EU4 - İmparatorluklarınız
Avusturya'yı neden almamış, eksik olmuş.
Ara
en zor seviye avrupa fethedile bilir mi ?

Irkin, Dinin ne olursa olsun kardesim, Ne mutlu Turkum diyen herkes TURKtur. aksini soyleyenin kaynanasina atlayayim.

ordu-turkey-2.jpg
Ara
Almanları değil tüm dünyayı medeniyetle tanıştıralım.

24090EECF066544458BE4A42449FFE2C67D86AA0
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şahsımın Strategyturk'e hediyesidir. 

VYgmLj.png
[+] 9 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
v4Q1DD.jpg

Millet İnka ile neler yapıyor ben daha ilk kez Osmanlı Devletiyle bu sınırlara geliyorum :P
Daha almam gereken cezayir ve yemen var .
Tam cezayiri ispanyanın elinden alırken kalleş CW arkadan saldırdı 3 toprak alıp ispanyayı bırakmak zorunda kaldım CW yi tokatlamaya giderken İngiltere CWnin yanında savaşa girdi.Dalmaçyadan 25k lık ordu getirip işgal etmeye başladı. O orduyu tamamen yok ettim sonra 70k askerle tunustan devleti işgal etmeye başladı. Şam kalesini alıp Halep sınırına dayandılar.Bende CW ile alabildiğim kadar toprak ve para alıp barış imzalamak zorunda kaldım.
Ara
EJzXpB.jpg

koalisyon var dediler geldik !!!

Irkin, Dinin ne olursa olsun kardesim, Ne mutlu Turkum diyen herkes TURKtur. aksini soyleyenin kaynanasina atlayayim.

ordu-turkey-2.jpg
[+] 2 üye kebab oyuncu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Allemagne?
G0kMNN.png
Ara
oyunun dili fransizca

ordu-turkey-2.jpg
Ara
@kebab oyuncu neden fransizca ki fransizca biliyormusun ?
[+] 1 üye Kamran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-05-2016, 20:24)Kamran : @kebab oyuncu neden fransizca ki  fransizca biliyormusun ?

bakalım menüye geri dönebilecek miyim diye yapmış
[+] 4 üye goldlannister nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
caktirma baskan aramizda kalsin fransizca daha cok havali ...

ordu-turkey-2.jpg
[+] 1 üye kebab oyuncu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fransızların bile Fransızca ile oynadıklarından emin değilim.
Ara
bende ayni fikirdeyim arapca olsaydi yarisi arapca oynardi en azindan 3 de 1

ordu-turkey-2.jpg
Ara
l1LRbE.jpgbukadar almanı nereye gömeceğim ?
[+] 3 üye Barbarossa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
alman almanı gömüyor ilginç
p8RNv0.png
MJXm7N.jpg
QMJmqk.jpg
Ara
55810147DC2A3FA2DDAE71DD7CD470899FC271CA

C9F78B98A223E06EDE71FB2F71D93C7A71069B90

Iberian Wedding atamayan Sunni Kastilya, Kastilya değildir.

Yaşasın Sunni İspanya, kahrolsun Endülüs.

@Lothebork
Ara
@Xepluper kastilya ile nasıl sünni oluyorsunuz ?
(ve daha sonra endülüs kuruyorsunuz ?)
Ara
@Royal Guard

Granada'yı annexlediğin zaman iki adet misyonerini Granada'nın bölgelerine yolluyorsun, Sunni Zealots oluşuyor. Bu isyancılar isyan ettiği zaman ilerlemesine izin veriyorsun, ele geçirdileri bölgeleri zaten zorla Sunni yapıyorlar, ülkenin yarısı ele geçirilirse ülken Sunni oluyor.

Endülüsü kurmak için Navarra'ya diğer kültür gruplarından toprak veriyorsun ve Cultural Shift yapıyorsun ve Sunni oluyorsun.
[+] 1 üye Xepluper nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu daha iyi bir yöntem ama gerçekçi değil ve bence exploit. :D Sunni ülkelerle PU yapılamıyor olması gerekir. Senin yaptığın yöntemle benim 1600'deki sınırlarıma 100 yıl erken ulaşırsın ayrıca sende batılı askerler olacak. 30k ordumun 50k'ya yok olduğunu bilirim ben. :( Ama bu seferde Endülüs'ü kurmanın sunni olmanın ne anlamı kalıyor?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.