EU4 - İmparatorluklarınız
Bu yıla kadar iyi oynayabilmiş miyim?

ZX1E2o.png

XMYXDD.png
[+] 1 üye qiyanax1 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bence iyi oynamışsın. Sanırım arabistanla tüm kahve çıkan yerleri ele geçir diye bir başarım vardı onu denemeye çalışabilirsin.
[+] 1 üye Consul of Time nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
O basarım arabistan ile kahve üretiminde 1. Ol zaten yemen topraklarını aldıktan sonra gerisi kolay en kötü ihtimalle dev basarsın
Je Maintiendrai
Ara
Portekiz, İskandinavya ve Rusya'nın Pu düşmesini bekliyorum. Portekiz muazzam koloniler kurdu, Japonyayı feth etti. Ruslar yine tanrısal güce ulaştı. Dünya Fethi hayal gerçi de, olur da bu üçü pu düşerse neden olmasın. :reli: Macar ve Litvanya tek seferde ve aynı anda annexlendi o güzel oldu. 1759da da İspanyayı annexlemeye başlayacağım. Hatalı davrandığım noktalar oldu, mesela 120bin orduluk Hollandayı sırf bağımsızlık isteği yüksek diye annexledim, halbuki son çağda +5 diplo rep bonusu ve splendidlerden gelen zımbırtılarla özgürlük arzusunu 0'a sabitlemek mümkünmüş. Hre olunca, umarım 1001 province başarımı açılır en azından. Aynı anda beş altı savaş birden başlatmak lazım, 1.5 milyonun üzerinde ordu var hala korkak oynuyorum ya. Hoş agresif oynamak da çok fayda etmiyor çünkü overextension belası var.

oXzXN9.jpg
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 3 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hızlıresim kullanmayın. :'(
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Neden kullanmamamız gerektiğini de söylesene. Ne kullanalım imgur mu kullanalım.
Ara
Hızlı resim sitesinden yüklenen fotoğraflar yurtdışında ikamet eden forum üyeleri tarafından görülmüyor. Bu tamamıyla hızlı resim adlı siteyle kaynaklı. Forumun discord adresine katılıp upload kanalından daha hızlı bir şekilde resim uploadlayabilirsiniz. Böylece paylaştığınız resimleri tüm üyeler rahatlıkla görmüş olur.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(24-11-2018, 20:01)Consul of Time : Bence iyi oynamışsın. Sanırım arabistanla tüm kahve çıkan yerleri ele geçir diye bir başarım vardı onu denemeye çalışabilirsin.

(24-11-2018, 21:46)Lostonmegar : O basarım arabistan ile kahve üretiminde 1. Ol zaten yemen topraklarını aldıktan sonra gerisi kolay en kötü ihtimalle dev basarsın

Aldım o başarımı
Ara
Adamların hanedanı inatla değişmedi yüzyıllar boyu. Helal olsun koca yürekli Ruriklere. :grinn: 8 tane başarım aldım ki biri çok istediğim 1001 provinces başarımıydı. 1250 falan province oldu HRE olunca.

QLg5ZG.jpg

9apz2r.jpg

grLgZb.jpg
[+] 2 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-11-2018, 13:10)Zebercet : Neden kullanmamamız gerektiğini de söylesene. Ne kullanalım imgur mu kullanalım.

3257740e3c905b9b8754ef9cb104ac9e.png
Ara
Ya kardeşim sırf sen çıkıntılık yapıyorsun sen istiyorsun diye alışkanlığımızı mı değiştirelim. Çok ekstra merak ediyorsan dns açarsın biz Türkiyede her işimizi böyle yapıyoruz kusura bakma.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-11-2018, 23:28)Zebercet : ...

Hangi idealar kullandın
Ara
(25-11-2018, 23:40)Zebercet : Ya kardeşim sırf sen çıkıntılık yapıyorsun sen istiyorsun diye alışkanlığımızı mı değiştirelim. Çok ekstra merak ediyorsan dns açarsın biz Türkiyede her işimizi böyle yapıyoruz kusura bakma.

Kardeşim ortak bir alanda paylaşım yapıyorsun sadece herkesin görebileceği şekilde atarsan iyi olabileceğini söylüyorum. Bu kadar agresif olmana gerek yok istediğini yap karışacak değilim zaten.
Ara
(25-11-2018, 23:59)Alduin :
(25-11-2018, 23:28)Zebercet : ...

Hangi idealar kullandın
Şöyle bir şey yaptım. Diplomatik şart gibi bir şey zaten oyun başı. Quantity de sürekli savaşacağımız için gerekiyor. Shadow Kingdom olsun pu savaşları olsun. Protestanlar yüzünden dini idea açtım ancak ben zannediyordum ki deus vult cbsi sınırım olmayan prensliklerde bile işleyecek, yine sınır çizip claim atarak ya da cbsiz kafalarına vurmak zorunda kaldım. Dördüncü idea olan savunmadan gelen moral bonusu erken dönemde çok fayda sağlıyor. Influence annex için elzem. Hümanizmi isyanlar yüzünden açtım ona rağmen burnum boktan çıkmadı. Nitelik yerine saldırı açsam yüzde 20 kuşatma bonusu daha fayda sağlayacaktı orada hata yaptım. 8 seviyeli Viyajanagar kaleleri kabız etti. Son dönemde de belki bir blob denerim diye admin idea açtım ama pek de gerekmedi aslında. Din savaşlarının patlamasına olanak tanımadan prenslikleri dini baskıya zorladım. Crusader Kingsdeki veba gibi yayılıyorlar hre içinde çok korkuyorum öyle olunca. :flushed:

atomx.jpg
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
654dd086c7.png
Ara
Arkadaşlar Castilla Fransa ve ecdad ile defalarca oynadım dün yeni bir oyun açmak istedi canım, gittim burgundy açtım, 3 tane pu su var başlangıçta, biraz acemi olduğum için Austria Bohemia ve Castilla yı Ally edindim, diplo slotlarını doldurdum hemen. Hedefim fransa ve İngiltere'ye sıfırlamak. Kendim için zor bir hedef koydum, bunu gerçekleştirme için tavsiyeleriniz nelerdir, az Toprak ile dev basma odaklı mı fetih odaklı mı gitmeli? sürekli kaçamak savaşıyorum bu iki babayiğitle, bir de hre de ilerlerken Austria tipleriyle uğraşıyorum.
Ara
Hiç burgundy ile oynamadım ancak sana birkaç tavsiye verebilirim. Aragon'un Fransa'dan toprak istediği bir oyunda Aragon ile ittifak başlayarak Maine eventi geldiğinde Fransa'ya Aragon'a toprak sözü vererek savaş açabilirsin. Tabi toprak sözü versende hiçbirşey verme. :')
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mare Nostrum; Great Britain -> Roman Empire

20181128014107_1.jpg
[+] 3 üye Awake nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Awake, harita moduna bayildim. Rica edersem hangi mod oldugunu soyleyebilir misin?
Ara
(28-11-2018, 01:44)Awake : Mare Nostrum; Great Britain -> Roman Empire

20181128014107_1.jpg
Tebrikler, yalnız çözünürlüğe bakılırsa yüksek kalibreli bir cihaz ile oynuyorsunuz. :)

(27-11-2018, 01:31)ingenierocivil : Arkadaşlar Castilla Fransa ve ecdad ile defalarca oynadım dün yeni bir oyun açmak istedi canım, gittim burgundy açtım, 3 tane pu su var başlangıçta, biraz acemi olduğum için Austria Bohemia ve Castilla yı Ally edindim, diplo slotlarını doldurdum hemen. Hedefim fransa ve İngiltere'ye sıfırlamak. Kendim için zor bir hedef koydum, bunu gerçekleştirme için tavsiyeleriniz nelerdir, az Toprak ile dev basma odaklı mı fetih odaklı mı gitmeli? sürekli kaçamak savaşıyorum bu iki babayiğitle, bir de hre de ilerlerken Austria tipleriyle uğraşıyorum.

Ya burgundy ile her şey güzel gidiyordu, fransanın iki zor savaşla gardını düşürdüm, sene 1600 oldu ama 50 yıl içinde bitirecektim fransayı, yaptığım bir hıyarlıkla save çöp oldu :) policy de form Netherlands gördüm basayım dedim :) ülke yüzde 90 küçüldü üstelik toprakların da neredeyse tamamı Fransa Core u imiş kendi elimle, bitirmek için kan ter ve gözyaşı döktüğüm fransayı 3.great power yaptım ya:) acemilik işte. Policy lerin abv :(

Vijayanagar açtım şimdi :)
[+] 1 üye ingenierocivil nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: taylanhavertz, 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.