EU4'e Büyük Zam: 88 TL
Ok.

Yazacaktım ama kelime sınırı yetmiyomuş STde. Üzdü.
Sic Parvis Magna
Ara
Bundan sonra da mı artış olacak?  :down_face: :down_face:
Ara
Fiyat artışını geri aldıklarına dair bir duyuru geçildi Steam'de.
Açıklamayı okuyabilsem çok hoş olacak ama siteye girilmiyor.
Ara
(22-06-2017, 23:12)Duman : Fiyat artışını geri aldıklarına dair bir duyuru geçildi Steam'de.

Gerçekçiliği nedir hocam steam çöktü yaz indirimleri sebebiyle giremiyorum üç saattir.
Ara
(22-06-2017, 23:12)Duman : Fiyat artışını geri aldıklarına dair bir duyuru geçildi Steam'de.

Şimdi ben de gördüm ama paradox foruma girilemiyor şu an o yüzden teyit edemedim

Edit : Şimdi giriliyor ve özetle kesinlikle haklısınız ama summer sale sırasında geri alamıyoruz o yüzden oyunlar summer salede indirimde olmayacak daha sonra kendimiz indirim düzenleyeceğiz demişler, değişen fiyatlarla oyun alanlar varsa elimizden geldiğince iade edeceğiz ya da farkı başka bir şekilde karşlıayacağız demişler. Detaylı çeviriyi yetkili arkadaşlar yapar diye düşünüyorum kısa sürede.
Ara
(22-06-2017, 23:14)Zebercet : Gerçekçiliği nedir hocam steam çöktü yaz indirimleri sebebiyle giremiyorum üç saattir.

Paradox Interactive tarafından geçilen bir duyuru ama içeriğe ulaşmada sıkıntılar var.
Ara
Alıntı:Hi,

Please see below the most recent statement from Fred:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hello all and thanks for your feedback, Following up from yesterday, this will sound a bit schizophrenic but I have really appreciated the reactions from this forum. I have spent the last 24 hours reading your comments and feedback and replying to email (fredrik.wester@paradoxplaza.com for all of you who didn't know it); during this time I came to a couple of conclusions:

1. In regards to the price changes you are absolutely right. You deserve more transparency and better communication from Paradox when it comes to changing of our prices and pricing policy. Therefore I have decided to roll back all price changes made; any price changes will have to be for future products well communicated in advance. I just came off the phone with Steam and they say we can't do the roll-back before the Summer Sale is over (otherwise it would mean we have to take all Paradox products off the summer sale) but it will be done right after. For anyone who bought any of the games during this time (including during the summer sale) we will try to refund (if possible in the Steam platform) or reimburse with games of a value exceeding the difference. If none of this is possible (I do not in detail know the limits to the Steam platform) we will internally calculate the difference in revenue before and after the price change, double the value, and donate the money to the UNHCR. 

2. Some of the frustration has been expressed due to our DLC policy and how we handle additional content for our games. Since the release of Crusader Kings 2 (Feb 14, 2012) we have adopted a policy where we release paid content and at the same time content for free even if you do not want to pay for the DLC. This means that if you only paid for the original game, you still have a completely different game today with thousands of additions, upgrades and changes. This doesn't mean you should stop giving us feedback on how we conduct our business but if you straight out just hate our DLC policy I respectfully say that we have to agree to disagree. 

3. I have promised myself never to give in to mob mentality; it's one of the worst things I know and a terrible way to convince me. In fact, being a pig-headed CEO of a company that has grown from 7 people to 225 during time I have had the privilege to run it, I have probably from time to time been more prone to say "no" than "yes" when people gang up on me/us to make us change our minds - I guess partly by principle not to cave in due to pressure. In this case, my change of stance has been made from communicating with people who have been active in our community for 10+ years, people who spent thousands of hours in our games and coming to the conclusions you find above. 

Finally - as much as I love a good conspiracy theory; to be frank, the whole "Tencent bought 5% of Paradox and now they're all greedy" and "They're now a publicly traded company and therefore do things the market wish for" is below the level of intelligence of this community. I still hold 33.3% in Paradox, I am still CEO, board member and avid gamer. All you need to know is that the buck stops here. All problems/feedback can easily be sent my way, I will not always agree but I promise to listen. 

Best
Fred
fredrik.wester@paradoxplaza.com
Vaay. Ya bak görüyor musunuz topluca tepki verince nasıl da geri adım atıyorlar. Hoi4 alacaktım normalde para ayırmıştım yaz indirimine, zam gelince almaktan vazgeçmiştim. Daha sonra indirim yaptıkları zaman alayım madem.
Ara
Kötü haber Yaz indirimleri bitmeden fiyatları geri alamıyorlarmış, geçmiş olsun.
[+] 2 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Steel Division da bu zamlardan nasibini almıştı değil mi? Yani onda da bir geri dönüş söz konusu olacak.
Ara
Fiyatı hala aynı, dlcler bile aynı.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
Hazır elleri değmişken dlcler için artık toplu paket mi yaparlar yoksa %80'e varan indirimler mi yaparlar bilmiyorum ama ona da bir el atmaları lazım. Oyunu boş olarak alması mesele değil dlcler bel büküyor asıl.
Ara
Steel Division'da bir fiyat değişikliği olmuş muydu? Şuan almayı düşündüğüm tek PI oyunu fiyatında oynama olacaksa beklerim. Diğerleri DLC manyağı oldu ve oyun mekanikleri sürekli değişiyor hem zaman hemde para kaptırmaya fazla niyetim yok.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Geri nasıl karşılarla bilmiyorum ama bi şekilde bişey yapsınlar madem öyle demişler.
Sic Parvis Magna
Ara
Steel Division'da bir fiyat değişikliği gözükmüyor.

Ben bayağı ilginç karşıladım fiyatların geri alınma kararını, şirket içi bir anlaşmazlık gibi geliyor bana açıkçası - sanki fiyat arttırma meselesi direkt olarak bu kişilerin değil de şirketteki ortaklardan birinin önerisi/emrivakisiymiş de istemeyerek de olsa onların demesiyle yapıp şimdi "çok tepki geldi" diye yapılanı geri alıyormuş gibi.

Ben bu hareketin topluluğa vereceği mesajın olumlu olacağı konusunda da şüpheliyim.
Buda resmen oyunları almayın bir sonraki indirimleri bekleyin demek gibi oldu. Bu adamlar hızlı zenginleşmenin afallamasını ciddi bir şekilde yaşıyor heralde.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Burada bir ara PDX oyunları için 85 lira az lira hebele hübele diyenler vardı. Hatta DLC'lerin fiyatını bile yetersiz buluyorlardı. Toplu bir şekilde tepki verilince sonuca ulaşılması sevindirici. 

Bu firma daha düne kadar oyunlarını ücretsiz dağıtan bir firmaydı. Şimdi parayı bulunca havalandılar. Patrondan çok patronculuk yapanları iplemeyip arada böyle haddini bildirmek gerekli.
[+] 1 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Açıklamayı Türkçe'ye çevirdim.

https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...e.1031635/ :Herkese merhabalar.

CEO'muz Fred tarafından yapılan açıklama aşağıda bulunmaktadır.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Herkese merhaba, geridönüşleriniz için teşekkürler. Dün de bu meseleyle ilgili bir açıklama yapmıştım ancak gerçekten Paradoxplaza'da tepkinizi dile getirmenizden dolayı minnettarım. Geçtiğimiz 24 saati yorumlarınızı okuyarak ve bana gelen e-mailleri cevaplayarak geçirdim. Bu süre zarfında birkaç sonuca ulaştım.

1. Fiyat değişimi konusunda kesinlikle haklısınız. Fiyatlama politikamızda ve fiyatlarımızda değişiklik yapacağımız zaman daha üst düzey bir şeffaflık ve iletişimi hakediyorsunuz. Bu sebeple bu tartışmalara sebebiyet veren fiyat güncellemesini geri alma kararı aldım. Bunun yanı sıra ürünlerimizde gelecekte yapılacak fiyat değişikliklerinde sizlerle daha önceden, daha iyi bir iletişime sahip olacağız. Biraz önce Steam ile telefonda görüştüğümde Yaz İndirimleri bitmeden fiyatlarda değişiklik yapamayacağımızı, yaparsak Paradox ürünlerini indirimlerden çıkartmamızın gerekeceğini belirttiler, bu sebeple fiyat indirimi Yaz İndirimlerinden hemen sonra yapılacak. Bu süre zarfında oyunu satın alan kişiler (Yaz İndirimleri dahil) için eğer Steam üzerinden mümkünse bu aradaki farkı geri iade etmeye çalışacağız eğer mümkün değilse oyunlardaki içeriklerle aradaki farkı kapatmaya, eğer bu da mümkün değilse bu periyod esnasında kazandığımız fazladan geliri hesaplayıp ikiye katlayıp Birleşmiş Milletler Mülteciler Vakfına bağışlayacağız.

2. Bazı oyuncular fiyat değişikliğinin yanı sıra DLC politikamızla ilgili de eleştirilerde bulunuyordu. 14 Şubat 2012'deki Crusader Kings II'nin çıkışından itibaren paralı içerikle bedava içeriği aynı anda çıkartmak gibi bir politika edindik. Bu esnada eğer DLC'yi almak istemiyorsanız bile bedava içerikten yararlanabiliyorsunuz ve hiç DLC almasanız dahi aylar sonra çıkan bedava içerikler sayesinde ilk başta aldığınızdan bambaşka bir oyun elde edebiliyorsunuz. Bu tabi ki bizim iş politikamız üzerinde fikrinizi belirtmemeniz gerektiği anlamına gelmiyor, ancak DLC politikamızdan nefret ediyorsanız biz bu şekilde düşünmediğimizi belirtmek zorundayız.

3. Zamanında asla kalabalık tarafından etkilenmeyeceğime söz vermiştim, bir konuda ikna edilmemin en kötü yollarından birisi bu. Yönetiminde olduğum süre zarfında 7 kişiden 225 kişiye maaş veren bir şirkete dönüşmüş bir yapının CEO'su olma ayrıcalığını taşıdığım süre zarfında büyük ihtimalle hayır demek benim için evet demekten daha zor olmuştur. Bu meselede ise fikir değiştirmeme sebep olan şey topluluğumuz içerisinde 10 yılı aşkın süredir aktif olan kişilerle yaptığım fikir alışverişi oldu.

Son olarak her ne kadar komplo teorileri okumaya bayılsam da yorumlarda denk geldiğim "Tencent Paradox'un %5'ini aldı şimdi Paradox da açgözlü bir şirkete dönüşü", "Halka açıldıkları için hissedarlar ne istiyorsa yapmak zorundalar" gibi şeylerin bu topluluğun zeka seviyesinin altında kaldığını düşünüyorum. Paradox'un %33.3'ü hala benim, CEO hala benim, yönetim kurulundayım ve hırslı bir oyuncuyum. Tüm problemler ve geridönüşlerle ilgili bana yazabilirsiniz, sizlerle her zaman aynı düşünmek zorunda değilim ancak her zaman dinleyeceğimden emin olabilirsiniz.

Fred
fredrik.wester@paradoxplaza.com
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
İki ay sonra tekrar arttırıp zaten biz bunu söylemiştik diyecekler gibi bir his var içimde.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.