EU4 - İmparatorluklarınız
Prusya,1578`e kadar bu olcude genislemeyi nasil basardi onu merak ediyorum?
Ara
Avusturya ile başladım 1520 de hre dağıttım.Bohem macar oyun başı pu aldım.Prusya kurdum.Düşündüğünüz gibi değil kısaca
[+] 1 üye etzel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Sezar cık
CO-OP.
Ara
Sonunda başardım lannn

For glory Imperium Romanum!

NOAvOY.png

Venedik büyük bir gaflete düşüp bana savaş ilan etti yanına cenevizi de almış italyan bebesine bak hele, neyse ki yerli halktan destek geçikmedi bizans milliyetçileriyle beraber kale kuşatıyoruz  :sunglasses: 

YOkXy6.png

Anlık durum içerideki adaları aldım venedik ile cenevizin elinden ama korfu adasını istemedim savaş bittikten sonra isyancılar gayelerinde başarılı oldu korfu adaları da bana geçti  :fire:

Dy2Na3.png
Ara
Efsane bir grafik modu Adını alabilir miyim?
Ara
Siyah sınır çizgileri
Link: http://steamcommunity.com/sharedfiles/fi...=864897025

Alttakiler Beyondtypus adlı harita değiştirme modunun eklentileri ama o modsuzda çalışıyor

Beyondtypus'un eklentisi ülke renklerinin canlılığını arttırıyor [beyondtypus olmadanda çalışır]
Link: http://steamcommunity.com/sharedfiles/fi...=939272319

Beyondtypus'un eklentisi dinlerin harita renklerini değiştiriyor [beyondtypus olmadanda çalışır]
Link: http://steamcommunity.com/sharedfiles/fi...=926336924
Ara
(@Raijin)Spain Colonial VS Germen Power(Etzel)
Kurallar
-Birbirimizin vc sini topraklara katmak yok.Sadece serbest biraktılarak yavaşlatma yapılabilir.
-Birbirimize karşı koalisyona girmek yasak.
-Yıl 1550 artik kimse ittifak bağlantısı yapamaz.
-Ortak vc durumunda vcler topraklara katılabilir.
Not:Benim pc iyi olmadğından sadece telefondan aldığım resimler.

Avusturya ile başlayıp oyun başı Bohemya ve Macar PU aldıktan sonra kültürü Prusya'ya çevirdim.

HRE İçi Rekor Düzeyde Toprak Katılıp Koalisyonun Az Olması
Etkiler
%50 Aforoz cb
%20 Papa olma
%10 Çağ Bonusu
%20 İnfluence İdea
POkX76.jpg

1520 HRE Dağıtmak
QpBbQy.jpg
Aşırı Genişleyen İspanya'ya Masum Halkın İsyanı
MapqvM.jpg
1578 Yıl İtabariyle Siyasi Sınırlarımız
bLDNBj.jpg
[+] 1 üye etzel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-10-2017, 09:47)Probang : @Sezar cık
CO-OP.

Co op mu:)  her seyi kendi yaptı ben hiç müdahale etmedim. Zaten müdahale etmediğim için bu kadar genişleyebildi ya. Tek fark benim Ai ally almamış olmam onunda İngiltere ve Rusya ile ittifak olmasıydi.

edit: suank isyasal harita

ZOk80A.jpg
Ara
@Raijin
Ee işte CO-OP :). Niye alınıyorsun ki? CO-OP olmasa çoktan savaşmıştınız.
Ara
(11-10-2017, 14:49)Josetarr : Sonunda başardım lannn

For glory Imperium Romanum!

NOAvOY.png

Venedik büyük bir gaflete düşüp bana savaş ilan etti yanına cenevizi de almış italyan bebesine bak hele, neyse ki yerli halktan destek geçikmedi bizans milliyetçileriyle beraber kale kuşatıyoruz  :sunglasses: 

YOkXy6.png

Anlık durum içerideki adaları aldım venedik ile cenevizin elinden ama korfu adasını istemedim savaş bittikten sonra isyancılar gayelerinde başarılı oldu korfu adaları da bana geçti  :fire:

Dy2Na3.png

Aslında bu Bizans'ın çok kolay bir yöntemi var.

Tabi bu yöntem son sürüm için geçerli.

Polonya ve Macaristan'la dost olduktan sonra Candaroğullarına saldırıyorsunuz. Aİ claimi veya Core'u olduğu bir toprağa saldırdığınız zaman bize de bir şey çıkar mı diye savaş açıyor. Candaroğullarına annex çakmak yerine vassal haline getirirseniz Osmanlı ile otomatikman savaş haline geleceksiniz. Ama defansif savaş olduğu için tüm müttefikleri favordu toprak vaadiydi uğraşmadan çağırabilirsiniz. 

Eski sürümlerde Osmanlı başlar başlamaz warning atıyordu. Artık yapmıyor.
Ara
@MelaRossa hocam yorumun için teşekkür ederim, Şuan oyunun 1.22.2 sürümünü oynuyorum ve bu sürümde ne yaparsam yapayım polonya müttefikliğe gelmiyor macaristan ile sırbistanı aldım müttefik olarak ardından savaş ilan ettim osmanlıya, tabiri caiz ise göt çatlamasıyla kazandık ama ben toprak sözü vererek davet ettiğim müttefiklerime toprak vermedim onlarda bozdu müttefikliği :D
Ara
Bizansla Osmanlıyı yenmek için bir diğer yol bolca borç alıp Osmanlıdan daha güçlü donanma basmak. Ardından da Osmanlıya savaş açıyorsun. Burada ki kritik nokta Venedikten geçiş izni alıp Negropente de askerleri konuşlandırıp Osmanlının bütün askerleriyle sana saldırmasını beklemek saldıracağı an askerleri gemiyle kurtarabildiğin askeri kurtarıp gemiyle orayı bloke ederek Osmanlının askerini hapsederek bedavadan kuşatma yapmak.
Ara
(12-10-2017, 13:22)ragnarl7 : Bizansla Osmanlıyı yenmek için bir diğer yol bolca borç alıp Osmanlıdan daha güçlü donanma basmak. Ardından da Osmanlıya savaş açıyorsun. Burada ki kritik nokta Venedikten geçiş izni alıp Negropente de askerleri konuşlandırıp Osmanlının bütün askerleriyle sana saldırmasını beklemek saldıracağı an askerleri gemiyle kurtarabildiğin askeri kurtarıp gemiyle orayı bloke ederek Osmanlının askerini hapsederek bedavadan kuşatma yapmak.

Zaten bir nevi öyle yaptım ordu kısmı hariç ordularının yarısını getirdi dede bey bende onları hapsettim adaya diğer ordusunu macarla birleşerek kestik  :smile:
Ara
(12-10-2017, 00:32)Josetarr : @MelaRossa hocam yorumun için teşekkür ederim, Şuan oyunun 1.22.2 sürümünü oynuyorum ve bu sürümde ne yaparsam yapayım polonya müttefikliğe gelmiyor macaristan ile sırbistanı aldım müttefik olarak ardından savaş ilan ettim osmanlıya, tabiri caiz ise göt çatlamasıyla kazandık ama ben toprak sözü vererek davet ettiğim müttefiklerime toprak vermedim onlarda bozdu müttefikliği :D

Polonya eğer Osmanlı'yı rakip eklemişse gelir. Ben de gelmişti. Söylediğim taktikle aldım ama çakal Venedik savaştan sonra saldırdı. Borca harca girip yenebilirdim belki ama ne bileyim devam edesim gelmedi.

Bu arada gerçekten tebrikler. Normalde Osmanlı bu devletleri kolayca yenerdi. Her babayiğidin harcı değil.
Ara
(12-10-2017, 14:59)MelaRossa :
(12-10-2017, 00:32)Josetarr : @MelaRossa hocam yorumun için teşekkür ederim, Şuan oyunun 1.22.2 sürümünü oynuyorum ve bu sürümde ne yaparsam yapayım polonya müttefikliğe gelmiyor macaristan ile sırbistanı aldım müttefik olarak ardından savaş ilan ettim osmanlıya, tabiri caiz ise göt çatlamasıyla kazandık ama ben toprak sözü vererek davet ettiğim müttefiklerime toprak vermedim onlarda bozdu müttefikliği :D

Polonya eğer Osmanlı'yı rakip eklemişse gelir. Ben de gelmişti. Söylediğim taktikle aldım ama çakal Venedik savaştan sonra saldırdı. Borca harca girip yenebilirdim belki ama ne bileyim devam edesim gelmedi.

Bu arada gerçekten tebrikler. Normalde Osmanlı bu devletleri kolayca yenerdi. Her babayiğidin harcı değil.

Aynen hocam venedik çok çakal vallahi  :joy: dedenin savaşı bitince anında savaş ilan etti yanına ceneviz ve vasalları alıp falan. Nasıl başardığıma ben bile şaşırıyorum ama o venedik savaşını da yendim ve etrafımdaki küçük adaları da aldım aslında bir nevi iyi oldu şimdi ise atina oynuyorum bizans ile neredeyse roma imparatorluğu sınırlarına ulaştım sayılır. 

Şuan ki atina oyunum ile dededen bağımsızlık desteği istedim tabii o da hemen kabul etti böylece bizansı alaşağı ettik  :joy: ardından osmanlının müttefiklik bozacağını bildiğimden, bari gitmeden son bir yardımı dokunsun dedim venediğe savaş açtım. Ama nedendir bilinmez venedik macarı falan almış yanına, lakin dedeye işlemez biliyorsun dede ordusuyla 2 3 katı orduları siliyor mapten  :joy: neyse böylelikle adaları da toparladım şimdi aragonla müttefik oldum dedenin saldırmasını bekliyorum. Filo kurup o ada taktiğini uygulayacağım  :joy:

EyJ5QZ.png

Bu da en son bizans sınırları  :fire:

POMPB8.png
[+] 1 üye Josetarr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Atina oyunum yattı, osmanlı bu sefer şaşırtıcı oynadı aragonu savaştan çıkarıp yuttu beni  :reli:
Ara
OP

FF4CD49FC52626878C6BC748155F3042E0671630
[+] 1 üye Dionysos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ecdatı kızdırdık

1GdL8Y.jpg
Ara
(12-10-2017, 21:13)Probang : Ecdatı kızdırdık

1GdL8Y.jpg

Ecdad reyc geçirmiş resmen  :joy:
Ara
OyMa9P.jpg

yz4jo7.jpg

d7bMkr.jpg

Japon İmparatorluğum

1-meritocracy nedir nasıl yükseltilir ?
2- Mandate olayınıda hiç anlamadım zaten 1750 de aldım mingden o kadar tribute yaptım bi türlü yükselmedi bende akısına bıraktım, nasıl yükseltilir ?

ming güçlü olabilir ama son zamanlarda gerçekten yenmesi çok kolay ve çok çabuk manpowerı bitiyor fakat çini yutmak kolay değil , kıyı kesimlerinin devi çok fazla olduğu için 6-7 toprak alınca oe fırlıyo 120 ye öyle öyle anca kıyı taraflarını alabildim zaten. önceden dalsaydım bi ihtimal 4/3ünü yutabilirdim
[+] 1 üye Cayenne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.