EU4 - İmparatorluklarınız
Biri Avusturya diğeri Venedik muhtemelen
Ara
hayır o ülke ki, şanlı Avusturya ülkesini PU yapan The Palatinate ülkesidir x-P
Ara
Edirne'deki Palatinate, Burgas'taki ise Avusturya. Mesele şu İstanbul ve çevresini Palatinate'den aldım :')   

Size Avrupa'nın haritasını atmıyorum bünye kaldırmayabilir Steammocking
Ara
yok daha neler ..adam kalktı üşenmedi amerikadan avrupaya fethe gitti..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Fransa'yı alır mıyız  :P

0ylAdB.jpg
Ara
well played
Ama sıkıcı oyundur heralde. Bilmiyorum balkanlardaki devletler sıkıcı geliyor bana.
Ara
artık balkanlarda işimiz yok ki. Anadolu'ya ateşkesler bittikçe akınlar düzenliyorum :)
Ara
CW ve Muscovy başını ağrıtabilir.Arkana adam alıp önce onları vur bence.
Ara
CW isveç ve Avusturya müttefikti ;)

ya Arnavutluk ya ölüm  :P
6m9WlP.jpg

ülkemiz
Xd0Ry7.jpg

hümanist ideası almasına rağmen CW'deki isyanlar. Yalnız ordusu oldukça güçlü emin bu isyanları bastıracaktır  :P
qEbO4R.jpg
[+] 2 üye Muhafız nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
6mX5nW.jpg

no osmanlı no problem
[+] 1 üye Cayenne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ironman değil :D
Ara
her geçen yama ile bizans oyunları daha da zorlaşıyor yeni yamada görüşmek üzere :D
p8RNv0.png
XdX4O0.jpg

Bakalım bunla tüm avrupayı alabilecez mi :)
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
PQrj3b.jpg

öyle bir hikayesi var ki bu prusyanın anlatmakla bitmez ..

brandenburgla kurdum bu arada samıyorum 1518 de prusya kurdum 1558 de ambition tamamlandı. tammalandı da bu prusyanın ekonomisi toparlanana dek ve adam gibi savaşır hale gelene dek yıl 1600 lere dayanıyor

neyse ilk başta polonya ile ittifaktım. onunla beraber bir kısım (prusya şartlarını gerektiren toprakları ) aldım. bu arada müttefikliğimiz de epeyce sürdü ama belli noktada polonya her zamanki gibi ittifakı attı. bu da din savaşında oldu.

din savaşını da ben başlatıp bitirdim. ilk başlarda epeyce ezildik ama din savaşında kazanmanın yolu katılan küçk devletleri kuşatıp anlaşmaktan geçiyor. böyle böyle fazla müttefik kaybetmedne en son avusturyayı yalnız bırakıp 50 küsür skorla dini geçirdim. ondan sonrası bohemlerin imparatorluğunda geçti. halen de öyle. bohemlerle de rivali bozup ittifak olana dek epey zaman harcandı.bohemlerle ittifak kurmadan önce fransa ile ittifaktım. neyse bir ara puya düşer gibi oldum. heir geldi. aradan 2 sene geçmedi. fransa puma düştü. ve çat avusturya , polonya ispanya macaristan vesaire succession war açtılar. savunmada ben bohemler küçük 2 devlet ve moskova. güç bela kazandım beyaz barış yaptım.tabi fransayı elde tutmak mümkün değil. ordu 28k fransanın ordusu 70k :) barış bitimi polonya bu sefer supportladı fransayı. savaşı yedik .. yine savunmada aynı ekip saldıran fransa.bu savaşı da güç bela kazandım fakat fransayı elde tutamayacağım kesin olduğundan polonyadan toprak aldım . fransayı ise saldım. aradan 10 yıl geçmeden bu sefer polonya fransa ittifakı varken polonya fransaya pu oldu. tabi her yönden önüm tıkalı gibiydi. ve polonya osmanlıya claim atıyor fransa saldırıyor. bunu görünce mecburen işlerin çığırından çıkmaması için fransa osmanlıya saldırdıgında ben de ekibi toplayıp fransaya saldırdım. tam 3 savaşta fransayı tokatladım. 2 sinde polonyadan toprak aldım. 3. savaşta polonyayı pudan çıkardım.

şuan polonya serbest ama devasa bir güç halen. 130k ordusuyla. bende 108k ordu var. artık bundan sonrası bol bol kurwa tokatlıcaz.

kampain böyle ilginçliklerle dolu olduğu gibi asıl ilginçlikler alttaki haritada :)

7ANjmr.jpg

sadık müttefiklerim rusya isveç bohemya , bir de kurland ve münster var . onlar benimle aynı hanedana saihip oldukları için tutuyorum.belki pu şansı doğar diye ama nerde :) soy sağlam..

bu arada şu haliyle prusya gerçekten çok çok güçlü ülke . başlangıcı geçebilriseniz tabi. multiplayerlerde yeni haliyle prusya kurdurmamak lazım :)
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 4 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
HOLY ROMAN :O adamlar doğu romayı bildiğin doğuda kurmuş acep :P
Ara
Theodoro devletini görünce Prusyanın hilayesini okumayı bıraktım :O
[+] 3 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Benim değil zaten de bakın dedim.
Ara
7Ayqma.jpg

Bir önceki resime göre ilerleyiş küçük gibi gözükebilir ama elden gelenin en iyisi bu kadar. Şu halde bile adm de 2 dipte 4 teknoloji geride kaldım. Kuzey afrika diplomaside geri bıraktı. İtalya adm'de. Batı roma hayal gibi duruyor ama belki güzel hükümdarlar falan gelirse olur :)
[+] 4 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bizim prusya da bitti .. paylaşalım foruma katkımız olsun. 2 gündür uğraşıyoz .emeğe saygı :)

öz be öz core ( kurland ve münster puya girdiler sonradan da kesnlikle büyütmedim aynen integre ettim)

LQO0Qa.jpg

rEJvEV.jpg

7AyZAP.jpg

PQOzQ6.jpg

gX9RXZ.jpg

9GDlGo.jpg

qEJnEB.jpg

QQpGQv.jpg

XdEpd0.jpg

byLRyG.jpg
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 5 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hitler bunu beğendi.
G0kMNN.png
[+] 4 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 11 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.