EU 4 Bağlı Ulus
Arkadaşlar daha önce total war,stronghold crusader,age of empires gibi strateji oyunlarını oynamıştım eu4 bu oyunlara göre daha karışık burdaki rehber sağolsun birşeyler öğrendim.Ama öğrenemediğim birşey var.Ben oyuna Kore ile başladım.Kore Ming'e bağlı bir devlet.Yani haraçlı devlet ben nasıl mingden ayrılabilirim yani tam bağımsız olabilirim ?
Ara
Direk olarak diplomasideki influence sekmesinden cancel tributary diyerek ayrılabilirsin ama bunu önermem.

Önerim: Onun istediği haraclari onu yenebilecek seviyeye gelene kadar vermen. Zaten tüm etrafın onun haraçguzar devletleri ile dolu. Onlara da rahatça saldırabilirsin. Etraftaki devletleri yiyip büyümene bak. 

Eğer çok yeniysen Avrupa'daki büyük devletleri oynamak daha uygun olabilir senin için.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.