EU4 - İmparatorluklarınız
https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...2001064671
Ara
nsk9ZY.jpg
[+] 2 üye Muhafız nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben bu başarım için yeni yamayı bekliyorum. Yeni renk ile harika olacak.
Ara
Yeni rengini nasıl bulabilirim?
Ara
(20-02-2020, 19:07)Muhafız : Yeni rengini nasıl bulabilirim?

https://forum.strategyturk.com/konu-gunl...ni-ulkeler
Ara
nDUkRb.jpg
[+] 1 üye Muhafız nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Moğolistan-Yuan-Moğol İmparatorluğu. Çok eğlenceli bir oyun oldu herkese Moğolistan ile oynamasını tavsiye ederim 400 devolopment'a ulaşınca minge korkmadan saldırın. Ordularınızı birbirine yakın tutun beijing'i kuşatın mingle savaşana kadar para biriktirin her yeri yıkın yağmalayın savaşın sürekli. Bu oyuna devam edeceğim.
nyGVPV.png
[+] 2 üye KorkusuzTürk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
yeni geliştirici gunluk ne zaman cikiyor
Ara
ImhRYC.jpg
8HMLtr.jpg

Arkadaşla iddiaya girmiştik. Hard zorlukta big blue blob başarımı yaparsın yapamazsın diye. Ben kazandım :))
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
[+] 1 üye Türk Şad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
7ADBDB3B9B19A7392AAA93E2940B7D7A0D93101A
[+] 6 üye Anzavur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Anzavur
nasıl bir yol izlediniz ?
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
(15-03-2020, 10:03)KARTAL : @Anzavur
nasıl bir yol izlediniz ?

England ile ally olup İskoçya ve İrlanda'yı toplayabildiğim kadar topladım, bi yerden sonra beni rival alınca, kötü günler için ilişki geliştirdiğim rivalları (Fransa ve Castile) ile ally oldum, daha sonra Portekiz de ally oldu, 1480 gibi Burgundian Inheritance eventi gerçekleşmiş şekilde Fransa pu düştü şansıma. O dakikadan sonra oyun açıldı, artık başarımın geleceğini bildiğim için daha rahat oynadım, önce İtalya ve Balkanlar'a doğru büyümeye başladım, İspanya da rival seçince İberya'ya doğru büyüdüm. Bu sürede Mamluks ve Cw allyım oldu ve yaklaşık 200 yıl sonra savaşarak Cw'ı da pu aldım. Sonra da sadık müttefikim olan Memlüklere ihanet etmemek için Kıbrıs harici tüm Avrupa'yı aldım.

Bu arada savede United States ve Mexico benden sonraki en güçlü devletler, kolonist devletleri annexlemediğim için Pasifik Adaları'nda yaşamaya devam ediyorlar ve kolonileri serbest kaldı.
[+] 1 üye Anzavur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
rXEq1V.png

SJoEYP.png

7XRMpc.png

Şirvan devletine saldıran osmanlıların hazin sonu...
[+] 1 üye Ferid37 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
fZ0Ddy.jpg

bm3NLV.jpg
Ara
JY0ReP.jpg
JY0nPq.jpg
JY0EXN.jpg

400 saatlik bir EU4 oyuncusu olarak, Otto ile 1600'ü geçtiğim ilk 1821'e vardığım 2.Oyun

5000'ü biraz aşkın development var. Fas ve Makuria vassal, Pakistan'da ve Lübeck'te de client state kurdum. 

İnşallah ilerideki Osmanlı oyunlarında tüm Akdeniz sonra WC  :tongue:
[+] 4 üye FokluGeneral nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kötü değil.
Vija oyuncu muydu ?
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
(21-03-2020, 14:04)KARTAL : Kötü değil.
Vija oyuncu muydu ?

Hayır. Ben de çok şaşırdım AI Vija'nın böyle büyüdüğüne, en son 350k civarında bir ordusu vardı adamların.
Ara
OIRAT 1513

Rusya'yı dize getirip dört beş büyük güce yem ettik. Novgorod Korchin Donghai tribütümüz. 

Ming'i çok geç parçalayabildiğim için ancak şimdi tam manasıyla Çin'i fethedebileceğim. 1550 olmadan Çin'in kalanının üçte ikisini fethedeceğimi düşünüyorum. Alaska'ya koloni atıyorum. Sibirya'yı dış güçlere kapadığım için ve ahım şahım bir yer olmadığı için orayı sonra kolonileştircem. Beijing ahalisini Alaska'ya sürgün ediyorum ahahaha. Gitsinler orada yaysınlar virüslerini. Şu Uzbek'i falan toparlamam lazım. Çağatay vs.

Oirat'la oynamak inanılmaz kolaylaşmış. Asya'nın yarısına permanent claim veriyor daha nolsun. Muazzam bir şey. 15-20 puana ne şehirler coreluyorum. Üstelik sürekli şehir yaktığım için puan sıkıntısı da çekmiyorum.

Tek sıkıntı ekonomi. Her ay 10 ila 15 arası açık veriyor. Sebebini bilen bulabilen olursa şükela olur.

SJxmY6.jpg
[+] 2 üye hadjibaba nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
güzeel olmuş
Ara
(23-03-2020, 03:53)alpth : OIRAT 1513

Rusya'yı dize getirip dört beş büyük güce yem ettik. Novgorod Korchin Donghai tribütümüz. 

Ming'i çok geç parçalayabildiğim için ancak şimdi tam manasıyla Çin'i fethedebileceğim. 1550 olmadan Çin'in kalanının üçte ikisini fethedeceğimi düşünüyorum. Alaska'ya koloni atıyorum. Sibirya'yı dış güçlere kapadığım için ve ahım şahım bir yer olmadığı için orayı sonra kolonileştircem. Beijing ahalisini Alaska'ya sürgün ediyorum ahahaha. Gitsinler orada yaysınlar virüslerini. Şu Uzbek'i falan toparlamam lazım. Çağatay vs.

Oirat'la oynamak inanılmaz kolaylaşmış. Asya'nın yarısına permanent claim veriyor daha nolsun. Muazzam bir şey. 15-20 puana ne şehirler coreluyorum. Üstelik sürekli şehir yaktığım için puan sıkıntısı da çekmiyorum.

Tek sıkıntı ekonomi. Her ay 10 ila 15 arası açık veriyor. Sebebini bilen bulabilen olursa şükela olur.

SJxmY6.jpg
Advisor kullandığın için ve koloni attığın için ekonomi kaldırmıyor. Benim Moğol oyunumda öyleydi. Çin'e inince biraz düzelirsin Özbekte iş yok Timurlarda,Çinlilerde para var. Sürekli Raze attığın için ekonomi çok sıkıntı olmaz. O razelerle başkentine devolopment bas. Enstitüleri benimse
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.