EU4 - İmparatorluklarınız
(29-09-2017, 22:00)Manwell : Kanada eski Fransız kolonisiydi, Fransa kalmayınca haliyle onlar da kendi yollarına baktı. :) Tunus'a gelince nedendir bilmiyorum son oyunlarımda genelde Osmanlı ile fazla iyi geçiniyorlar.

Benim oyunlarımda fransa ingiltereyi yutuyor ingiltere de o kanada tarafına taşınıyor :D
Ara
(29-09-2017, 22:00)Manwell : Kanada eski Fransız kolonisiydi, Fransa kalmayınca haliyle onlar da kendi yollarına baktı. :) Tunus'a gelince nedendir bilmiyorum son oyunlarımda genelde Osmanlı ile fazla iyi geçiniyorlar.

Tunus benim oyunlarımda da garip bir şekilde Osmanlıyla beraber takılıyor. Hatta çuvalladığım bir Chrokee oyununda Avrupa tarafı açılınca Tunus İspanya'yı yemiş, Osmanlı'da İtalya ve Fransa kıyılarından Pirenelere kadar gelmiş iki dost ülkeydi.
Ara
pGo750.jpg
mJzVg0.png

Kastilya ile portekiz birleşip bana koloni savaşı açmasalardı meksikada tamamen benimdi. Austria pu düştü fransa ile kapıştım önce %30lara ulaştım fakat fransanın tüm ordusuyla geldiğini görünce wp yaptım ve austria bende diye osmanlı ally olabilecekken olmadı bende rusyayla ally oldum :(

Şuan 104k ordum var fakat ekonomi kaldırmıyor ne yazıkki endonezyadaki fetihlere yeni başladım.Rusya ile beraber fransa ispanya portekiz ittifakını dağıtabilirim diye düşünüyorum böylelikle fransaya da girebilirim. ingiltere kalan yerler fransanın ne yazıkki :( Endonezyayı tamamlayıp bahmanise girmeyi düşünüyorum % 80'nine sahip hindistanın.
Ara
0GLVMZ.jpg
[+] 1 üye hadjibaba nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-09-2017, 12:47)Paytak :
Kastilya ile portekiz birleşip bana koloni savaşı açmasalardı meksikada tamamen benimdi. Austria pu düştü fransa ile kapıştım önce %30lara ulaştım fakat fransanın tüm ordusuyla geldiğini görünce wp yaptım ve austria bende diye osmanlı ally olabilecekken olmadı bende rusyayla ally oldum :(

Şuan 104k ordum var fakat ekonomi kaldırmıyor ne yazıkki endonezyadaki fetihlere yeni başladım.Rusya ile beraber fransa ispanya portekiz ittifakını dağıtabilirim diye düşünüyorum böylelikle fransaya da girebilirim. ingiltere kalan yerler fransanın ne yazıkki :( Endonezyayı tamamlayıp bahmanise girmeyi düşünüyorum % 80'nine sahip hindistanın.

İngiltere'yi yıkarken kolonilerini almamışsın sanırım, o yüzden kanaldaki ticaret düşükse ekonomin kötüdür. İngiltere'yi yıkmakla pek karına bir iş yapmamışsın. İngilizler olmadan İngiliz kanalının pek bir esprisi yok.
Sic Parvis Magna
Ara
Osmanlı çok tehlikeli olmuş. Avusturya yüzünden sınır sayılırsın. @paytak
Ara
(29-09-2017, 22:27)Zebercet : Yuan'ı böyle kurunca başarım geliyor mu?

Evet başarımı alabiliyorsun kimle ya da ne şekilde kurduğunun önemi yok. Fakat mandate of heaven varsa eğer dini de değiştirmek zorunda kalırsın.
Ara
(30-09-2017, 15:41)altnkurt :
(30-09-2017, 12:47)Paytak :

İngiltere'yi yıkarken kolonilerini almamışsın sanırım, o yüzden kanaldaki ticaret düşükse ekonomin kötüdür. İngiltere'yi yıkmakla pek karına bir iş yapmamışsın. İngilizler olmadan İngiliz kanalının pek bir esprisi yok.

İngiltereyi yıkarken kolonilerini aldım fakat koloni yaptığı amerika ve afrikadan kovuldu gitti endonezya çinde koloninyapıyordu onları aldım
Ara
POBZy7.jpg
En son böyle ilerleyebildim de abi fransa çok zor ya şuan bile onunla savaştayım ben (200k) aus (50k) bohemya(100k) rusya (300k) karşımda ise 200klık ordusu ile fransa ve 300klık ordusu ile ming var.Rusya mingi hallediyor fakat biz 350k fransayı halledemiyoruz.Geçen savaşta ingiltereden tek toprak verip 8.5k para verip çıkmıştım ama yapabilecegim birsey yok bu savasta ya.

Portekiz fasa çekildi iberyada topragı kalmadı ispanya hayvan gibi büyüdü ve batı savaşları yüzünden doğuda neredeyse hiç genişleyemedim. Bu savaşta acilen mingle barış yapıp rusyayı batıya kaydırmaya çalışacagım yoksa yenemiyorum. Abi osmanlıyı bile kendim dagıttım ama yok fransa acayip güçlü ya 80k ile 120 kmı dağıtmak nedir ya -1 yiyor birde eşit moralimiz var %15 disiplini yüksek sadece.

Olmadı başkenti yunanistana çekecegim osmanı dagıtacagım sadece ya :(
Ara
XEJ5G0.jpg
Yok artık daha neler :(
Ara
@birisi43
Hile yapmadan oynamanı tavsiye ederim.
Ara
Nerden anladın merak ettim ?
Ara
Sömürgecin yok ama tüm sibiryaya genişlemişsin oradan anlamış sanırım :D
Ara
Third rome ile gelen rusya ya siberian frontier ideasıyla bu durum mümkün hile değil. Merak ettim gerçekten nereden anladığını. oyunun bir yerinde konsol komutları kullanılınca renk değişimi falan mı oluyor benim bimediğim merak ediyorum.
Ara
Adama hile demeden önce DLC içeriğini öğrenin bence. Siberian Frontier ile Sibirya'da genişleyebilirsiniz. Kolonist gerekli değil yani.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
Ara
(03-10-2017, 10:37)birisi43 : Third rome ile gelen rusya ya siberian frontier ideasıyla bu durum mümkün hile değil. Merak ettim gerçekten nereden anladığını. oyunun bir yerinde konsol komutları kullanılınca renk değişimi falan mı oluyor benim bimediğim merak ediyorum.

(03-10-2017, 16:58)strateggy : Adama hile demeden önce DLC içeriğini öğrenin bence. Siberian Frontier ile Sibirya'da genişleyebilirsiniz. Kolonist gerekli değil yani.

1666 yılında oraya kadar ilerlemen neredeyse imkansız.Tüm koloni topraklarına koloni atmışsın ayrıyetten 226k manpower op. Kimse o kadar manpower birikmesini beklemez hele hele Rusya ile hiç beklemez.Bir de Iron-man oynamadığın belli oluyor, burada hile yapmadan oynayan birisi ülke yönetebilecek dürüstlüktedir.Iron-man oynamanızı bende tavsiye ediyorum.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
(02-10-2017, 16:16)birisi43 : XEJ5G0.jpg
Yok artık daha neler :(
Benim oyunda ming önce osmanlı sonra ispanya sonra fransa ile ally oldu
[+] 1 üye Pwiehh nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hileci diye konuşanların gerçekten ciddi kanıtları olduğunu düşünmüştüm. Ama belli ki tamamen salama ve hayal gücü yoksunluğundan kaynaklıymış. Sunulan argümanlara gelelim
1) siberian frontier: Bu konuda söyleyecek fazla bişey yok belli ki laf edenler rusya ile oynayıp bu özelliği kullanmamış.
2) Manpower: resim herhalde nerden geldiğini açıklayacaktır. Maksimum manpowerı da mı değiştirdim?
0GNkao.jpg
3) ıron man: Ne yazıkki oyun orjinal değil. İstesemde ıron man de oynayamam.
Ara
(03-10-2017, 17:47)murathan3459 :
(03-10-2017, 10:37)birisi43 : Third rome ile gelen rusya ya siberian frontier ideasıyla bu durum mümkün hile değil. Merak ettim gerçekten nereden anladığını. oyunun bir yerinde konsol komutları kullanılınca renk değişimi falan mı oluyor benim bimediğim merak ediyorum.

(03-10-2017, 16:58)strateggy : Adama hile demeden önce DLC içeriğini öğrenin bence. Siberian Frontier ile Sibirya'da genişleyebilirsiniz. Kolonist gerekli değil yani.

1666 yılında oraya kadar ilerlemen neredeyse imkansız.Tüm koloni topraklarına koloni atmışsın ayrıyetten 226k manpower op. Kimse o kadar manpower birikmesini beklemez hele hele Rusya ile hiç beklemez.Bir de Iron-man oynamadığın belli oluyor, burada hile yapmadan oynayan birisi ülke yönetebilecek dürüstlüktedir.Iron-man oynamanızı bende tavsiye ediyorum.

Hızlı bir şekilde Rusya'yı kurup hızlı bir şekilde 3. ideayla yapmış olabilir. Kralları iyi gelmiş olabilir. Bir sürü neden var. Ayrıca bilmem farkında mısın ama oyunda Rusya MP konusunda en avantajlı devlet. Çok hızlı bir şekilde dolduruluyor MP. Bir de askeri bina yapmışsa daha da fazla olması beklenebilir.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
Ara
(03-10-2017, 19:49)strateggy : Hızlı bir şekilde Rusya'yı kurup hızlı bir şekilde 3. ideayla yapmış olabilir. Kralları iyi gelmiş olabilir. Bir sürü neden var. Ayrıca bilmem farkında mısın ama oyunda Rusya MP konusunda en avantajlı devlet. Çok hızlı bir şekilde dolduruluyor MP. Bir de askeri bina yapmışsa daha da fazla olması beklenebilir.

Burada o kişiye sen hile yapıyorsun, pis, kaka, öğh demedim sadece nasıl hile olduğunu anladığını sordu ona cevap verdim ve normal oyun açıp hile yapmayan birisini görmedim dedim. (Selam Ilgaz)
Ne yapıyorsa yapar nasıl oynamak istiyorsa oynar onu eleştirmeye hakkım yok.

En yakın zamanda (Yılbaşı indirimleri) oyunu orjinal oynaması daha iyi olur hem eğlenirken başarım kasmış olur (insanı ister istemez teşvik ediyor).
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.