EU4 - İmparatorluklarınız
RrOMv6.png

Napoli, Kırım, Ramazan ve Suriye vassallarım. Bundan sonraki hedefim Basra, ondan sonra da moskof gavurunun üstüne yürüyecem.
[+] 1 üye süleyman maik nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
8aNVQA.jpg

YQOYJA.jpg

Buda  time please

[+] 3 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Efenim şanlı Hasan Keyf devleti artık bir cihan imparatorluğudur. Keyfimize diyecek yok.

16G1ZD.jpg
[+] 5 üye burkia nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yıl 1544, aradan geçen 100 yılın ardından, Kutsal Roma İmparatorluğu  Fransa, İspanya, İngiltere, Polonya-Litvanya, Rusya ve Osmanlı'nın yükselişine seyirci kalmıştır. Kutsal Roma İmparatorluğu ülkeleri, etrafında yükselen bu güçlerin yanı sıra Asya'nın gizli güçlerine karşı Avusturya'ya tam bağlılıklarını bildiren reformu kabul ettiler ve Dünya fethi yolundaki ilk adımlarını atmış oldular.

1544a.png

...

1544b.png
[+] 3 üye adanalı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İsveç, Finlandiya, Hırvatistan, Eflak, Boğdan, Transilvanya vs.'yi nasıl kattın HRE'ye?
Sic Parvis Magna
Ara
(27-01-2019, 18:10)altnkurt : İsveç, Finlandiya, Hırvatistan, Eflak, Boğdan, Transilvanya vs.'yi nasıl kattın HRE'ye?

Savasip aldım, HRE'ye ekleyip yeniden bağlı olarak ortaya çıkardım.

Bu arada, bu seriye TEK TUŞLA DÜNYA FETHİ adını verdim. Serisin videolarını düzenleme aşamasındayım, yakında youtube yükleyeceğim.
Ara
Bugün galiba şanslı günümdeyim bir Avustur oyunu açayım dedim. Gelen komutan efsane. Bohemya'nın üstüne yürümeye hazırım. Daha sonra Macar PU'ya düşecek. Ardından İtalya'da Kutsal Roma İmparatorluğunun kalıcılığını sağlayacağız. İlk idea olarak ne almalıyım bu arada?
8aYmXV.png
[+] 1 üye KorkusuzTürk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
inf. veya qual almalısın benca
Ara
(27-01-2019, 23:17)KorkusuzTürk : Bugün galiba şanslı günümdeyim bir Avustur oyunu açayım dedim. Gelen komutan efsane. Bohemya'nın üstüne yürümeye hazırım. Daha sonra Macar PU'ya düşecek. Ardından İtalya'da Kutsal Roma İmparatorluğunun kalıcılığını sağlayacağız. İlk idea olarak ne almalıyım bu arada?
8aYmXV.png

diplomatik almalısın çünkü italyadaki toprakları aldığın zaman fazla ae alıcaksın bu tekrar imparator seçilmemene yol açabilir
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bizim 150k civarı koalisyon güçlerinin ise 400k ya yakın ordusu var uğraşmalı mıyım yenebilir miyiz

pb6PPN.jpg
Ara
(28-01-2019, 20:58)RawWrath : Bizim 150k civarı koalisyon güçlerinin ise 400k ya yakın ordusu var uğraşmalı mıyım yenebilir miyiz

pb6PPN.jpg

Ben daha düşman ordusu benimkiyle aynı büyüklükte olunca telaşlanıp kaybedeceğim korkusuna kapılıyorum sen nasıl kendinden 2 kat büyük orduyla uğraşabileceğini düşünüyorsun :P
[+] 2 üye FokluGeneral nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
HREnin neredeyse tamamı gelmiş. Boş boş toprak siegeleyecekler bence rage quit+koalisyon öncesi save yapmalısın
[+] 1 üye Pars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20190129225758_1.jpg

Tutabilirmiyim sizce :D
[+] 5 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-01-2019, 20:58)RawWrath : Bizim 150k civarı koalisyon güçlerinin ise 400k ya yakın ordusu var uğraşmalı mıyım yenebilir miyiz

pb6PPN.jpg

Opmlerin olduğu bir koalisyonla ugrasilmaz..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(25-01-2019, 21:48)kurtulus : bu sefer güzel oldu galiba yorumlarınızı bekliyorum
mMJo6P.jpg

6ayN1l.jpg
Yanlış anlama ama olum bir şey yapmamışsın ki?Bi Bizans'ı yıkmışsın?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Bilmez misiniz bir Bizans seferi bir de Arnavutluk seferi Osmanlı'yı en çok uğraştıran seferlerdir.
Ara
@burkia
Bizans seferinin nesi uğraştırıcı?Gözüm kapalı yıkarım Osmanlı'yla Bizans'ı.
Arnavutluğu da girmemiş @kurtulus adlı arkadaş.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Osmanlı , İskender bey sağ iken Arnavutluğu fethedememiştir, bir çok kez İskender bey Osmanlı ordularını geri püskürtmüştür.

İskender Bey Osmanlıya II.Murad zamanında rehin gönderilmiştir ve müslüman olup İskender adını almıştır papadan ve italyadaki devletlerden aldığı yardımla arnavutluğu ayakta tutmuştur.Babası Arnavutluk Kralıdır
yani burkia gerçekte olanlardan bahsetmiş eu4te olanlardan değil @Filsuk
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Son yediğim koalisyon yüzünden sıkıldım ve burada bıraktım rahat bir şekilde yenerim ama küçük devletler falan uğraşmak istemiyorum zaten 5. falan koalisyon savaşım olacak ama sıktı

9aNGWo.jpg

ADz38z.jpg

RrDQ8Z.jpg
Ara
daha çok erken zamanlar rahatça yenebilirsin niye bıraktın ki?
[+] 1 üye Pars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.