EU4 - İmparatorluklarınız
Late gamede bol bol topçu kullanıp siege bonuslarını arttıran idealar alacaksın.
G0kMNN.png
Ara
Bilmiyorum ben kolonici olmadığım sürece late game sıkıyor beni. Hele ottoyla hiç çekilmiyor
Ara
Late game'i sıkmayan Paradox oyunu yok sanırım. Biraz sakar bir şekilde Crusader Kings oynanırsa oyunun seyri bir anda değişebildiği için heyecanını koruyabiliyor ancak onu kaldırabilecek oyuncu sayısı da çok az.
Oyunu öğrenmek amacıyla oluşturduğum Altın Orda İmparatorluğu (Konsol hilesi kullanılmıştır)
O0X7AZ.png
[+] 1 üye XXprogamerJR nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mp hilesi de var gibi
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-05-2017, 18:16)HulkSpider03 : Mp hilesi de var gibi

Ah, evet onu yanlışlıkla öyle yapmıştım :D
Ara
QajQvV.jpg
Hangi ülke ile oynasam diye bakınırken ilk olarak moskova aklıma gelmişti ama yeni geliştirici günlüklerini duyunca vazgeçtim İngiltere açtım. Daha oyunun başı ve durum resimdeki gibi. Görünce ne yapacağımı şaşırdım. :) Önerilere fazkasıyla açığım.
Ara
ingiltere potansiyeli yüksek bir devlet. Hem de baya şanslı başlamıssın. Fransanın belini kırdığında English Channel e hakim olmaya çalış ve tabii ki koloni. Ben ticaret fikirleri almadan 1600 lerde aylık 60 -asker ve gemi limitleri dolu- para geliyordu.
[+] 1 üye ragnarl7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bence keyifi Fransa'dan çekilip İrlanda ve İskoçya'yı alıp kolonileşmekle oluyor.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
[+] 2 üye strateggy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aslında bende oyuna başlarken koloni odaklı oynarım diye düşünüyordum ama hem avusturya yı pu düşürüp hem de fransayı böyle bir durumda ezebileceğim aklıma gelmemişti. Şimdi nasıl avusturyayı kontrol edeceğim onu düşünüyorum. İlk idea öneriniz nedir?
Ufak bir not paris ve çevresini bu savaşın sonunda ele geçirdim.
Ara
koloniye hemen başlamayacaksan influence alabilirsin hre ye doğru genişlerken gerekecek
Ara
Eğer erken dönemde kıtadaki devletleri bitirmezsen ileriden koloni için onlarla yine savaşacaksın. Adaya çekilip koloni yapayım mantığı oyun boyunca devam edemiyor.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
GBj4X6.jpg
Açıkçası baya ilginç bir oyun oluyor :D
[+] 1 üye birisi43 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bence oyunu direk kapat zaten simdiden bitmis gozukuyor:D
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
Ara
Roma gelmezse oyunu bırak.
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanlı cumhuriyeti diye çıkılan yolda beklenmedik büyüme. :grinn:  not : Ironman 
LyrP61.jpg
[+] 3 üye GameTroll nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@GameTroll ironman diye açıklama yapmaya gerek yok sağ üstteki kupanın açık halde olmasından anlaşılabiliyor  :up:
[+] 2 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yarkland hoş gözüktü.
Ara
Yarkand bildiğin Büyük Hun olmuş.
G0kMNN.png
Ara
İskandinavya yi sen mi büyüttü n kendisi mi buyudu
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.