EU4 - İmparatorluklarınız
Aslında Sırbistana bir kere savaş açtım ama yenildim.Hilal taktiği yapmaya çalıştım 8 birimlik ordusunun etrafını sardım ilk önce karşısındakiler ile saldırdım onlar yenilmeye başlayınca yan tarıfındaki birimlerimle de saldırıya geçtim ama malesef kaybettim.Beyaz barışla zor kurtardım kendimi.
Ara
EU4'te hilal taktiği? Total War ile karıştırdın galiba @Zireael. Hilal taktiği nasıl yapılıyor EU4'te anlatabilir misin?
G0kMNN.png
Ara
Ordularını bölgelerin erzak limitlerine (supply limit) göre yerleştir. Erzak limiti 24 ise 24 birim yerleştir ve savaşa gönder birimleri 6k-8k bölüp bölüp saldırırsan yenilme ihtimalin artar. 

Görsel

"Supply Limit"
Ara
R3W64a.jpghunyadi soyuna sahip ülkeler Bohemya fransa ve Macaristan
[+] 1 üye Muhafız nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@GaulTurk Hangi modları kullanıyorsun?
Ara
AB30691790F8807908E29C84A1282EADCD41876F

11C233D369C8F5E14A31273466D63BC87ED4F5BD

O geliyor...
Ara
(02-08-2016, 10:36)Lothebork : @GaulTurk Hangi modları kullanıyorsun?

Hangi ekran görüntüsünde gördüysen onu paylaşırsan oradaki modları söylerim.

Ama genellikle GFX Overhaul.
G0kMNN.png
Ara
0E3A0B45D6F2A3089D2BC4CBE31335F8D9663348 Roma'ya doğru...
 Tlemcen march, Catalonia vassal
 Not:Gözler kanayabilir
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-08-2016, 15:06)iberkay15 :  Not:Gözler kanayabilir

(Y)
[+] 1 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tarihte ne kadar güzel çizilmiş sınırlar (HRE hariç), oyuna yansıtılamıyor. Keşke paralel bir şekilde toprak alana bonus gelseydi, daha ucuza alsaydı falan.
[+] 1 üye Xepluper nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-08-2016, 15:53)Xepluper : Tarihte ne kadar güzel çizilmiş sınırlar (HRE hariç), oyuna yansıtılamıyor. Keşke paralel bir şekilde toprak alana bonus gelseydi, daha ucuza alsaydı falan.

Keşke olsa.Sınırları düzeltmek belki 50 yıla mal oluyor.Mecbur karışık gitmek zorunda kalıyorsun.Fransa'nın hepsini alayım gideyim diyorsun, core lar uçmuş koalisyon riski yüksek, bir yandan kastilya güçlenecek oluyor mecbur ona giriyorsun vs vs.
Ara
Absürt sınırlar yapana cezalar gelmeli. Bu, şehirden şehire uzaklık ve başkente uzaklık ile belirlenebilir. Ya da bu yeni bölge sistemiyle bir bölge bitmeden diğer bölgeye otoban çekilememeli. EU4'ü Paint yapan en büyük sorunlardan biri bu.
G0kMNN.png
Ara
Area area genişlemek olmalı, bir area'nın tamamını kontrol etmiyorsan tam anlamıyla faydalanamamalısın.
o zaman tam olarak o area kontrol edilmiyorsa otonomi min 50(?) olsun
Ara
Otonomiyi kimse takmaz. Daha fazla core cost, daha fazla corruption, daha fazla isyan riski cezaları gelmeli ki bu ahtapota dönüşmüş göz katledici devletler olması gerektiği gibi kolayca parçalanabilsin. Bazıları öyle oluyor ki, tek şehrini devletten ayırsan devlet 3 parçaya ayrılıyor.
G0kMNN.png
Ara
OMYdEz.jpg

tötonlarla böle oluyo :D tavsiyeleriniz nelerdir (rusya ve ispanya allied)
[+] 1 üye Cayenne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hollanda ve Avusturya'yı almalısın.
G0kMNN.png
Ara
(02-08-2016, 17:36)GaulTurk : Otonomiyi kimse takmaz. Daha fazla core cost, daha fazla corruption, daha fazla isyan riski cezaları gelmeli ki bu ahtapota dönüşmüş göz katledici devletler olması gerektiği gibi kolayca parçalanabilsin. Bazıları öyle oluyor ki, tek şehrini devletten ayırsan devlet 3 parçaya ayrılıyor.

Oyunu zaten zorlukla öğrenenlerin burnundan getirmeye gerek yok. Hadi sen kaldırdın. Ben de kaldırdım. Duman'ın da kaldırdığını farz edelim. Forumdaki 800 kişiden 100 kişisinin bu dediğiniz sistemi kaldırabileceğinden eminmisiniz ? Biz op olsak da birşeyler yapamayabilirler yeni başlayanlar ya da daha öğrenme aşamasında olanlar. Sonuçta Tarihte çok da düz olmayan pürüzlü sınırlar da var. Yani nadir de olsa sonuçta Oyuncu bu kurallara uysa bile AI nin pek takacağını sanmıyorum. Sonuçta dediğiniz sınırlar dikkatli bakılırsa Mainz Venedik Bohemya Osmanlı ve hatta Portekiz de var. Yani sınır göz kanatması mevzusu şu aralar gerçekten fazla baydı. Bu oyundaki Büyük Britanya'nın Iber yarımadası hariç hiçbir problemi yok hem. Güzelce Fransa ve İskandinavyada ilerlemiş. Sadece İber yarımadasında bir problem var size göre o kadar.
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Evet,sen 'OP' olabilirsin ama ben değilim şu oyuna bak.Lütfen böyle bir şey gelmesin arkadaşlar.Ben nasıl genişleteyim topraklarımı o zaman ?
X4QmP3.jpg
Ara
States sistemi geldikten sonraki ilk adam akıllı oyunum :

İskandinavya , Bohemya , Osmanlı ve Buhara müttefiğim ; Horasan ise vassalım. 
Tam olarak hatırlamıyorum ama 1580 gibi Westernize olmuş olmam gerekiyor.

0DvLO8.jpg

4l786L.jpg

Dağıstanlılar Moskovada :)
[+] 3 üye maruftinaz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 11 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.