve Andra.Vijanagar sattı, bir de üstüne rival ekledi.Delhi ye girmek istiyordum, Timur savaş açıp dayak yiyince planlar alt üst oldu, Malwa da aşırı güçlü zaten Jaunpur u yediler arada ben de 2-3 toprak koparabildim.Güneye inmek şimdilik çok zor, diğer taraflardan genişlemeye çalışacağım mecbur

Amacmız güney yalnız :D Muhtemelen Bengal Delhi dostluğu da vardır. Onlar zaten 40k adam getiriyor Muharebe meydanına.  Enstütü yaymaya çalıştın mı ? Zaten Timur dağılıyor. Delhiyi yok edecek güç bulamazsın. Yani biraz zor olacak gibi senin için.
Ara
(17-10-2016, 13:47)PashaZade :
(16-10-2016, 23:58)iberkay15 :

Amacmız güney yalnız :D Muhtemelen Bengal Delhi dostluğu da vardır. Onlar zaten 40k adam getiriyor Muharebe meydanına.  Enstütü yaymaya çalıştın mı ? Zaten Timur dağılıyor. Delhiyi yok edecek güç bulamazsın. Yani biraz zor olacak gibi senin için.

1700 den sonra bile toplanır güney, acele edip kafa atmaya gerek yok.İlk ülkenin altyapısını kurmak lazım, Ayutthaya tarafları boş oralara girdikten sonra pekala Delhi yi tokatlayacak gücü toplarım.Belli de olmaz bir savaşla yıkıladabilirim zevki burada zaten
Ara
3-4 kere Nepal ile oyun oynadım. Hepsinde de başarısız oldum. Ama sebebini anladığımdan şu an çok mutluyum :D Teknolojide 1 2 bile geri kalmamak lazım.
Ara
2D54786C14596B9074DCA58F6659647C6FD08E0F
Gp listesine 4. sıradan adım attık. :smiling:
2C198658FCB78B4F75620345BA178673DF9C8367
Bu da son durum.Andra ve Gwailor vassal.
Ara
Çok güzel tebrik ederim :D
Ara
(16-10-2016, 01:08)PashaZade :

Rönesans Avrupa'da başlamıyor mu nasıl yaptın?
Ara
PQZob6.jpg

Daha önceden doğudan bir devlet ile oynamamıştım ama hadi bakalım bende başlıyorum. :)
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(17-10-2016, 19:10)Lothebork :
(16-10-2016, 01:08)PashaZade :

Rönesans Avrupa'da başlamıyor mu nasıl yaptın?

İki tane 42 Developmentin olursa Nepalde Cenneti de kurarsın  :scream:
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.