EU4 - İmparatorluklarınız
Toprak kazanmak önemli değil, önemli olan ilerdeki Macaristan Au ittifakını ve Cw nin birleşmesini önlemek ki ikisi de olmuş.Oyunu devam ettir 1650 veya 1700 yılından bir daha ekran görüntüsü at o zaman görelim Otto ya nolmuş.Tabi sen yardım edersen orası ayrı.
Ara
(24-10-2016, 22:13)iberkay15 : Toprak kazanmak önemli değil, önemli olan ilerdeki Macaristan Au ittifakını ve Cw nin birleşmesini önlemek ki ikisi de olmuş.Oyunu devam ettir 1650 veya 1700 yılından bir daha ekran görüntüsü at o zaman görelim Otto ya nolmuş.Tabi sen yardım edersen orası ayrı.

Osmanlı ile Rival'im ve arada Kara Koyunlu yüzünden savaşıyoruz. Gerçi ben pert oluyorum ama :D

Avusturya Macaristan ittifakı oluşmadı. Macaristan tek. Galiba Osmanlı Ona saldırır. Commonwealth ise iç savaşta ve topraklarını kaybediyor. Lakin Fransa ve Avusturya ile dost.

Aslında Osmanlı büyük teknolojisi ve asker sayısı ile yener ama Fransanın elinde Castilya ve Scotland PU olarak duruyor ve Kastilyanın annexlenmesine bir kaç ay kaldı.

Fotoğraf da atarım bir ara. Şu aralar tam takır ilerliyor.
Ara
ab8bd700c51d4f0ea540b5c7444102dc.png

#MakeAmericaGreatAgain
[+] 3 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bunu ilginç görüntülere alalım :D

#MakeAmeristanGreatAgain
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-10-2016, 00:38)GaulTurk : Bunu ilginç görüntülere alalım :D

#MakeAmeristanGreatAgain

Başkentimiz Al-Washington  :smile:
Ara
1Nq4rp.jpg

Yıllardır bana karşı kurulan koalisyonlar yüzünden ilerleme kaydedemedim.Son yamayla ülkeleri çok agresifleştirmişler.Oyunun başlarında sadece Karakoyunludan 3-5 şehir aldık diye Timur Memlük ve civar devletler koalisyon kurdu :P .Aynı şekilde Bizansı alıp Sırbistanı vassal yaptığımdada koalisyon kurdular.Sonra Bosna için sonra Wallachia için aynı şekilde koalisyon kuruldu.Bide tam 5 kere Cambray şehri için Avusturyaya savaş açıp 5. sinde alan müttefiğim Fransa yüzünden defalarca Avusturya ve Macaristanı yenip yenip Fransanın açgözlülüğü yüzünden toprak alamadan savaştan ayrıldık.
Sonunda Rodos-Venedik ikilisini tokatlayıp Dalmaçya şehrini ve Rodos adasını aldım diye koalisyon kurdular.Gördüğünüz kırmızı ülkeler koalisyona girdi.Avusturya Macaristan Venedik Hicaz Shammar Memlük ordularını (ve kalelerini) ve İspanyanın ordusunun bir kısmını da sadece ben yendim.Benden çok ordusu olan Fransa İspanyanın bir tane şehrine giremedi.Aksine İspanya Fransanın şehirlerini aldı.Fransızlara küfrede küfrede İspanyollar ve çetesini tokatladım.

LQm2EG.jpg

Koalisyonlar yüzünden yıl oldu 1595  daha bu kadar genişleyebildim :P
Ara
Koalisyonlar olmasaymış daha çok genişlermişsin. Koalisyon kurulmasındansa şehirleri azar azar al.
G0kMNN.png
Ara
Karakoyunlu sünni olmuş demekki. Pek iyi bir başlangıç olmuyor o şekilde. Zaten ilerlemen çok yeterli değil gibi. Vassallarla ilerlemeyi dene.
Ara
Zaten sınırları düzenli olarak ilerletiyorum.Yani istesem Hindistana rahatça açılırım ama sınırlar benim gözüme hoş gelmez.Ben sınırların hoş gelmesi şeklinde oynuyorum oyunu :D
[+] 1 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bunlar hep Border Gore görünce gözü kanayanlar yüzünden :P
Ara
(28-10-2016, 23:57)Royal Guard : Zaten sınırları düzenli olarak ilerletiyorum.Yani istesem Hindistana rahatça açılırım ama sınırlar benim gözüme hoş gelmez.Ben sınırların hoş gelmesi şeklinde oynuyorum oyunu :D

İşte aradığım EUIV oyuncusu.
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@GaulTurk  Sana gelsin

#MakeAmeristanGreatAgain

gXEMob.png

mEmALP.png
[+] 5 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
donald_trump7.jpg
G0kMNN.png
[+] 6 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
United Arab Islamic State olarak değişebilir aslında ismi :D
Ara
J31Qq5.jpg
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
14 yılda 37K para stoğu
14 yılda 93K insan stoğu
14 yılda 36K asker stoğu
14 yılda 82 prestij
14 yılda 5. sıraya yerleşen İsviçre
Bir dahaki seçimlerde aynı partiye oy vermiyekte kime verek ?
Ara
(22-10-2016, 12:56)jax61 : keşke ılgaz kadar iyi oyuncu olabilsem :(
Ara
Öyle değil manpower uçtu çünkü tüm şehirlerimde dev puanı 24 ve manpower toplamaya yarayan ideayı açtım o yüzden hızlı ve para sabit ve powerpoints aldığım yerleri dev puanını yükseltmek için kullanıyorum.
Ara
(31-10-2016, 05:49)kralılgaz : Öyle değil manpower uçtu çünkü tüm şehirlerimde dev puanı 24 ve manpower toplamaya yarayan ideayı açtım o yüzden hızlı ve para sabit ve powerpoints aldığım yerleri dev puanını yükseltmek için kullanıyorum.

powerpointslerini deve harcadığın halde 999 da tavan yapmış durumda. Vay be
Sonsuzluk ırmağının peşinden
Ara
(30-10-2016, 17:38)kralılgaz : J31Qq5.jpg

para hack mi ? 14 yılda 37 k ducats bi tuhaf geldi ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.