EU4 - İmparatorluklarınız
bD6vzV.jpg
57yN5q.jpg
d3BLyL.jpg

Kastilya ne güzel işgal ediliyor.İlk kuzey afrikaya yerleşirim diye düşünüp oraya çadır attımda baktım castilya daha bereketliymiş.
[+] 3 üye lortcush nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Müttefiğin niye yok?
Ara
Müttefiğe ihtiyacımız mı var gardaş.

1500 lerde orda öyle sabit duran aragonun müttolara ne yaptığınıda gördüm.

0nzZRR.jpg

Buda yıkılmadan önce oluşturabildiğim en geniş sınırlar Fransa saolsun her zaman iberyaya yardırırdı ben oynayınca kılını dahi oynatmadı.
Ara
Son durumu:

A7zd0X.jpg

Avusturya bana sınır olduğu anda ilişkiler +200 iken dostluğu kesip üstüne bide royal marriage yi bozunca bir anda düşman olduk.Polonya ile savaşa girdiler benim sayemde bu kadar büyümüşlerdi :/

Ülkeyi Protestanlığa geçirdim.Pomeranya imparatorumuz ne yapsak geri istiyor HRE ile aram baya açık.nerdeyse her ülke kırmızı oldu.
Fransa müt olduğu için rahatım kimse dalamaz kolay kolay.

0nzo4W.jpg
Ara
rM5BQa.jpgDaha devam etmem galiba yapacak bir şey kalmadı.
Ara
Oo Osmanlı'nın yönetimini Farslar ele geçirmiş.
G0kMNN.png
Ara
Ottoman persia ne kadar büyükmüş.
Ara
Bir ara "İlginç Görüntüler" sayfasındayım sandım.
Ara
Normalde resmi İlginç Görüntülere atacaktım da daha fazla devam etmeyeceğim için oyuna  buraya atayım dedim.
Ara
(26-03-2016, 11:50)S.P.Q.R : yapacak bir şey kalmadı.

Yapacak bir şey kalmadı mı? Sınırlarını düzeltmeye ne dersin yakışıklı?
G0kMNN.png
Ara
40 bin Fransaya ya da 60 bin askeri olan Osmanlıya 500 bin kişiyle saldırınca pek zevkli olmuyor :(
İtalya'ya falan dalabilirim belki de pek istemedi canım devam etmek. Hiç degilse bir kaç güçlü devlet olaydı Rival falan bile seçilmiyor yani. Aslında Amerika'da koloni falan var da ona devam etmeye de üşeniyorum. Sağolsun Gelre benim için kolonize etmiş.
Ara
(26-03-2016, 11:50)S.P.Q.R : rM5BQa.jpgDaha devam etmem galiba yapacak bir şey kalmadı.
İstanbulu niye almadın?
Ara
Biraz adm teknoloji sıkıntım vardı da nedense alasım gelmedi. Aslında geri kalsam da pek bir şey olmazdı ama takıntım var teknolojide geri kalamıyorum.
Bu arada Austria iken HRE'yi kurana kadar hiç gemim yoktu :S
Ara
(26-03-2016, 16:21)S.P.Q.R : Biraz adm teknoloji sıkıntım vardı da nedense alasım gelmedi. Aslında geri kalsam da pek bir şey olmazdı ama takıntım var teknolojide geri kalamıyorum.
Bu arada Austria iken HRE'yi kurana kadar hiç gemim yoktu :S

İç güdülerine göre oynayan ilk strateji oyuncususun ._.
[+] 1 üye CelilOguz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bende teknolojide geri kalmamak için ideaları açmıyordum  :')
son brandenburg campaignimde sistemi kurdum şimdi hem en ileri teknoloji bende hem ideaları açabiliyorum :D
Ara
2BF3CFB4473F9C0FA924310ABA12E43F9C3026CB
Bu da benden gelsin. Oynadığım en zevkli oyunlardan biriydi. CW ile başlarda iyi anlaşıp Osmanlıya karşı seferler düzenlesek de sonradan aramız bozuldu son 50 yıl onunla savaştım biraz ama hiç zorlamadı o da. Osmanlı zaten teknoloji olarak aşırı gerideydi 50 k asker ile 80k ya kafa atsam da yok ediyordum.
Feed Your Head !!
Ara
(26-03-2016, 19:51)Oberhauser : 2BF3CFB4473F9C0FA924310ABA12E43F9C3026CB
Bu da benden gelsin. Oynadığım en zevkli oyunlardan biriydi. CW ile başlarda iyi anlaşıp Osmanlıya karşı seferler düzenlesek de sonradan aramız bozuldu son 50 yıl onunla savaştım biraz ama hiç zorlamadı o da. Osmanlı zaten teknoloji olarak aşırı gerideydi 50 k asker ile 80k ya kafa atsam da yok ediyordum.
Hala bunu oynuyor musun?
Oyunun dünyası cidden ilginçmiş. Gujarat'ın bütün Hindistan'ı almış olması pek normal değil :D
Ara
Onu bunu bırakın da son yapılan EU4 multisinin sınırları buna benzer olursa şaşırmayın. :D
[+] 2 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-03-2016, 19:56)CelilOguz : Hala bunu oynuyor musun?
Oyunun dünyası cidden ilginçmiş. Gujarat'ın bütün Hindistan'ı almış olması pek normal değil :D

Hayır Ironman idi 1821 de bitti
Feed Your Head !!
[+] 1 üye Oberhauser nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1444'ten 1821'e kadar oynamış insanları görünce ben

readImage?iid=15784487
[+] 1 üye ferevon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.