EU4 - İmparatorluklarınız
@Alduin misal Ana ticaret nodeunu İstanbula'a alıp bölgeye direk veya dolaylı olarak gelen diğer tüm ticaret bölgelerinde transfer trade desen İstanbul'da tüm parayı toplayıp çok iyi para kazanabilirsin.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu seferde Karaman alıp Memlük ve Osman arasına tampon bölge oluşturdum. Aynı anda 2'siyle birden müttefik olmayı başardım. Bu sefer Osman'ı tamamen Anadolu'dan uzak tuttum. Ben böyle bir şey yapıncada adam Avrupa'nın içinden geçti gerçi. :D Beraber Rusya'ya falan daldık %80 War Score falan oldu inanılmaz. :D Bu aşağıdaki attığım fotoğraflar Rusya savaşından önce. Oyunu bitirince son halinide atıcam. Ayrıca Timur'u dirilttiğimide söyleyeyim. Oyun sonu aşağıdakinden çok daha ilginç bir tablo olacak. :D

RD4Pl7.pngpnaWpr.pngk6aWyq.png
[+] 2 üye _[Emre]_ nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-08-2018, 16:39)Aytaç : @Alduin misal Ana ticaret nodeunu İstanbula'a alıp bölgeye direk veya dolaylı olarak gelen diğer tüm ticaret bölgelerinde transfer trade desen İstanbul'da tüm parayı toplayıp çok iyi para kazanabilirsin.

Gerçekten ciddi ciddi ülkenin gelir açığını kapattı.
Normalde hep ekis veriyordu ekonomi, ticaret merkezini istanbula alıp, halepin ticaret rotasını istanbula yönlendirdim semerkanddan gelenleride tüm ticaret akışını istanbula yönlendirdim ve ciddi bir gelir elde ettim şuan ekonomi bildiğin düzeldi. Sağol.
[+] 1 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
 Uzun zaman sonra Avusturya oynayayım dedim, CW'de Habsburg var ve Kutsal Roma kurmak için 2 reform kaldı. Bakalım nereye gidecek.
[+] 3 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Make Byzantium Great Again!(Osmanlıyı yenene kadar canım çıktı.)
7823incid7137750.png
[+] 3 üye KorkusuzTürk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oh be sonunda bitti :D Bu arada ilk defa bir Eu4'te oynadığım ülke ile oyunu bitiriyorum.
Bu ilk yıllarda persi kurana kadar canım çıktı ama eğlenceli bir oynanış oldu, ilk başta ajamla başladığım için dünya fethi yapamadım, e tabi persi kurana kadar harcadığım zaman :D dünya fethi için ilk baş büyük devletle oynamak şart gibi. Ama dünya fethi herşey değil oyun böylede çok eğlenceliydi.
Son yıllarda ruslarla amansız bir mücadele içine girdim adamlar sibiryaya 90K asker göndermişler manyaklar, heryerden askerleri çıkıyor ama e tabi koskoca persiz o kadar ordumuz var haliyle doğal olarak kesip biçtik :D
8z351n.png
3z3Mv9.png
[+] 6 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Evet oyunu bitirdim. Haritanın son halini göstermeden önce küllerinden yeniden doğan ancak ben ve Rusya'nın haritadan tekrar sildiği Timur Abi'yi saygıyla anıyoruz. :D

Oyunu Great Powelarda 5. sırada bitirdim ama Selçuklu kurmak Osman Abi'nin batıda işi iyice abartıp HRE'yi yok etmesiyle imkansızlaştı. Adam 500K ordu basabiliyordu beyler 1750'de napayım. :D

LDX6Xo.png
6NEj0P.png
[+] 5 üye _[Emre]_ nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20180907034114_1.jpg

20180907034121_1.jpg

1.26 ilk oyun başlangıcım. Mughal son derece güçlü gözüküyor. Nepal rengi değişmiş.
Ara
20180908045947_1.jpg

20180908050013_1.jpg

İngiltereye çıkabilsem wc kesin gibi de şu donanmayı aşmak imkansız. :'(
Ara
Hepsini aynı yerde tutmuyordur ki, biraz şansla fırsatını bulup ana karaya çıkamaz mısın? @Aeschyli
Ara
@Aeschyli , Humanist mi aldin? Zira ben religious almistim blob yapamiyordum.
Ara
Naval idea alabilirsin askeri, hepsini bir yerde tutmuyordur pashanın dediği gibi. Denemeden bilemezsin :)
Ara
eu4_317.jpg
Ryuku WC denemem.Oyuna başlamam aşağı yukarı 2 saat sürdü ama sonunda değdi.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 14 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Menars rehberini merakla bekliyoruz.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tebrik ederim ben 3 denemede başaramamıştım.
Ara
(08-09-2018, 10:23)menars : Ryuku WC denemem.Oyuna başlamam aşağı yukarı 2 saat sürdü ama sonunda değdi.
İlk Wc'nin Ryukyu olması da güzel olmuş :D Rehber gelmezse buralar yıkılır hocam :)
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
ec3e455bc6.jpeg
[+] 6 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Evet arkadaşlar ironman deneyimim dramlarla devam ediyor hemde ne dramlarla
Ecdad yine zafer kazandı
eu4_21.png
Edit: Ardından alt -f4 Şuan tekrar oynuyorum hırs yaptım polonyayla daha güçlü bir şekilde oynayacağım ve ecdadı yeneceğim
Ara
@Alduin Polonya ile full ordu kalitesi üzerine yoğunlaşıp. İdea setini tamamladıktan sonra sahip olduğun kalite ile Osmanlı'yı bile wipelayabilirsin. Üzücü bir oyun olmuş. Osmanlı baya büyümüş.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-09-2018, 22:30)Aytaç : @Alduin Polonya ile full ordu kalitesi üzerine yoğunlaşıp. İdea setini tamamladıktan sonra sahip olduğun kalite ile Osmanlı'yı bile wipelayabilirsin. Üzücü bir oyun olmuş. Osmanlı baya büyümüş.

Açıkçası ilk deneyimim ve iron man olduğu için gerçekten çok acemice oynadım. İsyancıların commonwealthı pu'luktan çıkarabileceğini dahi bilmiyordum.
25k osmanlı ordusu benim 40k'lık orduyu yeniyordu moral nedeniyle.
Hatalarımdan ders çıkardım ve şuan oyuna tekrar başladım.
Açıkçası bende artık askeri idealar üzerinde duracağım. Quality, quantity ve moral arttıran hangi idea varsa artık onlardan medet umacağız.
[+] 1 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 5 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.