EU4 - İmparatorluklarınız
Tutabilirsen ne ala. Aragon ve Napoli'de gelince o ld'nin kaça fırlayacağını tahmin etmek istemiyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
Ejdat. Daha 70 yıl var Fransa ve Ethiyopyadır, İtalya'da kalan Malta ve Papalıktır toparlayabilirim ama sıktı.

20181025122033_1.jpg
[+] 2 üye Awake nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Laptoptan almıştım text tearing için kusura bakmayın paradox utansın. Legit ironman :rofl:
Ads-z.jpg
[+] 1 üye fff7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Nasıl?Norse Osmanlı?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Customda çakma Otto yapılmış olabilir veya mod da olabilir. İdealar da değişik çünkü, moral falan var.
Ara
Çakma Osmanlı yapma ihtimalı 0 çünkü oyunda zaten var olan devletlerin adını tekrar koyamıyorsun(Örnek:Holland,Byzantum,Poland,England)
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
https://mega.nz/#!6oci3Kra!2YQD26sLN6rKZ...5bEjPRvu-M
Alın oynayın ironman legit yazdım o kadar. v 1.27.2.0 (f496) gerekir.
Edit: Exploit denedim beyler fazla takılmayın. Ironmande/mpde hile hurda olmaz kafasındakilere cevaben gönderdim.
[+] 1 üye fff7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Koalisyondan sonra Bizans. Sırbistan'daki tüm hak iddialarım kaybedildi. Floransa serbest kaldı. Litvanya Kırımla aramı bölen toprağı aldı. 1608'den sonra intikamım acı olacak. Lucca başlatmıştı koalisyonu...image.php?di=E2PT
[+] 3 üye KorkusuzTürk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
timurla ilk 10 yıl
f1d6c190f4.png
[+] 1 üye adanalı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
hayatımda oynadıgım en sanssız oyunlardan biriydi. en iyi rulerim 2-2-4 tü. bi de rivallerim olan cw-fransa ally oldu tüm oyun. ufak allylerine savaş açıp defalarca aralarını bozmama rağmen tekrar tekrar ally oldular. bi de ilk defa bu oyunda yaşadığım bir şey oldu, sanıyorum bu son patchle alakalı olabilir. fransa ve cw sürekli genişleme yerlerimdeki ülkelere garanti attı. venedik-fransa ally oluyor, aralarını bozuyorum, bu sefer fransa venedige garanti atıyor. yapay zekanın böyle şeyler yapması ilginç ama güzel. 

1600lerin sonu 1700 lerin başı gibi tam roma kurma hayali kurmaya başlarken çat diye avusturya pu'ya düştü. aslında bu da bi şanssızlıktı. italyaya yayılmış, viyanayı elinde tutan bir avusturyanın benim pu'ma düşmesi roma için şanssızlıktı. tabi pu'yu bozup saldırabilirdim(hala saldırabilirim aslında) ama hevesim kırıldı o andan itibaren. 

daha sonra da britanya ferrara'yı pu'ya aldı. zaten onu da gördükten sonra artık kasmadan oynamaya başladım. ama keyifliydi. bu ikinci bizans oyunum ilkine nazaran daha az ilerleyebildim ama daha çok keyif aldım diyeiblirim. bütün oyun cw ve fransanın arasını bozmak ve etrafıma attıkları garantileri bozmaya calısmakla geçti. sürekli bir savaş hali... 

45049763_1873980355989405_27103554544913...e=5C7C30A8
[+] 2 üye Carpathia nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
50 yıl var halen roma kurulabilir. Bence denemelisin.
Ara
bizans oyunumu bitirdim. roma gelmedi. britanyaya çıkamadım. çıkabilseydim gelmişti. adamların 1000 gemisi vardı bunların 250 tanesi heavy shipti. 1-2 kere çıkarma denedim ama 300-400 tane gemimi batırdılar. başa çıkamayacagımı anlayınca saldım zaten. bi 100 sene daha oynasam o ingiliz donanmasını yine yenemezdim... :)

roma imparatorlugunu resmi olarak kuramasam da başkenti romaya taşıyıp kendi kendimi roma imparatoru ilan ettim :P roma'yı da greek kültürüne çevirdim.

443A89460B965E548F6E92242A4A048F69B120A0

[+] 3 üye Carpathia nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
"Sailor Mon"

Denizci İmparatorluğu :D

30fd335578.jpeg
Ara
ekonomi bizim işimiz..

DDz1NZ.jpg
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 2 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@jax61 güzel ekonomi kurmuşsun. Eline sağlık. TClerin nerflenmesi şart ama. Zaten hindistandaki toprak sayısı da arttı. Her oyun tc kuran ihya oluyo.
Sic Parvis Magna
Ara
trade company ler şuanda eu4 de meta durumda katılıyorum. yine de keyifli oluyor kurmak :)
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
20181102233934_1.jpg

Hayatımdaki en iyi Fransız açılışı oldu. VI Charles'in hayata dört kolla sarılması, 5 6 6 varis bırakması ve üst üste iki kez -20% agresiflik veren eventin gelmesi sayesinde en ufak bir koalisyon savaşı yapmadım. Burgundy eventinin yaşanmaması, 5 6 6 krala 1 0 2 eşi yüzünden iğrenç bir varis bırakıp otuzunda ölmesi ve İberian Wedding'in 1450'de yaşanması gibi ufak talihsizliklerden yaşasam da, Bohemya tahtı için Wurttemberg gibi bir devletle savaşmam çok mutlu olmama neden oldu. 

20181102233908_1.jpg

Bu da agresif genişlememiz. 
[+] 4 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-11-2018, 23:53)Onur34 :
20181102233934_1.jpg

Hayatımdaki en iyi Fransız açılışı oldu. VI Charles'in hayata dört kolla sarılması, 5 6 6 varis bırakması ve üst üste iki kez -20% agresiflik veren eventin gelmesi sayesinde en ufak bir koalisyon savaşı yapmadım. Burgundy eventinin yaşanmaması, 5 6 6 krala 1 0 2 eşi yüzünden iğrenç bir varis bırakıp otuzunda ölmesi ve İberian Wedding'in 1450'de yaşanması gibi ufak talihsizliklerden yaşasam da, Bohemya tahtı için Wurttemberg gibi bir devletle savaşmam çok mutlu olmama neden oldu.

20181102233908_1.jpg

Bu da agresif genişlememiz.

İngiltereye nasıl çıktın bi anlatır mısın benim gibi bir noob eu4 oyuncusuna.
Ara
(03-11-2018, 01:22)Alduin : İngiltereye nasıl çıktın bi anlatır mısın benim gibi bir noob eu4 oyuncusuna.

İlk olarak Castil ile ittifak oldum. Normalde Maine Eventini beklemeni önersem de, iki devler toprak karşılığında savaşa katılınca ve İngiltere sadece Portekiz ile ittifak olunca ve bir de İngilizler'in İsveç'in bağımsızlık savaşı na girdiğini fark edince  beklemeden savaşımı açtım. İngilizler Donanmayı Danimarka'ya gönderdiği ve Danimarka bir sürü küçük ama bol gemili Alman Pirensliği ile ittifak olduğu için ana kara bittikten sonra İngiliz karasına rahatlıkla çıktım. Tabi sonra donanmaları gelince Castilya-Fransız birleşik armadasını yendi ama ordularım karaya çıktığı için fazla sorun yaşanmadı. Anlaşmada Calais dahil bütün ana kara topraklarını ve Kent'i aldım. Ondan sonrası da malum. Ama sana önerim event ile savaşacaksan -benim de önerim bu yönde- İskoçya'yı -kara ve deniz savaşlarında oyalaması için-, Castilya'yı -donanması için- ve birkaç tane daha iyi donanmalı -belki Danimarka- ülke ile ittifak olman. Ana karaya çıkınca zaten rahatlıkla bitirebilirsin işini.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1000 saatten sonra hayatımda ilk defa polonya oynamaya karar verdim. bohemia-hungary-saxony pu. fransa ally. 

aristocratic+espionage ile şu an %68 cavalry combat ability var. 3. idea olarak quality açtım. %10 da ordan gelse %78

o zaman herkese bu parçayı armağan ediyorum; 

2CA35A0BCC69C9F83BA62C0517F98536E46FD14C

14F568EF7578F13DEC816D09539282B85748DEF6
[+] 2 üye Carpathia nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.