Etkinlik: EU4 Yarışmaları #1: Nepal ile Hindistan'ı Ele Geçir
(17-10-2016, 19:39)PashaZade : İki tane 42 Developmentin olursa Nepalde Cenneti de kurarsın  :scream:

Afrika'da bir tane 57 bir tane de 54 development toprağım vardı Nepal'de olmasında pek bir sakınca yok  :smile:

Galiçya Universalis bitsin bir de ben şansım deneyim bakalım neler yapabileceğiz  :think:
Ara
Müslümanların yakın coğrafyadan kovulma macerası yavaş yavaş sonlanırken Ming ve Timur'un birlikte Hintlileri Hindistan'dan kovacakları gerçeği ile yüzleşmek... Bu arada ilk olarak Tibet'i fethetmiş kişiler dağın avantajını elinde bulunduran isyancılara karşı ne yaptılar? Otonomi kullandılar ise neden ilk seferde fethettiler otonomisiz bile beş para etmeyen dağları. Kham'ın 8k'lık müttefikliği daha yardımcı oluyor(du).

q8sw1p.jpg
v5jjo8.gif
[+] 2 üye Snyk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
mEWW3y.jpg

Tibeti fethetmek çok mantıksız bende vassallamıştım.
Dali ve Juanpurun üstündeki ufak devlet vassal.
[+] 3 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ben değişik bir strateji izledim. genel olarak daha önce 2 kez nepal açmıştım. birisi bu forum başarımından önce ve her ikisinde de defeat yaşamıştık. bu sefer değişikliği yaptık ve şuanda iyi gidiyor olsa da ürkmüyorum değil. ama ambitionu alana dek bu ikili ile iyi geçineceğiz görünen o. aşağıya kendime bir yol açtım. bu civardan ilerleyip arada juanpuru da yutabilirsem delhi bengal ikilisini tek alırım diye düşünüyorum.

2jVpzv.jpg
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
En çok koyanda benim benimsemek icin o kadar monark point harcadığım matbaa'nin falan yan şehirlerdede yayılması. Yanimdakilerden hep 1 adim onde gidiyorum ama dev'e harcadigim puanla dengeleniyor o.

Ek olarak jax juanpuru yersen delhi seni rival ekleyebilir ona göre oynamani tavsiye ederim. Benim üsttekinden cok daha iyi basladigim bir oyunum delhinin satmasiyla giren koalisyonl sonucu oyun telef oldu
Ara
Satacak kesin o satması ben satıcagim da kendi corelari dışında toprak aldirmamaya çalışıcam arada da persiaya yanasacagim bi şekil aticaz bakalım hindistanlilar çok satıcı daha önce yasadim

edit: sadece delhi degil bengal de rivalelyip attılar ittifakı. vijanayagara yanaştık bi de gurajata ama fazla sürmicek gibi... bengal kime dalsa delhiyi çağırıyor delhi kime dalsa malwa bengal ikilisini çağırıyor biz de mal mal bakıyoruz. bir yerde çözecez işi ama bakalım nere. ya dağıtacam bunları ya dağılacam.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Hadi ortalığı biraz alevlendirelim :D

Bir önceki yamaya aittir.

pEQYdn.png
Ara
Ming'in çöküşü biraz ani olduğundan Hindiçin, malum fazla şaşkın bir şekilde fetihlerine başladı. Vijayanagar'ı en son Batı Hindistan'da durdurabildim, daha önceki Bahmanis savaşında araya girmeliydim.

Timur'dan Gujarat'ın alınılması sonrası:
suxta6.jpg
v5jjo8.gif
Ara
Katılım güzel bir seviyeye geldi, daha çok katılımcı bekliyoruz. Etkinlikler çok kişiyle güzel.
SİZE KOLAY GELSİN BEN PES ETTİM. NE ZAMAN BAŞLADIYSAM FECİ KOMBO YEDİM. ŞANSSIZLIK DİYELİM. BELKİ BAŞKA ZAMAN. EN SON AÇTIĞIMDA 3 LÜ KOMBO YAPTILAR. ALDIĞIM LOANLARLA İFLASI ÇEKTİK :d
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(20-10-2016, 02:46)jax61 : SİZE KOLAY GELSİN BEN PES ETTİM. NE ZAMAN BAŞLADIYSAM FECİ KOMBO YEDİM. ŞANSSIZLIK DİYELİM. BELKİ BAŞKA ZAMAN. EN SON AÇTIĞIMDA 3 LÜ KOMBO YAPTILAR. ALDIĞIM LOANLARLA İFLASI ÇEKTİK :d

Ben de pes ettim de içim acıyor @Snykdel ile @Aeschyli nin oyunlarını gördükçe :P
Ara
NkQ5bX.jpg

88ylE7.jpg

Devamında Çinin geri kalanını almayı planlıyorum. Bu gecelik bu kadar olsun. Tehlike çanları çalıyordu bende kimse kapamasın diye atayım dedim. :)
Ara
En sonunda canım sıkılıp truce bozdum.

0qrhd0.jpg

Görsel
v5jjo8.gif
Ara
Resmi önce veya sonra atmak pek bir fark yaratmıyor, yarışmadaki 'en erken' tabiri başvuru zamanı değil oyun içi tarih. Kimsenin aceleyle oyun oynamasını istemeyiz.
@Aeschyli, @Snykdel tebrikler.
Forum Başarımları konusuna da oyununuzu atarak başarıma adınızı yazdırabilirsiniz.
valla tebrikler ne diyim. üstte attığım oyunumda peşpeşe önce delhi bengal ikilisi , ardından malwa , ardından da bahmanis savaş açınca ve 3 savaşı da kaybedince ülke yarı yarıya küçüldü, loanlar da geliri geçinc ekapattık yeni açtık. 0-1-2 lik salağın varisi de 0-3-0 gelince heves kaçtı :)

yaw böyle bir şans bende oldu da ben mi kullanamadım aiye bu kadar bonus verirken bana 0-3-0 ı layık gören johanın taaa...

yVOMGM.jpg

bu nedir arkadaş. bunun öncesi de fatih sultan mehmet 5-5-6

varisi 6-4-6

onun varisi 2-6-6 ..yok arkadaş çıldıracağım ..benim salak 0-1-2 de 30 sene tahtta kalır .inmek bilmez kovarsın leg 30 a iner. gel de oyna..
bu sinirimden açtığım timur oyunumdan. nepal oyunumda bengalin hükümarları hep bu şekil geldi. 13 skili hiç aşağı düşmedi.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Genel bi' kafa karışıklığı var anladığım kadarıyla, arkadaşlar konunun ilk mesajında bahsedilen 'en erken' tabiri buraya en hızlı resim atan değil, oyun içi bu yarışmada istenen şeyleri en erken tarihte gerçekleştirmek anlamında. Dolayısıyla hala yarışma devam ediyor, ancak tabi ki 1. olmak istiyorsanız daha önceki başvurulardan en erken tarihte olanı geçebilmeniz gerek. Tabi bu etkinliğe katılımda bulunmanıza engel değil.
Sonunda bu da bitti  :smiling:

fc5c4b53b8554455b9bc4fff05a340ae.png
[+] 3 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Etkinliğe başka katılım yoksa kazananları duyurup, erken bitirip yeni etkinliğe geçelim?
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Etkinlik bitti, dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Bir sonraki yarışma için önerilerinizi bekliyoruz.
EU4 - Forum Yarışmaları

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.