EU4 - İmparatorluklarınız
Kilwa oyunum. Herhangi bir hedef olmaksızın açtım. Otto-Tunus-Pasau müttefik, Madagaskar'daki mavili ülke march. İyi-kötü yorumlarınızı bekliyorum.

7v9XLl.jpg

2ZLNdd.jpg

PM86d8.jpg

7v9XnP.jpg

QMDYoG.jpg
Ara
(04-08-2016, 02:45)PashaZade :
(02-08-2016, 17:36)GaulTurk : Otonomiyi kimse takmaz. Daha fazla core cost, daha fazla corruption, daha fazla isyan riski cezaları gelmeli ki bu ahtapota dönüşmüş göz katledici devletler olması gerektiği gibi kolayca parçalanabilsin. Bazıları öyle oluyor ki, tek şehrini devletten ayırsan devlet 3 parçaya ayrılıyor.

Oyunu zaten zorlukla öğrenenlerin burnundan getirmeye gerek yok. Hadi sen kaldırdın. Ben de kaldırdım. Duman'ın da kaldırdığını farz edelim. Forumdaki 800 kişiden 100 kişisinin bu dediğiniz sistemi kaldırabileceğinden eminmisiniz ? Biz op olsak da birşeyler yapamayabilirler yeni başlayanlar ya da daha öğrenme aşamasında olanlar. Sonuçta Tarihte çok da düz olmayan pürüzlü sınırlar da var. Yani nadir de olsa sonuçta Oyuncu bu kurallara uysa bile AI nin pek takacağını sanmıyorum. Sonuçta dediğiniz sınırlar dikkatli bakılırsa Mainz Venedik Bohemya Osmanlı ve hatta Portekiz de var. Yani sınır göz kanatması mevzusu şu aralar gerçekten fazla baydı. Bu oyundaki Büyük Britanya'nın Iber yarımadası hariç hiçbir problemi yok hem. Güzelce Fransa ve İskandinavyada ilerlemiş. Sadece İber yarımadasında bir problem var size göre o kadar.

Oyunda zorluk ayarları diye bir şey var, bu kadar uzun yazı yazmadan önce 2 ya da 3 kez daha düşün @TakTak. ;)
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dediğiniz sistem çok saçma. Sadece çok az kişi başarım alsın diye yapılır. Boş yere oyunu saçmalaştırmaya çalışıyorsunuz. Adam easy'de oynamak mı zorunda ? İnsanları Strateji'den uzaklaştıracağınıza yakınlaştırın. Zaten herşeyin reality kuralları içerisinde olmasını bekleyemezsiniz.
Ara
(04-08-2016, 12:40)PashaZade : Dediğiniz sistem çok saçma. Sadece çok az kişi başarım alsın diye yapılır. Boş yere oyunu saçmalaştırmaya çalışıyorsunuz. Adam easy'de oynamak mı zorunda ? İnsanları Strateji'den uzaklaştıracağınıza yakınlaştırın. Zaten herşeyin reality kuralları içerisinde olmasını bekleyemezsiniz.

Bir strateji oyunu gerçekçi değilse Clash of Clash'tan farkı yoktur.
Ara
Strateji oyunu diyorsunuz da önce savaş sistemi düzelmeli. İskender ile 3.8 k lık asker 6k lık kafkas ordusunu yenemiyor.

O sistemden önce şu savaş sistemi düzelmeli.
Ara
Savaş sistemi ile alakası yok. Eğer öyle yapsalardı 38klık Osmanlı Ordusu 60klık avusturya ordusunu yenebilirdi. Ayrıca yok ya yazmıyorum. Sinirim bozuldu. En yakınlarım nasıl bana destek olcaklarına her konuda köstek oluyorlar.
Ara
AJ4ozL.jpg
Ara
Bookmarktan mi basladin
Ara
hayır 1444
Ara
Nasıl. Yani. Hımm. Mümkün. Swift Culture ile oluyordu değil mi ?

l1ovbJ.jpg
Ara
Ben hiç bir oyunumu tarihsel nitelikte oynamak zorunda değilim. Bu oyunun zaten sevdiğim yönü sürekli olarak alternatif tarihlerle ilerlemesi. Ha bende aldığımız topraklar 100 ws ile sınırlı olmasa göz kanatan sınırlardan yapmak istemem. Ama koskoca rusyayı işgal edip 10-10 eyalet alabiliyorsam benim iskandinavyaya düzgün şartlarda varışım 100 yılı bulur.
Memlükler bile 3 savaşta bitiyor. Truce bittiğinde direk saldırsan 45 sene alıyor. Böyle mekaniklerde tabikide Afrikaya hızlıca varabilmek için hızlıca Mısırdan rush atmak gayet mantıklı. Bu konuda başkalarının gözlerinizin kanamasıda zerre umurumda değil.
Ara
r9qDQP.jpg

Back to piast yapan AI
QMk0jA.jpg

Barışın ve özgürlüğün ülkesi
aE4a6R.jpg

Gold talks
WYly5L.jpg

Avrupa ilk defa bu kadar değişti Portekiz, persia, papa ve teuton'a dikkat.
l1o8mk.jpg
[+] 2 üye Muhafız nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
AI Teuton, İran falan oyuncu gibi oynamış. Sen de iyi oynamışsın.

İbretlik.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Geceye anlamsız bir fotoğraf bırak

AJoVkr.png

Vatikan'da ateş dansı yaparkene

aE4vzB.png

QMk52r.png

NEyXnk.png

v40G6O.png

6n4BDN.png
[+] 6 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çok Çirkin olmuş bune böyle (kıskandı)
p8RNv0.png
[+] 1 üye Fire nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Kardeş bu sınırlar ne böyle ya Steammocking

Roma Roma olalı böyle zulüm görmedi Steamfacepalm
G0kMNN.png
Ara
Neron kendinden utandı. Keşke hepsini yaksaymışımda Aztekliler işgal edemesydi diye.
Ara
@GaulTurk ne varmış sınırlarda bence gayet güzel idare eder yani :D Siz boşverin Roma'yı Nero'yu falan gelin ateş dansı yapak  :D :')

Bu arada sizi Haşmetli ile tanıştırayım  Steammocking

GzqMEV.png

[+] 3 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
okuyamadi.... :(

Irkin, Dinin ne olursa olsun kardesim, Ne mutlu Turkum diyen herkes TURKtur. aksini soyleyenin kaynanasina atlayayim.

ordu-turkey-2.jpg
Ara
Okuyamadi degil bildigin okumadan gecti bu ne lan annesi random atmis :D
Ara

Konuyu Okuyanlar: baywatch06, 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.